Majka-kraljica

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
330
Lokacija
Beograd
Mito objasni ljudima koja reka je mamma-kraljica I zasto :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Oni koji trebaju da znaju - znaju. Mnogi dođu i prođu...
Reka kakve nema odavde do Sibira, po veličini, lepoti, čistoći, potencijalu,... Mnogi misle da u njoj ribe ima malo, a oni koji često idu ponekad i ne veruju svojim očima koliko ribe ima  :doh: I koliko je (u najvećem broju situacija) ribu teško uhvatiti  :)
Ma znaju svi već to Mariću, razglabali smo mi o tome već ovde onoliko.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Cista... hm... o fondu ne bih. Pogotovu mladice.
Jeste lepa. Al o ukusima.....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Oholi "sitne" mladice ima sasvim dovoljno,ove sezone se baš lovilo dosta manjih komada.
što znači da je proibljavanje i čuvanje urodilo plodom.Kao i promovisanje C&R.
Naravno i dalje se nosi ali sve je to uhvaćeno ragularno pa nije toliko štetno kako je bilo!
Ono mladica što sam vidjeo prošle godine opet me je aktiviralo da je lovim.
Posle više godina pauze spremam borbeni komplet!

Lipljena ima ali ne cijelim tokom i tu je caka ko ga nađe uživaće punim plućima.

Čak sam i solidnu populaciju pastrmke locirao!

Najveći problem je i dalje nenormalan rad HE.Konstatne oscilacije ne pogoduju svakodnevnom ribolovu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
330
Lokacija
Beograd
Lipljena ima skoro celim tokom. E sad sto ne jede I ne javlja se I sto ne moze da se peca na nimfu u nekim delovima ne znaci da ga nema.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Jedan dan ove godine sam potrefio kada je lipac prokljucao,to je bilo dovoljno ,da me uveri u nenormalnu kolicinu ribe!
na svakih pola metra na svake 2 sekunde se javljala riba
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da nisu bili mozda skobalji? jesi li imao uspeha tog dana ? :)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
sasats je napisao(la):
da nisu bili mozda skobalji? jesi li imao uspeha tog dana ? :)

7 komada na stapu ni jednog nisam izvukao koliki su bili  ::)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jel ima dana kada se izvadi 7 komada?  :) ne znam ...meni deluje da tamo nema bas nesto ribe?  :'( i ta brana , verujem da je glavni razlog . to je za mrest katastrofa
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
330
Lokacija
Beograd
Sale ribe ima to je sigurno. E sad sto mora sve da se pogodi da bi uhvatio to je druga stvar I sto je nama 200 km da se iscimamo I dodjemo a tamo velika voda al jbg meni je I to car I ne bih je menjao ni za jednu drugu reku :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
marke , da mi kazes ali posteno  :) koliko si do sada imao ribolovnih dana na drini i koliko si ukupno upecao riba u meri?
sve je to lepo, ali prvo moras da budes baba vanga da pogodis vodu a onda supermen da dobacis ribi . a kada sve to uradis onda nece da uzme tvoju muvu  :D to je daleko od moje definicije naj reke i ribolova  :blush:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Tommy sitne mladice ok.... a i nje nece biti jos dugo. Ako sam dobro cuo mrestiliste je ukinuto?
Lipca mozda ima.....al to kad prokljuca vrlo lako moze da bude da se grupise sav na mestima.gde krene ozbiljnije rojenje. A drugi delovi reke da su prazni

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
pa to i jeste car,ako nizasta drugo onda se makar ispraksujes da bacas daleko  :D

bolje je nekad ne pogoditi vodu,od oko 15 dana ribolova na Drini 11 je bila apsolutna 0 i bas tih dana nije radio  :hammer:
upecana jedna riba ispod mere i nezaboravan dan sa kecenjem 7 riba,od svakog je stap pio vodu,onog jednog koji mi je spao pred rukom mi je zao samo sto nisam slikao jer je bio neverovatno debeo

odes posle toga na Lim napecas se ko covek pa onda opet na Drinu da vidis koliko ne znas  :D

jutro,izmaglica,gazenje do sisa,prvi zrak sunca obasjava prelepu zelenu vodu i iscekivanje hoce li poceti da se javlja il ne, NEPROCENJIVO
 
Vrh Dno