Mix Master's Large Brook Spinner (Spent)

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U brzim, bujicavim, kamenitim pastrmskim rekama zivi vecina vrsta porodice Hepageniidae. Kod nas, u Srednjoj Evropi, mozda najcesca je Ecdyonurus torrentis, u Engleskoj nazvana "Large Brook". Kao larva zivi pricvrscena ispod kamenja u brzacima, gde se vrlo vesto krece i nije lak plen ribama, a presvlaci se tek kad ispuzi iz vode na potopljeno stenje, pa je i kao subimago (koji lici na March Brown) tesko dostupna pastrmkama. Tek kao odrasli insekt se vraca na vodu, polaze jaja i pada na nju, ugibajuci. E, tad ih riba s merakom krka! I to radi cesto u vreme njenog pojavljivanja, od maja do jula.
  Ovo je moja nova kreacija, koja ima telo, rebra i krila od polipropilena, rep od ulepljenog petlovog pera, grudi od antrona, ledja, glavu i noge od nekog cudnog materijala koji sam dobio od Kuzme i koji on zove "wax".
 

Prilozi

  • Ecdyonurus imago odozdo.jpg
    Ecdyonurus imago odozdo.jpg
    16 KB · Pregleda: 255
  • Ecdyonurus imago odozgo.jpg
    Ecdyonurus imago odozgo.jpg
    15,6 KB · Pregleda: 241

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Veliki Ecdyonurus spineri su "zastitni znak" na rekama istocne Srbije-narocito su brojni na kamenitoj Resavi u prolece i rano leto. Moja omiljena musica koju su pastrmke uzimale bez problema je veci Comparadun u boji trule visnje (zenke) ili rdje/bordo (muzjaci). Comparadun u odgovarajucoj boji imitira imago stadijum bez problema, a krilo u obliku lepeze je zgodno za lov u sumrak, jer se odlicno vidi. Takodje sam eksperimentisao sa krilima od tanke pene i odlicno su se pokazali prilikom imitacije Ephemera sp. na Resavi i Grzi (stavicu sliku kada budem imao vremena, nisam ovaj dizajn isprobavao u Ecdyonurus verziji).

Na MixMaster-ovoj verziji mi se narocito svidjaju nozice. Mislim da u situacijama sa selektivom ribom na mirnim delovima vode one mogu da posluze kao "trigger" i isprovociraju napad.

Pozdrav,

oldsurehand
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
e pa mixmasteru svaka ti cast.jedan ovakav detalj na musici, kao sto su nogice od WAX materijala stvarno mogu da uticu kako na lovnost, tako i na divljenje kod kolega musicara. Dajuci ovaj materijal bas tebi znao sam da cu videti nesto novo. Od njega sam pravio sve zivo (oci, krilne pupoljke, telo larvi i strimera... ali ovako realisticne nogice... jos jednom svaka cast.
ps ako hoces mozemo ovu tvoju imitaciju ubaciti u moj katalog za ovu godinu "Fairy River 2006"
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kume, daj mi jos neku boju. Uopste nemam zutu i zelenu. Kako mislis da napravim Heptageniu s., Ephemeru d., Ephemeru v....? I prebroji one diskove!
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Mix gledam ovo tvoje remek djelo cista 10 medutim imam jedno pitanje dali si probao praviti krila od CDC mislim da bi musica jos ljepse izgledala
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala na komplimentu, ali (najviše volim sam da se hvalim  :doh:) malo sam se usavršio od tad, mada je ovo imitacija koju bih možda najradije koristio u ribolovu. CDC ne koristim jer mi se nikad nije uspeo zalepiti za srce kao polipropilen, koji je na ovoj muvi. Imaš posebnu temu, gde upoređujemo CDC i PP, gde ćeš odmah uvideti na čijoj sam strani.
 
Vrh Dno