Lov na pastrmke,pasija,navika ili nesto drugo..

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Odkuda dolazi to da ljudi u tolikoj meri vole ribolov uopste a lov na pastrmke posebno,.Sta daje toliku privlacnu snagu pastrmki i ribi uopste za kojom ,,luduju,,toliko ljudi u svim zemljama sveta.Sta je nagnalo Betovena i mnoge velike ljude da pecaju i da cak pisu knjige o postrmci.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uglavnom, manje više, da bi se ju ulovilo odlazimona na krasne prirodne lokacije, sama riba je predivna i snažna te na udici kada se jednom nađe može da pruži spektakularnu borbu. Divlje ribe ili one koje su godinama podivljale i izrasle u krupnu ribu postaje izazov za svakoga ribolovca koji pokušava da je ulovi u bistroj vodi pokušavajući joj ponuditi pravi mamac. Mnogo je tu još takvih elemenata koji lov pastrmke čine posebnim.

Inače, iako jako volim da lovim pastrmku, nikako ne omalovažavam ni mušičarenje drugih ribljih vrsta. Dapače, cele godine lovim sve vrste za koje imam piliku ali uvek nastojim da najviše izlazaka imam na pastrmku. Često se dešava i to da lovim na nekim manjim vodama male pastrmke na suvu mušicu i to skoro nikada ne prijavim ovde na forumu jer to nije ništa tako reprezentativno ali za mene je opet veliko zadovoljstvo. Od prvog marta opet započinjem pastrmksu sezonu na jednoj takvoj maloj rečici koristeći štap od svega sedam cela sedam stopa. To je jednostavno krasan doživljaj kojega se ne želim odreći. I da me sada neko priupita šta ti je draže: na jezeru iz beliboata loviti šarane od 10kg pa na više ili ovo... Odgovor: jedno i drugo, svako na svoj način. Sve ima neku svoju čar i lepotu za mene. Zato nisam jedan od onih koji se fokusiraju na samo jednu ribu.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Zašto????
Zato!!!!!!Volimo brale, kao  i ....žeeeeeene, pivo, pečenje, Beograd,Crvenu Zvezdu i Srbiju celu-onu do Tokija celu.. nokiju, smudja, štuku a Boga mi i kečigu  :yeswink: Forda, Tojotu, Opela, selo moooooje lepše od Pariza.. zavičaj, pirinač, Drinuuuuuuu, Gradac,Visočicu, Dunav i Savu..večite hitove Tome Zdravkovića, Džinovića i ostalih majstora  :hammer:...trubu, violinu,saksofon, Fenderovog telekastera..Ramonese, Motorhead a i Sex Pistolerose, Toy Dollse kao i Clash...oćeš još milion i jednog ZAŠTO!!!???
Vrlo lako je spojiti u odgovor i nespojive stvari..
Pozzz...

p.s.  Volim i mog druga Budu, Galovičana pravog....digo predivnu štuku na Galovici na mušičarca( eno ga crče Shone na NET-u od ljubomore i zavisti  :smoke: )
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
proto imal sta da ne volis???? :hammer: :hammer: :hammer:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Pastrva živi kako je i rečeno većinom u prelijepom okruženju što se prirode tiče. Bistre vode koje žubore i nemirno teku odnose sve naše životne brige nizvodno ka moru. Još kad ova prelijepa riba izuzetno lijepo obojena i prošarana (po meni najljepša), skladno građena i vrlo dobar  jedan od najboljih boraca na udici, uzme našu kreaciju koja je proizvod naših ruku našoj  sreći (bar mojoj) nigdje kraja...
Poslije još sumiranje dana s nekim kolegom sa vode uz pivce i razglabanje o osobnim zapažanjima i utiscima e to nema cijene a za sve ostalo tu je MASTER CARD :bye:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
gegula je napisao(la):
proto imal sta da ne volis???? :hammer: :hammer: :hammer:

Babuške,cverglana,sunčanicu, GRAND prodakšn  :p , YUGO 45/65  :).....o Partizanu se nebi izjašnjavao  :bleh: :whistle:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
samo sam cekao za partizan da spomenes al ne mogu  biti svi savrseni :hammer: :hammer: :hammer:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
gegula je napisao(la):
samo sam cekao za partizan da spomenes al ne mogu  biti svi savrseni :hammer: :hammer: :hammer:

