Lipljen i suva muva

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
MIKI-FLY je napisao(la):
Seb,mnogo mi se svidjaju ove kreacije koje drzis na dlanu.
Jednostavne,i naravno lovne. Molim te reci na kojim velicinama udice ih vezes,i od cega je biots?

Ove vezem na udicama TMC 103BL a ako nemam tih onda na TMC 102Y u velicinama od #19 do #15. Ako idem na veče udice imitirajći krznokrilce onda ne koristim biots več antron, zečiji dubbing, pauna itd. Biots kojega ja koristim je od čurke ali i od guske (waps). Najradije koristim čureći jer je duži. Najviše koristim maslinasti i crni i to mi pokriva večinumojih potreba. Jednom sam hteo nabaviti rđasto crveni od ćurke ali nisam sve do sada. To mi je sada plan nabaviti čim mi se ukaže prilika.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ja se raspisao o selektivnosti lipljana a ne navedoh svoje suve favorite. To su kraljevski kocijas bez repa od zlatnog fazana, dakle to bi bio crveno- crni mrav, male jednodnevcice i tulari ( Elk, Sas, obican palmer ). Jedva cekam da isprobam i muve na koje dosada nisam pecao, f-fly i Kalcu. Cim osposobim foto aparat saljem slike.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
MM je napisao(la):
MIKI-FLY, kad pravis ovakve muve, koliko cdc pera vezes u krilo? Vezujes li samo vrhove pera?
Na ovim imitacijama,a i na vecini drugih,stavljam 2 cdc-a,i dobro si primijetio,samo vrhove.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
MIKI-FLY ima karakteristican stil pravljenja muva. To su impresionisticke, nesto grublje imitacije. Ja volim da ipak malo "upicanim" muvu. Naravno to nikako ne znaci da su moje bolje. Stvar ukusa.  :yeswink:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
MM je napisao(la):
Ja se raspisao o selektivnosti lipljana a ne navedoh svoje suve favorite. To su kraljevski kocijas bez repa od zlatnog fazana, dakle to bi bio crveno- crni mrav, male jednodnevcice i tulari ( Elk, Sas, obican palmer ). Jedva cekam da isprobam i muve na koje dosada nisam pecao, f-fly i Kalcu. Cim osposobim foto aparat saljem slike.

Probaj i klinkhamera obavezno. Posebno mu daj sansu kad nema povrsinske aktivnosti lipljena.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Na Tari,i u gornjem toku Morace,vec desetak godina lovim na "plavu musicu".
Tijelo sam joj nekad vezao od konca,a poslednjih par godina od dabinga. Inace,to je caddis,sa krilima od cdc-a,a nekada smo je vezali i sa klasicnom nozicama od pijetlovog pera.
Kako sam sve poklonio,moram je ponovo navezati,a onda postavljam fotografiju.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
MIKI-FLY je napisao(la):
Na Tari,i u gornjem toku Morace,vec desetak godina lovim na "plavu musicu".
Tijelo sam joj nekad vezao od konca,a poslednjih par godina od dabinga. Inace,to je caddis,sa krilima od cdc-a,a nekada smo je vezali i sa klasicnom nozicama od pijetlovog pera.
Kako sam sve poklonio,moram je ponovo navezati,a onda postavljam fotografiju.
plava mušica kojom vi pecate je u Crnoj Gori je imitacija jednodnevnice - blue dun muva u stvari......ja mislim, a i siguran sam da na caddisa plave boje u Crnoj Gori niko nije ni pecao do prošle godine i ta muva jednodnevnica je izgledala baš ovako.......sivoplavi rep, plavkasto telo svetlije, više bela krila i sivoplave noge kao pivski petao, takvu muvu je Mladjen Jušković pravio za neke Kolašince, caddis plave boje je počeo da se koristi prošle godine sa krilima od CDC-a ne pre........
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Bogi,tu musicu ,tacno kako si je opisao ,vec vise od deset godina veze Goran Korac,Podgoricanin. On me je i naucio neke cake oko vezivanja.Sa njom lovimo odavno,a ovog caddisa sa krilima od cdc,imam vec nekoliko godina,a ja ga vezem od 2006.
 

Prilozi

  • bc.jpg
    bc.jpg
    26,3 KB · Pregleda: 1.006

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
1. april 2009. otvaranje sezone u CG. rijeka Moraca,40km sjeverno od PG. lipljen.na suvu musicu. Uzivao sam u borbi sa ovim ljepotanom. koristio sam stap #3/4  8 ft, strunu dt 3 f, i predvez od 8ft,a tipet je 0.12mm. Musica je bila fazanov rep #12.

 

Prilozi

  • lipljen 1.jpg
    lipljen 1.jpg
    82,2 KB · Pregleda: 677

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ja sam ti već čestitao al` moram opet odgovarajućim smajlijima. Dakle
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Hvala Miloshe. Nadam se da ces mi se ovog ljeta priduziti,bar na dan-dva,na Moraci i Tari. :tbumb:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
sebastian je napisao(la):
ja najradije i najvise koristim preko dana male maslinaste jednodnevke urađene samo od bitsa i cdc-a + nesto malo petla za rep.
main.php


isto i ove male f-flye od kojih mi se najbolji pokazao ovaj crni...cesto takvim uspesno lovim i predveče kada su seđevi na vodi ili kada se preko dana mravi pojave na vodi...probao sam jos mnogo toga, mravi su isto odlicni i naravno razni seđevi..ovakvi ko sto ih je MIKI-FLY prikazao su odlicni i na mojoj vodi..a taj bordo predzadnji je stvarno perfektan.
main.php


ja najcesce od suvih koristim ove dve...crni f fly i onu maslinastu jednodnevku od biotsa i cdc-a.

Sebastijane, pošto vidim da imaš ( veoma pozitivna) iskustva sa F Fly, pitao bih te nešto. Da li si pokušao da cdc zameniš
polipropilenom odgovarajuće boje? Dal bi to valjalo?

Ja sam navezao jednu takvu mušicu, sa telom od žućkastog biotsa,grudima od veštačkog krzna i krilima od sivog p.p-a.
Može li ovo da prođe?


 

Prilozi

  • pp f fly (Small).jpg
    pp f fly (Small).jpg
    36,4 KB · Pregleda: 840
  • pp f fly 2 (Small).jpg
    pp f fly 2 (Small).jpg
    34,5 KB · Pregleda: 828

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zašto da ne?  lovio sam dobro i sa sličnim tvom, sa krilima od sivog polipropilena...ovaj tvoj je po mojoj proceni odličan. :yeswink: :tbumb:
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
na Tari sam proslog vikenda , mada po losem i kisnom vremenu,uspjesno lovio lipljene i pastrmke. Kako je ovo tema za meni najdrazu ribu,evo par slika.

 

Prilozi

  • 12 t.jpg
    12 t.jpg
    116,6 KB · Pregleda: 604
  • 14 t.jpg
    14 t.jpg
    97,4 KB · Pregleda: 573

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Ljudi, mozda sam pogresio topik a mozda i nisam, spremam se da sledece nedelje krenem na Taru. Prvi put idem tamo, pa ako moze neki savet iskusnih, gde, kako na lipljena. Hvala
 
Vrh Dno