Mayfly Microfibbets / Sintetički repovi

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
U zadnje vreme Oliver Edwards vrši ogroman uticaj na mene svojim patternima i tehnikama vezivanja. Ako ste gledali "Fishing Dry Fly On A Chalk Stream" i deo gde pravi majsku videli ste šta su Microfibbets i kako ih on koristi. Ja prvi put vidim ovaj materijal! Zanima me vaše iskustvo i da li ga imate sa ovim materijalom. U sledećem postu ću da Vam predstavim zamenu za ovaj materijal koji je "provalio" naš poštovani kolega Ivan iz Niša koji nažalost nije na ovom forumu.
 

Prilozi

  • Mayfly Microfibbets.gif
    Mayfly Microfibbets.gif
    88,6 KB · Pregleda: 197

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Slika govori vishe od reci!  :bye:
 

Prilozi

  • cetka.jpg
    cetka.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 191

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
E, Lazo, Lazo. Tu sam ja uvek, samo ti to ne znas. Prijatno si me iznenadio sto si me pomenuo u ovoj temi. Sinteticki rep na majskim muvama( ili jednodnevkama, spinerima...) napravljen pomocu cetke za farbanje sam testirao prvi put prosle nedelje, na Visocici. Lako se vezuju, O.E. fora, i dugo traju. Ne otpadaju cak ni posle 20 pastrmki. Inace, uloga im je da odrzavaju pravilan polozaj muve na vodi.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pozdrav Ivane i dobro nam dosao na forum! Osecaj se kao kod kuce i slobodno pisi o svojim izmumima i iskustvima! Cast mi je da pozelim dobrodoslicu jednom od najboljih musicara u Nisu! :)
Inace ... Kupio sam pre neki dan potpuno novu cetku koja je predvidjena za nanosenje lepka za tapete i pokazala se kao najbolja. Gledao sam je i pod mikroskopom i stvarno me je odusevio "oblik dlaka" (lol kako ovo zvuci) za koji garantujem da se da tesko ostetiti i siguran sam da daje plovnost musici. Steta sto ne mogu da fotografisem kroz okular mikroskopa! :'(

[OFFTOPIC]Druze nema nijedan bilijar koji ne trazi makar 1Gh[/OFFTOPIC]
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Oho drug Ivan nam se pridužio iznenada iznebuha! Mora da su ona štuka koju pojedosmo i Žakuline sexi-egzibicionističe priče  :whistle: :smoke:  :doh: delovale pozitivno!
Ajd dobro nam došao i napad na tastaturu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dobro došao kolega.

Ja uglavnom koristim Microfibbets za male jednodnevke sličen bosankim krejicama i kod parashut varijanti. Pre sam to koristio malo češče ali evo ove sezone sam opet malo izforsirao petla.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Hvala sto ste me primili. Posebno hvala Lazi na lepim recima. Sad mogu da se uobrazim. Pozdrav.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
veliki pozdrav za ivana i nadam se da cemo se opet videti na drini (dani mladice) ako ne na vlasini, moravi ili nishavi
svejedno. pozdrav od igora
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Do pre par sati smo zajedno proganjali klenčiće ja i Jr, čovek sa istim imenom i prezimenom, kao ja. Pominjao sam ga već nekoliko puta na forumu, ali nisam uspeo da ga isprovociram da se registruje. Dobro je da imamo još jednog odličnog mušičara na forumu. :tbumb: :tbumb: Ovo sa dlakama iz četke nije loše. Ja sam koristio dlake iz svojih obrvi, koje su sve duže od kad sam prešao 35. :'( Taman za majske. :hammer:
Bitno je da je Jr jedan od veoma retkih mušičara koji se jednako dobro snalazi na svim tipovima voda, od planinskih reka do muljevitih bara i vrlo uspešno lovi, kako pastrmke, tako i bodorke, pa čak i karaše. Na muvu, naravno!
 
Vrh Dno