:D :D :D :D :D :D
Al vidiš kako sam fin....pa opalio na "bez komentara"za dotično firmu  :nowink:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Sam okvir u kome se odigrava lov na pastrmku je dovoljan da nam otkrije na kakvo zdravstvenoj podlozi pociva i koliko je  vazno omasoviti ovaj sport.Pastrmku mozemo naci samo u visokim planinama,naravno zive u potocima i recicama gde sama priroda prestavlja okvir,koji je vredno videti i istog trenutka covek dozivi dusevni mir,njegovo telo pocinje da se budi iz ucmalosti i teskobe koje mu pricinjava svakodnevni ubrzani zivot ovog savremenog sveta.
Zamislite samo kad reka u suton zazivi pod vasim nogama,prackanje riba i kako mnostvo istih skace na zive musice a samo do pre koji sat na vasoj musicu nijedna nije htela.Ispred vas se najednom odigrava misterija.U vrsenju zivotnog ciklusa za kratko vreme,musice neumorno padaju i uzlecu ,posle kratke svecanosti muzjaci se iznenada gube da zaboravljeno ginu u granju i grmlju.Zenke zavrsavaju svoju nagonsku duznost polazuci jaja povremenim zastajkivanjem nad povrsinom vode,koji je dovoljan da strelovitoj pastrmci postane plen.Ne vodeci o racuna o necijoj duznosti i nagonu pastrmka porodjajnu radost musice pretvara u svoju gozbu.E, ta pastrmka,planine i svez vazduh_....................
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za moj pojam si ovo jako lepo opisao....definitivno "strast" ...dugo se bavim samim ribolovom a sada vec i jednu deceniju iskljucivo musicarenjem. Lovim tako mnoge riblje vrste relativno uspedno i u svakom tom ribolovu uzivam svojstveno maksimalno. Ipak, za mene musicarenje pastrmke (bili da je potočna, bilo dužičasta, bilio zlatovčica...) je vrh mušičarenja. Posebno ako se radi o krupnim,lepim i jakim primercima. Za par sezona sam je malo zanemario zbog nekih mojih eksperimenata ali sada sve vise izlazaka opet njoj posvecujem.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ja je pecam jer je najgluplja riba za upecati, tj. najlaksa.

Pa zamislite da pecam smudja na buvu... ne ide bre.

Ovako, tackasta budala kidise i na parce crvene krpe obesene o kukicastu tvorevinu koja je ostra na jednom svom kraju.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kad smo već kod smuđa i pastrmke evo dva uhvaćena u relativno približnom vremenu na isti pribor i svaka na drugačiju "buvu".

Ovog smuđa sam neverovatno lako prevario podvukao sam strimer na oko pola metra od njega i nasrnuo je na njega u bistroj vodi ko blesav. A ova pajkica, ona je uredno kupila neke sitne jednodnevke pod krošnjama priobalnog drveča tako da sam je dobio na neku verziju "na temu adamsa". Stajao sam skoro na sred reke i pokušavao joj prezentirati muvu i tek iz nekoliko pokušaja ova "lukava"  :whistle: riba pada na prevaru....kakvo lukavo stvorenje ali ja sam ga prevario  :smoke: :hammer: :bleh: ;)

Šalu na stranu...ribe ko' ribe, dobar mamac i dobra prezentacija čine svoje...kod nekih riba smo manje uspešni jer ne  znamo da joj ponudimo pravu stvar  u pravo vreme na pravi način...skoro da je sva mudrost u tome  :lol:
 

Prilozi

  • DSC00951.JPG
    DSC00951.JPG
    256,8 KB · Pregleda: 320
  • DSC00947.JPG
    DSC00947.JPG
    110,9 KB · Pregleda: 314

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Na trenutak kad krecete ka poslu okruzeni ovom apaticnom belilu od snega,  prorade uspomene od prosle sezone,upravo razmisljate gde ste to pogresili i kako vam je pobegla ona u onom viru.A onda za casak ispred ociju vam se stvaraju visoke planine,zelenilo i cvrkut ptica,prolazite kroz duboki klanac gde prolazi hiljadama godina potok koji je izvajao korito sa divljim padovima,sa neprohodnim prilazima i putanjama gde su pesak i stoka utabali  a da ih vec iduce godine izbrise sneg  kisa i vetar.Bogate sume ,svojom hladovinom,svezom u najvecoj vrucini ,bezborojnim lepotama koje je nemoguce ne osetiti.Ta divljina ima svoje cari,samo ponegde u obraslim vrzinama naidjete na neku ozidanu hrpu kamenja,iz cijeg sastava uvidjate da je nekada ovde bio covek.Kad nekad upitate nekog usamljenog seljaka za poreklo tih kamenih naslaga on ce vam bez izuzeka reci,da je to grcki most,grcko groblje,ili uopste nesto sto su Grci sagradili.Ali koji Grci e o tome niko vise ne ume nista da vam kaze.E tamo negde na Visocici,Pivi,Cehotini,Sutjesci i Gackoj ili Uni,daleko od svake galame,u tisini koju narusuju kao gospodari svoga prostora zivotinje,ukazuje se cudesan prizor,pred cijom lepotom ce zastati svako,bar za casak.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nema ikonica za aplauz ali imas ga od mene za ovo... :respect:
 
Vrh Dno