"Lude" imitacije

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
636
Broj reagovanja
18
Evo ja se kao pocetnik u vezivanju, cesto eksperimentisem sa nekim ludim imitacijama.
Napravio sam neku cudnu musicu na udici 12 i deluje kao masan komad za klenove i pastrmke. Mozda (najverovatnije) je cisto smece, ali uvek treba probati. Kako inace i otrkiti nove lovne musice!?

Zakacena je na plisanoj igracki.

Evo slike te mucise:

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Practice make perfect ;)
I ja puno experimentišem, mislim da je to jedan od načina da naučiš da vezuješ :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
ISTI hilikoPTER-Sjajno ime za musicu,sta mislis??
 
V

vaga

Guest
A sta mislite za "Bread fly" i "Corn fly",citao sam da su opasne za babusku i sarana.Ako je to tacno onda u stvari i nema pravila,pa moze da se desi da neko izmisli i "Kiselo mleko fly"... :doh: :doh: :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vaga je napisao(la):
A sta mislite za "Bread fly" i "Corn fly",citao sam da su opasne za babusku i sarana.Ako je to tacno onda u stvari i nema pravila,pa moze da se desi da neko izmisli i "Kiselo mleko fly"... :doh: :doh: :doh:

kiselo mleko  :tbumb: + burek s meso  :D  :tbumb: svaka cast, bas si me odobrovoljio s ovim kiselim mlekom  :tbumb:  :D evo bas se spremam da navezem nesto...svakako ima smisla loviti takvim imitacijama samo isto tako najsmislenije ih je koristiti na ribama koje su navikle da se hrane kukuruzom i hlebom jer imitacija nema mirisa ako ju sami nekako ne tretiramo (a vecina to izbegavamo ili ne radimo). Ako je saran navikao na kukuruz i ako primeti nesto zuckasto slicnih dimenzija zrnu kukuruza verovatno ce ga probati i usisati ako je u potrazi za hranom, isto je i sa hlebom tj. imitacijom hleba.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zašto da ne? Ja imam imitaciju kupine, dudinke, alge, semenke topole, a spremam se da napravim i imitaciju ribnjačke hrane za pastrmke i koi šarane. Nikad se ne zna ko će kakav revir da otvori i koje ribe da ubaci. :doh:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ove dve "muve" sam dobio na poklon od kuma iz Australije. Pojma nemam sta imitiraju. Veoma su otezane, a noge su im pokretljive.
Da li bi ste ih koristili?
Kako?
Zasto?  ???
 

Prilozi

  • Sacuvaj Boze.jpg
    Sacuvaj Boze.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 466

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gladan Grgeč bi to pojurio, Sunčanica također ma i mnoge druge riba uz pravu prezentacijom a za neke i vođenje. Npr. u Maju Jaz/Brotfish bi ovo pojurio sa svom silinom. Kada se on skupi u velikim jatima iz velike reke u neku manju rečicu ili poplavljene livade mogu se loviti komadi od 1kg do 4kg. Ja sam ih tako lovio na jednu još ružniju i još luđu imitaciju...jer ova tvoja podseča na neke morske a moja na koju sam ja lovio je ličilo na nešto ko' sa marsa da je palo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
probaj ti i pastrmku na to, samo je lepo zabaci,pusti da potone, stapom prati struju ali budi malo sporiji od vode, da izgleda kao da se koprca i da je voda lagano izdize.... ja bih to tako koristio, a klen ce je uzeti sigurno
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
reportaza - Patagonija 5 meseci, pecaju na neke slicne musicetine. landarave gumene noge, cupavo telo i buljave oci. Nije nista a moze da bude bilo sta. Sve u svemu, prevare pastrmku na ta cuda. Mada sam posmatrao pastrmku koja zvacka zatvarac od piva, pa nije cudo da ce pojesti i ovu kreaciju.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Dve lude, ali verujem,upotrebljive plivajuce imitacije.
 

Prilozi

  • Bubetine.jpg
    Bubetine.jpg
    39,2 KB · Pregleda: 487

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisu nimalo "lude". Ovo su dve opake muve.
 
Vrh Dno