MALA POMOC

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Nemogu tacno da se setim gde sam video (mislim da je u ovoj rubrici) ali neko je pitao kako da prilikom vezivanja musice skupi pera ili dabing u procesu vezivanja. Miks je lepo odgovorio da postoji alatka (nesto kao suplja cevcica, pa se to lepo prevuce preko okca udice i pera se skupa. Imam i ja tu alatku, ali mi se cini dosta kabastom i tesko upotrebljivom. Ja sam sam sebi napravio nesto sto zovem snala za muve.


Napravio je od obicne spajalice, spiralnog je oblika (kao sto se vidi) i lako moze da se navuce i preko konca i preko muve, predje na telo i skupi materijal.... namotas glavu, pa je vratis... ili i ne moras...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Sjekloca, jel se misli na trenutak kad se, kod mokrih muva, zele posuvratiti isperci nogu unazad?
Nije mi jasno kad se ta alatka koristi, mada mislim da otprilike shvatam kako. Jedino ne znam kada to treba da se radi sa dabingom? ???
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja mislim na trenutak kad treba precizno vezati glavu na suvoj muvi i na trenutak kad treba povratiti pero na mokroj. Za dabing ne koristim.... :D
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam prijavio taj problem  :blush:.

Dakle, nakon pricvrscivanja nogica, a pre motanja glave se ovo postavi i povuku se nozice u nazad.
Tako li je?
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Tako je.... :tbumb: Lepo stisnes nogice, pa namotas glavu bez da ustipas bilo koje vlakno od pera koje cini nozice.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
javascript:void(0); Super. Ionako stalno stipam po neki isperak od nogica kad preteram sa krugovima.
I to bi moglo biti interesantno za forum: motate li nogate, ili vazdusaste muve (posebno jednodnevke)?
Jednom sam se slatko nasmejao kad mi je Ognjen na Gradcu rekao videvsi moju kamenjarku "Nema baje ako nije dlakava!", iako je samo perje bilo u pitanju (profesionalna deformacija), a ja sam i ne znajuci, cisto na osnovu opredeljenja "udlakavio" tu "baju", kako ih tamo zovu od miloste.
Licno vise volim da se lepo ocrta krug od rasirenih isperaka, jer sam nekoliko puta po suncanom vremenu digavsi pogled uvis video takve "krugove sa aurom" od krila (ne od nogu) jednodnevki koja se, brzo se pokrecuci spram Sunceve svetlosti, vide kao natrseni krug nozica. Zato volim da, kako stariji musicari kazu, "naperim" suvu muvu, posebno jedodnevke; ostale se cesto palmeruju, pa mozda i nije neophodno (ali ja volim!!!).
Postoji i prica mog pokojnog dragog prijatelja Laleta Vladimira Perovica, osnovaca "ZOV-a", koji je na Tari lovio na svoje muve lipljene, ali se nije bio bas nalovio, a lokalni pecaros koji je lepo prolazio tik pored njega mu je proredio nozice na toj muvici i tad je pocelo da se desava sve kako treba... To je, cini mi se, i objavio u jednoj lepoj knjizici o iskustvima sa ribolova.
Ako ovo zasluzuje da je posebna tema, bicu blagodaran moderatoru, uz izvinjenje za offtopic.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Nogate ili vazdusaste? Pa uglavnom 2-3 namotaja.... zavisi i od muve i od pera i od velicine udice :whistle:....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sjekloca, dobra alatka. Napraviću je. :tbumb:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Dobra spravcica,ja za sad koristim parce obicne(naravno one vece)cevcice za sok i zavrsava posao.Kad budem imao vremena moram da probam i ovo!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Još jedan dobar način je i gumica od ventila za biciklu. Navuče se na cevčicu bobine i kad je potrebno, preko konca (koji je naravno na udici) se navuče preko udice i na taj način skupi sva pera a okce ostaje slobodno za vezivanje završnog čvora. Vrlo jednostavno, ako kapirate šta hoću da kažem.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bravo, Jr! Tvoj fazon je i lakši i bolji! :tbumb: Naučih nešto korisno sa ovog sajta.  :yeswink::respect:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Iz Niš be, bata Becko, gde si učio da bušiš zubi.
 
Vrh Dno