Mistpool 2

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Otvaranje pošiljke se plaća 400 din, a to opet zavisi od njene vrednosti koja se vidi na računu. Do 50€ ne bi trebalo ništa da se plaća.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Verovatno svaka posta carinjenja tumaci zakon na svoj nacin... Ja sam lepo napisao kako je u Nisu, mozda ste vi u prestonici privilegovani  :D
Vec sam jednom ovde negde pisao, jadnom kolegi s posla je cerka poslala muzicku cestitku za Novu godinu, majstori to lepo otvorili, pogledali sta ima unutra, i on je morao da plati sve to 300 dinara...

20. Шта све треба да платим по пријему пошиљке и ко те дажбине наплаћује?



ТАЧНО ЈЕ САМО ДА ЦАРИНА НАПЛАЋУЈЕ ЦАРИНСКЕ ДАЖБИНЕ (УКОЛИКО ИХ ИМА), ПДВ и АКЦИЗЕ, А СВЕ ОСТАЛО НИСУ ТАКСЕ КОЈЕ ГРАЂАНИМА НАПЛАЋУЈЕ ЦАРИНСКА СЛУЖБА!


Следеће услуге наплаћује Пошта:


•Подношење на царински преглед (ради се о такси коју наплаћује пошта за отварање пошиљке и упркос званичном називу нема никакве везе са царином) и у случају писма кошта 65,80 динара, а у случају пакета 266,90 динара.


•Поштанска провизија за уплату (може се платити и у банци али ће бити скупље)


•Лежарину за пошиљке такође не наплаћује царина, већ пошта. Трошак лежарине износи 11 динара по дану за пошиљке преко 350 гр.



Ovo je objasnjenje koje su mi prosledili iz poste carinjenja jednom prilikom kad sam imao primedbu na iznos koji sam morao da platim. Preuzeli sa sajta www.carina.rs u delu pitanja i odgovori, postanske posiljke. Tako da ne dere samo carina, nego pomalo i posta  :doh:
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
148
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
Ja iskreno nikad nisam nista narucivao iz inostranstva zato se ,,plasim,, da mi ne cepnu postarinu :hammer:
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Ako je vrednosna posiljk tj ima racun uz nju ili je salje pravno lice iz inostranstva, pdv se naplacuje bez obzira na sve okolnosti. Ovo je 100% sigurno, kad je licna posiljka, tj neko fizicko lice salje fizickom licu onda je do slobodne procene!

Za sve proizvode postoji carinski postupak koji se pokrece u odnosu na vrednost posiljke, vrednost preko koje se pokrece carinski postulak je 150€ ali carinik moze i slobodnom voljom odrediti vrednost posiljke i izuzeti racun kao dokaz! Carinske stope zavise od zemlje do zemlje i do proizvoda, pa naprimer sa zemljama sa kojima nemamo potpisan trgovinski sporazum carina se naplacuje.

Da uzmem kinu kao primer sa njima imamo potpisan trgovinski sporazali nisu svi proizvodi uzeti u obzir tim trgovinskim sporazumom, pa se carine krecu od 1% do 50%, roba siroke potrosnje je uzeta u obzir trgovinskim sporazumom pa se na nju placa 1%, tu su i sve ove nase zezalice. Sa Evropskom unijom isto imamo potpisan trgovinski sporazum pa su carinske stope 0%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
FlyTyer je napisao(la):
Ja iskreno nikad nisam nista narucivao iz inostranstva zato se ,,plasim,, da mi ne cepnu postarinu :hammer:
Sajam pocinje sledece srede u Nisu, ako imas mogucnost prosetaj. Mozda se i nadje nesto sto ti je potrebno. Potrazi Vanju ili Djoleta ( Evil Fly ) na sajmu, imaju sigurno ovako nesto.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ja sam 2 puta porucevao kanape iz Kine.
Prva posiljka je bila mala i nisam ocarinjen, paket NE PODLEZE CARINJENJU, tako je pisalo.
Taj paket je na carini otvaran i nakon toga prelepljen trakom Poste i nisu mi naplatili carinski pregled, znaci stiglo mi je bez dinara dodatnih proskova.

Drugi paket sa kanapima bio je vrednosti oko 45 eura i takodje sam odlicno prosao kao sa prvim bez ikakvih dodatnih troskova.

Jednom sam drugu porucio cekrk vrednosti 22 eura.
Na carini je otvoren paket, naplacen PDV i carinski pregled, sve ukupno 700 dinara.

Prosle godine prijatelj mi je iz Svedske poslao jedan paket sa materijalima, znaci poslalo mi je fizicko lice.
Na carini su otvorili paket, sami mu odredili vrednost od 12801 dinar.
Naplatili mi carinu u iznosu od 1280 dinara i PDV od 2816 dinara.
Sve ukupno 4096 dinara... ODRALI ME
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
To je to... nema pravila. Mada u zadnjih godinu dana mnogo vise obracaju paznju na robu iz Kine nego na EU i USA...
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Za ne znam ni ja vise koliko posiljki iz kine,usa,eu dosad su mi naplatili
Jedan carinski pregled - bila mast za podmazivanje sto im je bilo sumnjivo kao materija
I kad sam iz kine narucio 20 istih artikala pdv
Pa bilo to pravno lice ili fizicko do 70 evra nista !
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Dajte da narucujem na vase ime mene deru redovno za pdv... :) i dajem vam 5% robe kao procenat a ako vam naplate pdv to vi placate... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Flytyer, kad se registrujes na Mistpool, cena svega je niza 20% , tj kad vide da zivis van EU. Tako da ovo ne kosta 89e.
A to kako ce da te rebnu na carini, stvarno zavisi od carinskih ispostava.
U Nisu je uzas. Ni Bgd nije bolji, ali je bolji. A za sad sam sasvim slucajno provalio da ih nekako u Kraljevu najmanje zabole, pa tamo narucujem kod jednog druga na adresu.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
U protekla 2 meseca, 3 porudzbine od Bogdana Gawlika, sve do 50e vrednosti sa sve troskovima slanja iz Pl...bez dinara ikakvih dazbina.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.411
Broj reagovanja
227
Lokacija
Beograd
Prosečno mi stigne paket nedeljno posledmjih par godina sa raznih strana i raznih vrednosti... Dvaput sam platio otvaranje i porez, jednom sam platio i carinu i porez i otvaranje i špediterske usluge, odrali me! Tad sam jedino gore prošao nego kad sam pre par godina dobio poklon od rođaka gde su me globili skuplje od samog poklona! Ima tu definisanih pravila koja su već u ovoj temi navedena, ima i kaprica carinika a ima i talije...
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Spedicija ide ako vam salju npr fedexom ili slicnom sluzbom.

Sad ima previse stvari na carini, sve kasni. Do pre 2-3 godine iz Japana stvari stizale za 8-10 dana, a sad evo cekam paket koji je poslat 28.02. :(

Ista stvar i za stvari iz USA, stizale za 10-20 dana, a sad do 40 dana.

PS
Sam carinski pregled kad nema pdv meni u Nisu naplacuju po 100 din, ne znam samo po kojem cenovniku. ::)
 
Vrh Dno