Lipljen 2013.

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ajd da se upišem...
 

Prilozi

  • DSC02291r.jpg
    DSC02291r.jpg
    243,6 KB · Pregleda: 261
  • DSC02297r.jpg
    DSC02297r.jpg
    356,7 KB · Pregleda: 264

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Loš ti upis profo  :tbumb:
Čuo sam da skaču dobri ali ja sam trenutno prezauzet,'bem ti život :'(
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Da "zapljunem" i ja ovu temu sa tri lipca, budući da sezona polako ulazi u finiš. Po jedan sa Ribnika , Lima i Zlorečice...
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    84,2 KB · Pregleda: 297

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja nikada nisam imao priliku da lovim lipljena ali bih voleo da cujem zasto se ta riba toliko favorizuje u odnosu na druge vrste i u cemu je tolika draz pecati ga??? mm odlicni su ti ovi komadi svaka cast....
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Radojica-pop je napisao(la):
Kralju koje su im dimenzije, ako si ih merio? :tbumb:

S leva na desno - ribnički 46 , limski 44 i zlorečki 40 cm.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
gegula je napisao(la):
ja nikada nisam imao priliku da lovim lipljena ali bih voleo da cujem zasto se ta riba toliko favorizuje u odnosu na druge vrste i u cemu je tolika draz pecati ga??? mm odlicni su ti ovi komadi svaka cast....
fora je u tome sto je to fin ribolov . lagani pribor klase 3, 4 do 5 max. fini predvezi i veoma tanki tipeti . muve uglavnom sitne cak i do broja 20. kod lipljena dolazi do izrazaja poznavanje insekata i vestina vezivanja . nije zahtevan u smislu da moras da mu se prikradas , nema potrebe da pesacis kilometrima po reci trazeci mesto i teren .uglavnom se peca na najpopularniji nacin suvom muvom . kod nas u srbiji je prirodna retkost ...
kada sve to saberes dodjes do toga da je veoma popularna riba . jeste lepo pecati ga , bas opusten ribolov za uzivanje . steta sto nema vise reka u srbiji sa ovom ribom
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Sale, mislis do 20 ako krenes od vecih brojeva (24, 22,..)  :hammer:
Salim se, bas mi je zao sto nikada nisam otisao na lipljena, a imao sam prilike... Svake godine kao idem i onda se tamo na zimu zalim sto nisam otis'o...  :-\
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
za mene je i 14 mnogo mala muva  :D . mislim da ima smisla vezivati do 18ice . manje od toga je vec preterivanje  :doh:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Pogotov kada Drina nije u Srbiji  :doh:
Evo danas sam ga lovio na nimfu,pet komada za redom.
Toliko da samo suva mora!
Gegula druže kada budeš kući i rad da ideš javi se da probaš.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Ako sam dobro procitao negde mislim da za drinu koriste cak I #6...za #3 nisam jos cuo da je neko koristio na drini..nema veze verujem da ima neke drazi ali mene licno ne privlaci ova riba...radije.bih ganjao negde kalife....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ma pusti ti drinu gegula  :blush: tamo kako sam ja procitao cak drze visak kanapa u zubima da bi dobacili ribi . prava lepota pecanja lipljena dolazi do izrazaja na nekoj reci kao sto je lim i tara u crnoj gori , i razne reke po bosni i hrvatskoj . ja sam dva puta pecao po nekoliko dana na limu i garantujem ti da bi ti se svidelo takvo pecanje .  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ne znam sta da ti kazem ali sama pomisao na mikro musice :'( mi se ne dopada uopste....gledao sam na vrbasu kako ga pecaju otrpilike na 10m daljine male muve i udri...sve je stvar navike i prilika kakve imas...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Sasa dođeš kod mene u BIH i pecaš opet na Drini ali iz druge države  :hammer:
Ne mora ljudi da se stoji do vrata u vodi ja preferiram ispod struka.Trenutno lovim peticom i više je do snage rijeke nego do ribe.Ali bi bilo mučenje da okačiš ribu od 50cm i jače.Nema šanse da je izvadiš iz Drine sa slabijom opremom.
Itd. možemo u beskonačnost o ovome.Na Drini jedina mana je HE i njen nenormalni režim ispuštanja vode  :'(
 
Vrh Dno