Mini Overview....

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Da ne pricamo o delfinima, orkama, galebovima i rodama, a obzirom da je sezona za vecinu musicara (onih pravih :hammer: ) gotova ili je na zalasku, vreme je da se malo posvetimo priboru.

Verujem da je dosta ljudi koji poosecuju ovaj sajt, upoznato sa firmom LOOP i njihovim cekrcima, ali bez obzira treba se ponovo osvrnuti na neke modele koji su po mnogima i doveli LOOP na sam vrh.
Ranih 80-ih, Svedski majstor Kurt Danielsson predstavlja svoj prvi LA cekrk. 1985 godine nesto malo izmenjen cekrk biva uvrsten u Loop-ov katalog (LOOP TRADITIONAL) i sa pravom oznacava revoluciju u savremenom musicarenju! Da bi shvatili sustinu o kakvom se proizvodu radi, dovoljno je pomenuti da se taj model i dan danas posle skoro 22 godine, proizvodi nepromenjen na opste zadovoljstvo musicara sirom sveta. Samo su se promenile okolnosti, naime firma Danielsson Innovation AB od prosle godine posluje samostalno, a kako je model "Traditional" zasticeno ime od strane LOOP-a, danasnji model nosi naziv "DANIELSSON ORIGINAL"!
originalvm7.jpg


Ovaj cekrk predstavlja pojam jednostavnosti i funkcionalnosti. Napravljen je iz jednog bloka najkvalitetnijeg aluminiuma, sa brzo izmenjujucom spunom, koja je "umetnuta" u telo cekrka. U samoj izradi cekrka vidi se da je cilj bio maximalna redukcija tezine pa su tako izbegnute glomazne osovine i kocnica.naime model Original ne poseduje kocnicu vec samo jednostavni mehanizam sprecavanja naglog odmotavanja strune. Za tu funkciju je zaduzena centralna trokraka "zvezda" sa 3 para lezaja i oblogom od Derlina koja je konusno izlivena na lezajeve. Inace Derlin je materijal na bazi plastike koji se cesto koristi u proizvodnji pecata ili cak zip zatvaraca, kod nas poznatijih kao rajsferslus :lol: , sto znaci da je izuzetno otporan na habanje. Centralni zavrtanj je zaduzen za kontrolu stezanja ovakvog mehanizma i prenosi silu kojom konusni lezajevi nalezu na unutrasnji obod spune.

danielssonoriginaljn8.jpg


Nesto o prakticnoj upotrebi, primedbama...

Cekrk dolazi lepo upakovan u jednostavnu kartonsku kutiju sa neoprenskom fotrolom, uputstvom i garancijom na 5 godina!?!? Upadljiv je sticker crvene boje, zakacen na centralni zavrtanj gde je napomenuto da se mehanizam ne koristi kao kocnica, vec je namenjen samo da spreci takozvani spool overrun.
Na prvi utisak, "praznim" okretanjem cekrka, nema one savrsene glatkoce okretanja na koju smo navikli kod modela koji imaju disk kocnicu i komplikovaniji mehanizam, vec je utisak da nesto malo "grebe". To "grebanje" je rezultat same konstrukcije cekrka i njegove jednostavnosti, jer iako savrseno obradjena spuna cekrka, trpi cisto i direktno mehanicko naleganje 6 lezajeva. Cekrk deluje izuzetno kompaktno i cvrsto bez obzira na nacin rada na koji se brzo navikne. Fascinira lakoca praznog cekrka cim ga uzmete u ruku i kompletan utisak je da se radi o savrseno izbalansiranom prizvodu, izvanredne zavrsne obrade, elegantne crne boje i fantasticnog i jednostavnog dizajna.

Da ne ispadne da je ovo ultimativni izbor svih musicara i da imam samo reci hvale, valjalo bi i navesti neke nedostatke iz prakticnog rada, a vase je da presudite, opravdava li ovaj cekrk ulozeni novac.

Desava se, narocito kod onih musicara koji imaju nesto bahatiji odnos prema svom priboru, da sitna zrnca peska dospeju na unutrasnji obod spune. U prvom okretaju rucice, neki od 6 lezajeva ce sigurno pokupiti to zrnce, sto ce se odmah osetiti pod rukom kao izrazeno grebanje. Nastavak okretanja, skoro sigurno dovodi do manjeg ili veceg risa na farbi a cesto i na samom lakom aluminiumu. Kada osetite grebanje, dovoljno je samo cekrk zamociti u vodu i "promuvati ga" par puta levo-desno sto skoro sigurno dovodi do spadanja zrnceta.
Jos jedno upozorenje svima koji planiraju kupovinu ovog cekrka!
Ne menjajte rezervnu spunu dok stojite u vodi !!!!! Trokraka zvezda i centrani zavrtanj se moraju potpuno skinuti da bi se spuna zamenila a novi delovi kostaju 45e sa transportom :hammer:

