Mahanje i glavom i rukama i nogama

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
hvala na pomoci oldsurehand, dobro je sto te ne mrzi pisati toliko :) ...

ali malo si omasio ja ne zastupam dalek zabacaj kao jedino i neophodno,

Samo ga "NE ISKLJUCUJEM" tj. ne tvrdim da je nepotreban.

i ne karakterisem ribolovce kao lose u zavisnosti koliko daleko bacaju i da li pri tome mlate rukama ili glavom .... to je nebitno u nekim situacijama (u nekim da)..... kao i da cu zeznuti zglobove od mahanja (po meni suludo)..... a sto se izbacivanja strune tice u zavisnosti od dimenzija stapa to tek nikakve veze nema (ti si to lijepo objasnio a u praksi se itekako).....nikakve veze nema debljina strune sa daljinom bacanja.

Mada trebamo da se vratimo na "mahanje glavom rukama i nogama"! Svodi se na to gdje covjek peca i koju ribu peca, da bi neko mogao da ocijeni sta on uopste radi i sto mase "rukama, noga, glavom ili repom nebitno".
Nikad nisam volio da komentarisem sta drugi cine niti da im sugerisem na greske, cak niti gledam koga, niti volim da mene neko dira ili da mi kaze kako treba.... NEK PECA COVJEK KAKO HOCE - njegova stvar i to mene ne interesuje niti volim kad se komentarise o bilo kome...
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Rasho,

Ako pazljivo procitas tekst, videces da nikako nisam sugerisao da ti je distanca jedini prioritet-daleko od toga. Hipoteticne musicare iz dva razlicita primera sam iskoristio da prikazem kako teren, vrsta riba i tehnika lova uticu na odredjeni pristup pri prezentaciji muve.

Bistro,

oldsurehand
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zapoceo sam ovu temu kada je citav forum "zaskripao" sa inspiracijom. Secam se kad sam bio DeeJay na radiju. Trebalo je podici slusanost. Nije mi bilo dovoljno sto sam pocetkom devedesetih jedini u gradu koristio dva gramofona Technics 1210 mk2 i miksovao kao bilo koji drugi inostrani DJ, vec sam provokacijama upucenim ostalim Disk dzokejima, koji su se u svojim emisijama bunili i ljutili, postigao do tada najvecu popularnost. Digao sam slusanost, to jest, posecenost frekvencije tog radija. Te osobine su mi ostale do danas. Nemojte se ljutiti, nadam se da sam postigao nesto dobro i da sam bar nekolicinu vas podstakao da kroz ovu raspravu, na (mozda) najbolji moguci nacin obelodanite svoja razmisljanja o nekim tehnikama bacanja muve.
Samo jedna ispravka Oldsurehanda, koji mene opisuje kao lovca na klenove, koji zbog toga prilazi celokupnoj "situaciji" tiho i oprezno. Nije bas tako. Ja taj stil primenjujem kod svih riba, jer nijedna od njih nije nimalo glupa. Cak i kad lovim lipljena sunjam se. To mi je uslo u krv. Inace nisam cist klenaros. Vrlo cesto sam u potrazi za sasvim drugacijim vrstama, poput potocne pastrmke, lipljena, ali i bodorke, bucova, stuke, suncanice, a malo redje karasa, sarana, skobalja... Treba da zna Oldsurehand da ja toliko cesto musicarim, da imam vise sati provedenih u musicarenju karasa, nego pojedini pastrmkasi u musicarenju pastrmke. A lipljen, koji se sve cesce pominje, kao da place da neko otvori forum o njemu. Da li cu to biti ja, Nislija!? Jes' da svake godine izbockam dosta lipljena i zaista se u odredjenom periodu ubacim u "lipljensku groznicu", ali jos uvek strpljivo cekam nekog ko sa prozora cuje lipljene kako buckaju.
A ti Lucky,...
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Mix,

Nemoj, ponavljam, shvatati pisanje licno, jer sam pokusavao da izbegnem bilo kakvu konotaciju, a uopste i ne znam 99% clanova foruma licno, nego samo ovako preko pisanja, sto cesto uopste nije prava slika persone.

Tek toliko, da se zna.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
...ima jos da ides sa mnom na Beli Timok. Ali pod jednim uslovom....
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
ala tupimo dok ova kisa pada ... neka kad nemamo sta pametnije

sto setice otvaranja teme o musicarenju lipljena slabo jer toliko toga ima da se nama sta tupiti o tome jedino da se veze za geografski pojam ili specificno mjesto .mnogo je receno i o lipljenu i o pastrmci
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ipak, mnogi musicari iz Istocne Srbije nisu lovili lipljena. Vecina njih se sprema da to uradi, pa im je dobrodosla svaka informacija, prica, lagarija, slika, preporuka, opis mesta, reka... Lepo je loviti lipljena. Evo mene drma lipljenitis od kad je dosao ovaj juni. Kisa, kisa... ali Tara se izbistri za cas. A tesko se muti. Ko hoce sa mnom na Taru. Ove godine me privlaci Lever (Djurdjevica most) i pocetak kanjona. Ima hotelcic, restorancic, nije skupa dnevna dozvola, a mesta su zajebala sve (babicu).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:
Ove godine me privlaci Lever (Djurdjevica most) i pocetak kanjona. Ima hotelcic, restorancic, nije skupa dnevna dozvola, a mesta su zajebala sve (babicu).

Kakve su cene dnevne dozvole za Taru za nas "strance"?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nista ne brini, ako (hoces da) idemo zajedno. Cika Mixmaster, iako u venama nema ni truncice crnogorske krvi, na Tari nije stranac, vec domacin. Dozvola ce nas kostati isto (mozda manje) kao crnogorske drzavljane. Nema hidroelektrana, zagadjivaca... Na Leveru se cak mogu i zadrzati ribe, sto ponekad nije lose uz vecernju vatricu pokraj Tare. Dozvola je jeftinija nego u Kolasinu. Malo je teze uloviti ribu, ali krupniji su lipljeni i veca je reka. Ako se okupimo u dovoljnom broju, idemo grupno. Svima preporucujem da se bas tamo okupimo i provedemo nekoliko dana.
 
Vrh Dno