Magija nimfe Zečije uvo

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Gold Ribbed Hare's Ear ili Zlatom porebreno zečje uvo otelotvorenje je svih neophodnih principa vaznih za jenu nimfu. Materijal za izradu tela svojom obojenošću dočarava boju imitirane faze u životu jednodnevki. Zečja dlaka sa ušiju može biti obogaćena i dlakom sa lica ili maske kako se često naziva deo kože sa glave. To pominjanje koža, skalpova, maski može u mušičarenju delovati malo brutalno ukoliko neznamo da su to preparati koje dobijamo od naših kolega lovaca čiji hobi podrazumeva njihovo uzimanje. Pored boje ova imitacija nimfe ima pravu siluetu a veličinu određujemo sami prema veličini insekata koje imitiramo. A njih ima dosta, od malih Ephemerella i Baetisa do velikih Epeorus i Ecdyonurus jednodnevki. Svoju široku lepezu primenjivosti Zečje uvo će vam potvrditi ako ga vežete na dobro otežanu u dugu udicu za nimfe veličine 10. Njime ćete postići dobre rezultate u lovu krajem aprila i početkom maja i kad na meniju riba nisu samo jednodnevke nego i nimfe velikih kamenjarki.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Izaći na vodu bez barem jedne ovakve nimfe osečao bih se kao gol...Odlična tema... :tbumb:
Jedni forsiraju zlatne glave drugi forsiraju bez te zlatne glavice..porebrava se i srebrnom žicom ili lametom. Moja omiljena je sa crnom mesinganom glavicom porebrana tankom srebrnom žicom, rep joj radim od četiri gzili fibre petlova pera u slovo V...kada takvu izgubim malo me štrecne dok gubitak svake druge nimfe proživljavam ravnodušno. Jednu takvu sam izgubio na lipcu od garant 40cm+ dok sam isprobavao novi predvez 0,08mm...puče ko paučina  :'( :mad: ...iskočio više od pola metra da me pozdravi i da se pokaže i nazad u dubinu :'(

Zečije uvo je genijalna muva!



 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Jeste, a razne velicine i varijacija otezanja mogu da je ucine maltene univerzalnom; stavise, koriscenjem tamnije i svetlije dlake u raznim proporcijama moze se imitirati sirok spektar nimfi prirodnih insekata, pa se pored klasicnih maslinastih mogu praviti do gotovo crne boje. Pored toga, u malim velicinama ostre dlake osja obezbedjuju da zecje uvo kao neotezana nimfa uradjena na lakoj udici ili kao krilata imitacija bude odlicna "no hackle" niskolezeca povrsinska muva koja moze biti dobar generalisticki izbor kad su dominantno maslinaste jednodnevke aktivne.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ubeđen sam da HE dobro imitira i gamarusa u pokretu, koji, dok pliva, ispravi svoje telo! Moja omiljena imitacija gamarusa je HE. Iskrivljene udice i ostale gluposti? Nikad se nisam proslavio s tim. Poslušajte me i koristite HE baš kada imitirate aktivne gamaruse.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
... kako jednostavno vezati:

http://www.youtube.com/watch?v=tc6EsZCFwbo&feature=related 

ili ovako
http://www.youtube.com/watch?v=hqaO-pPAKbg&feature=related

a moze i ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=PQVog6Vetag&feature=related

:doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
da osvezimo nepravedno zapostavljenu temu

p2260051.jpg


Evo jednog uvceta na #8, telo je dlaka iza uveta porebreno bak. zicom rep i noge jarebica a grudi su ostra dlaka sa tela zeca. Poenta ove muve, za one koji ne znaju, je u dubbed whip finish ili dabiran zavrsni cvor, zato se i ne vidi zavrsni cvor. Postupak je lak kad zavrsimo sve, nadabiramo tanko na konac zeljeni dabing i uradimo cvor finiserom. ali sam ja za svaki slucaj ispod dabiranog uradio normalan zavrsni cvor
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Evo mog prvog zeca. Iako će mi ovo biti "već" treća godina kako mušičarim (i vežem), tek sam sad napravio ovu legendarnu nimfu  :hmmmm:
 

Prilozi

  • zec.jpg
    zec.jpg
    81,8 KB · Pregleda: 935

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
opasna muva, bez nje nigde, ako moras jednu da odaberes biraj nju..... slobodno malo punije telo napravi  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
p2260053.jpg


p2260054.jpg


Ista muva, samo pozadine se razlikuju.

Udica: #10 za strimere kamatsu
Otezanje: olovna zica i oko grudi dupli sloj zice +mesingana perla
Rep: jarebica
Telo: zec iza uveta dlaka, pomalo narandzasta, pokrov tela je fazan i porebreno bakarnom zicom
Grudi: zec sa maske
Noge: jarebica
Pokrov grudi: fazan
dabiran zavrsni cvor
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
ovo ja zovem tri u jedan....
prirodna boja i maslinasta, sutra se kupaju obe sa kojom će biti lepše videćemo.....

rh6fig.jpg

2q3ydcj.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
i ova moja sutra ide u akciju
 

Prilozi

  • Picture 9509702381_resize.jpg
    Picture 9509702381_resize.jpg
    118,9 KB · Pregleda: 983

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Danasnje zecje uvce.
5 do 8. Krecem za sat vremena!  :dance:
 

Prilozi

  • Zecje uvo.jpg
    Zecje uvo.jpg
    52,2 KB · Pregleda: 985
Vrh Dno