Za kupce iz Srbije cena ovog cekrka je 1680 SEK(182e)do 1790 SEK(194e) u zavisnosti od modela. Od te cene odbija 20% poreza u Svedskoj a shipping je oko 25e. Na ove troskove dodajemo carinu i nas PDV i dobijamo cifru od oko 230e. malo ili mnogo, prosudite sami. Za narucivanje potrebno je kontaktirati izuzetno ljubaznog gospodina Tomas Danielsson-a, sina Kurta Danielsson-a koji danas vodi firmu Danielsson Innovation AB


Sve u svemu mislim da sam vam u kratkim crtama predstavio jedan izuzetan proizvod, koji eto traje punih 20+ godina i ne nazire se prestanak proizvodnje.


Izvor: http://www.danielsson-flyreels.se/en/start.php



PS. Laki dodjes mi 20e :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze izuzetan text. Zeleo sam da te zamolim za ovaj text dok si bio u Nisu, jer nemam nikakva iskustva sa LA cekrcima i smatram ih izuzetim proizvodom, a zam da ti imas, ali si mi procitao misli :)
Idemo u propast zajedno! :))) ili :((( neznam sta je prikladnije!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nista ne brinite momci, cika Mixmaster sprema citavu seriju musicarskih tema, sto prakticnih, sto filozofskih. Nece nista da propadne. Polako, sajt je tek poceo sa radom, a vi se ubacujete u frku.
Evo, Simpson se vredno i mudro ukljucuje u forum. "Rat" smo okoncali zajednickim obilascima Ribnika i Timoka, pa nema vise nasih zustrih rasprava. Mozda to pomalo nedostaje, ali nadomesticemo to kvalitetnijim sadrzajem.
Ovaj review za Loop cekrk je odlican. Simpson ga poseduje, koristi i pise o svojim iskustvima. Koliko ja znam Loop je firma koja je izumela large arbor cekrke. Zbog toga i cenim njihove LA modele iznad svih. Kada bih naprasno poceo da koristim LA, verovatno bih kupio neki Loop model. Cak sam godinama LA cekrke zvao "loop", po firmi koja ih je dizajnirala.
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Predivno Simpsone! Stvarno iz mog ugla imam samo reci hvale za loop, bas kao sto si reko, i ja kad sam ga dobio na prvi pogled mi se nije dopadao upravo zbog tog cudnog grebuckanja prazne spule, kad sam namotao strunu izasao na vodu ufff pa to je bilo ko kad malom detetu das cokoladicu. Preporuke i sa moje strane da ga kupite.
ps: Laki, secas se pre neki dan na Timoku kad sam te pitao jel obijaju kola ovde:) nosio drugi cekrk na stapu a loop u ranac bio, svo vreme sam tupkao "sta li radi loop":)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Osecaj koji pruza ovaj cekrk u ribolovu je neuporediv i neponovljiv. Za ultralake stapove on je jedini uz ULA Waterworks (i eventualno Sage series 3000) koji ih moze balansirati. JEDINSTVEN PROIZVOD!!!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Chekrk me je totalno odushevio!Ovakav jedinstven dizajn mislim da nikog ne moze da ostavi ravnodushnim...Verujem da mu je i rad besprekoran.I josh neshto,...Za mene je njegova cena 100% opravdana...Ovakvo "chudo" moze da bude i skuplje!!
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
pozdrav

Zivim u Svedskoj, zemlji gdje se ovi cekrci proizvode.
Upravo sam prodao moj LW 2-5, (zbog tezine).
Jako fini proizvodi ali na zalost malo teski za stapove na primer #3, #4, #5....
Inace pozedujem ATH, Abel i Ross
Ross evolution je (za mene) jedan od najboljih cekrka koje sam imao do sad.


bistro
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Cak sam godinama LA cekrke zvao "loop", po firmi koja ih je dizajnirala.

Jedan mala korekcija.. Nista tu Loop nije dizajnirao, nego je to kao sto Simpson napisa, izumio Kurt Danielsson a Loop je imao "nos" da skonta da bi to moglo biti nesto dobro pa su to i uzeli da promovisu i prodaju pod svoje - do prije dvije godine kad su se "rastali" pa sad Danielsson sam prodaje svoje rolne za nizu cijenu nego sto je to cinio Loop. Inace ti tradicionalni model (prvi large arbor u svijetu) jesu zaista dobre rolne (uz poneku malu zamjerku oko odrzavanja..) ali ovi noviji, FW i LW modeli su, po meni, ipak mnogo bolji! To sto Loop sada prodaje se inace proizvodi u Koreji. Ne mora zbor toga biti slabije, ali eto, samo kao informacija..
 
Vrh Dno