Lov lipljena ( KRIVOLOV )

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nisam mogao a da ne pomenem ovu temu o kojoj se već duže priča ali koliko vidim i dalje nema rezultata, naime proveo sam vikend na Drini deo Drine od B.Bašte do Ljubovije sa par drugara istinskih zaljubljenika u tu vodu i ribočuvara koji rade u Bosni imali smo priliku da na vodi zateknemo ljude koji love lipljena na tirolac i uredno ga spakuju u mrežu i nose , nismo mogli reagovati  jer su bili na drugoj strani obale tj. na strani koju kontrolišu ribočuvarske službe iz Srbije, taj deo Drine sada je u nadležnosti ribočuvarske službe Valjevo.
Nažalost ovo je sve češća slika na ovom delu Drini kako sa jedne tako i sa druge obale.  Taj dan smo naišli na 3 ekipe ukupno 7 ljudi je lovilo na tirolac. I ovim putem bi apelovao na ribočuvarsku službu koja je zadužena za taj deo Drine da pojača kontrolu i da sačuvamo Drinskog lipljena jer ako se nastavi ovakav izlov i to dok je u mrestu uskoro bi mogao postati ugrožena vrsta u Drini AKO TO VEĆ I NIJE.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Prošle godine su dvojica koje ja znam imali  trocifren broj u kilogramima,sve na tirloac i u zabrani.
Bojim se da je sve to u "saradnji sa prirodom"  :-X
Neke terene koje sam posjećivao nisu davali znakove života,nevjrovatno kako je lipljenu pala populacija na Drini!
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Znam Tomy tačno znam i o kojim terenima govoriš, nažalost to nam je realnost
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mladjo na kojim tečno mestima su lovili? Pa da javimo ribočuvarima :yeswink:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
U saradnji sa prirodom,ja se malo našalih ali to je relana slika i prilika!
Nisu svi ribočuvari korumpirani ali ih ima dovoljno da se prave ovakvi propusti.
Na našu žalost još puno vode će proteći dok se to ne dovede u red.

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Mladjo,stvarno ne bi bilo lose,da kazes lokacije gde si ih video,ja pretpostavljam da je ljubovijski deo u pitanju,jer znam kako se cuva bastanski deo i da nema sanse da neko opusteno peca i uhvati 100+ kg ribe a da ne bude uhvacen,da se neko par puta u sezoni provuce sa tirolom to da ali pecanja kao sto je bilo do pre par godina,stvarno vise nema i ne tolerise se u gornjem delu Drine to sigurno znam.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Lipljana treba braniti od kormorana a ne od ribolovaca .

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Do prvog juna je zabran....za ljude na prvom mestu, trajno za tirolase.a sto se tice kormorana tu u saradnji sa ljudima.
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
U Bosni je zabrana lova lipljena do 15 maja, nažalost tirolac je dozvoljen za lov na druge vrste ribe, lipljen mora da se pusti kad se uhvati na tirolac  samo što  još nisam video tog ko lovi na tirolac da je pustio lipljena
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Ma nije dozvoljeno ni u Bosni...al ima fiiiiiiinih pa predjemo preko, mnogo pre 15og maja, ma sad smo dole i pecamo skobalja, lipljena...i sve sto nam dodje na udicu ili pod udicu!Koliko sam upoznat neki su kod Skelana u akciji...kako je oko Ljubovije...Tooomi pomagaj  :tbumb:
 

Mladja85

Junior member
Učlanjen(a)
26.06.2013.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja mislim da jeste od 15 maja je dozvoljen lipljen da se lovi u Bosni, što se tiče terena oko Ljubovije trenutno je totalna zabrana od Ljubovije ( ljubovijskog mosta ) do B.Bašte ( Skelani u bosni ) do prvog maja na sve vrste ribe bar što se tiče bosanske strane to sigurno znam
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ja koliko sam upoznat sa nekima odavde otvaram 18 maja sezonu iz Bosne pod uslovom da mi isto tako neki odavde dostave neke stvari koje sam narucio da ne bih pecao na bosansko kolo I gologuz  :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kako vrijeme stoji nećeš ti do Jula vidjeti Drine!Tek sad prostože ova kiša,korito je juče bilo kao šibica,ako nastavi da raste doćiće do izlivanja.E sad ovakva bujičava kako će na mrijest da se odrazi?!?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
A bre Tomi sto znas coveku da useres dan pa to ti je  :( mislim da ce razjebati mrest totalno..tj ikru
 
Vrh Dno