Mesec kad je Dunav prestao da teče.

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Oktobar je mesec kad Dunav daruje ribolovce više nego ijedan drugi.Voda je stabilna,blago zamućena od kiša,idealne temperature koja otvara apetit kod svih vrsta riba.Ove godine Dunav u oktobru izgleda žalosno,izgubio je svoju tihu snagu i postao beživotna baruština.Mala i bistra,previše bistra voda dobra je samo za spašavanje riblje mlađi, pošto grabljivica ne prilazi obali dok ne padne mrak,a i tada je izuzetno oprezna.Slike su od juče,danas je još gore. 
 

Prilozi

  • bistar kao more.jpg
    bistar kao more.jpg
    126,6 KB · Pregleda: 265
  • mrtvaja.jpg
    mrtvaja.jpg
    127,6 KB · Pregleda: 291
  • oseka.jpg
    oseka.jpg
    123,4 KB · Pregleda: 280

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mozda nije dobar za ribolov ali lepo izgleda  8)
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
uživač je napisao(la):
Zvezdane ne nalazi Dunavu mane, ja ne bih.
Pridružujem se Zvezdanu u ocijeni Dunava zadnjih 20-tak dana-katastrofa...
Večeras užas,a tlak u porastu, blagi porast vode od 1-2 cm za 5-6 sati, noće bez mjesečine, mirno bez vjetra, izmišljeni uvjeti a ribe ni-ni ne vidi se ni keder, ni raub, nema ni cmoktanja, teška tišina, inače idila kasno jesenje večeri al ribolov katastrofa, umorio se mahajući, pa čak ni iza broda u prolasku valovi koji su uzmutili vodu uz obalu ovaj puta nisu pomogli, za 4 sata mahanja ni najmanjeg udarca,čvrka,baš ništa  :( :'(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
uživač je napisao(la):
Zvezdane ne nalazi Dunavu mane, ja ne bih.
Ovo što sam predstavio nije Dunav već Đerdapsko jezero,posledica zarobljavanja Dunava.Ova reka je negde drugde.
 
Vrh Dno