Mighty Midge

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
NIkada nisam koristio nešto ovakvo, ali uveren sam da bi ovaj midge bio fenomenalan u still water mušičarenju kako i u salmonidnim rekama.

mighty_midge.jpg


http://www.danica.com/flytier/hklinken/mighty_midge.htm



Imate li iskustva sa ovom muvom?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pametan covek je napravio ovu muvu. Mnogo dobro izgleda, kako mom levom lipljenaskom oku, tako i desnom barskom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pored obicnih Mighty Midge-va imam i jednog "Pamered Mighty Midge" kao neku moju probnu verziju. Kako vam se cini?

na udici #16
 

Prilozi

  • M.MidgePalmered.jpg
    M.MidgePalmered.jpg
    32 KB · Pregleda: 217
Z

Zakula

Guest
Seb,legendo,napravio si little devila :doh: :hammer:!!Idi i kovi lipljane ovom muvom!!I ja sam napravio slichnu muvu...Slikam je u toku dana pa je "kachim"!!!Bodorke,crvenperke,klenovi,jaooo jedva chekam septembar!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mr.Zakula je napisao(la):
Seb,legendo,napravio si little devila :doh: :hammer:!!Idi i kovi lipljane ovom muvom!!I ja sam napravio slichnu muvu...Slikam je u toku dana pa je "kachim"!!!Bodorke,crvenperke,klenovi,jaooo jedva chekam septembar!!!

fala za kompliment žaki  ;) ... "little devil"  :D:)  ...ali little devil (Diawl Bach) izgleda ovako http://globalflyfisher.com/patterns/diawl_bach/pic.php?id=1126&caller=index
 
Z

Zakula

Guest
Ja sam upotrebio  "little devil" kao pridev,a ne kao ime jedne poznate engleske "pond" muve....Dobro ja znam shta je little devil ili ti Diawl Bach :smoke: :whistle:...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zato i kažem fala na komplimentu...ono sam naveo da ne bude nikakvih zabuna iako verujem da ti to znaš, dapače - po tom pitanju verovatno mnogo više od mene  ;) :)

:bye:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Jedna varijanta tog midža je nezamjenjiva na Ribniku.Radi se i na udicama 14,pa baš i nije midž,ali je extra lovna i neselektivna.Tamo je ovu emerger.
 
Vrh Dno