Mixmaster Sedge

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Bre Mix,
sto se ljutis. Muva je stvarno stara i stvarno poznata. Evo sajta na kome ces naci sve o njoj. http://www.rackelhanen.se/
Ali ne shvatam zasto sve tako primas srcu. Internet je blago koje je svima na raspolaganju. Pametan covek ga koristi na pametan nacin. Ja sam unapredio mnoge stvari i ne samo u musicarenju koristeci ga. Pa i ovaj sajt je deo interneta!!! Ako zelis ozbiljno da se bavis fly-tying-om moras i da prekopas raspolozive izvore sa interneta. Pozdrav od Milanceta
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milance, pobratime! Stari cirpinidni asu! Ko ce da cita i lista sve o fly tyingu? Pa zar ne vidis da stotine hiljada vezaca ima na planeti. Nemoguce je znati sve o njima. Ja vise volim da proucavam prirodne insekte, sam ih imitiram i prakticno primenim. A ovaj svedjanin (tek sad pogledah) uopste nije napravio istu muvu. Ideja je da se napravi sedz kao godardov, ali sa sisanim polipropilenom. Svedjanin ga nije sisao i moja i njegova muva se razlikuju kao Goddard Sedge i Elk Caddis. A to je ipak znatna razlika. Gresis, izgleda, i ti i Oldsurehand. Cudno je sto je na identicnu ideju dosao izvesni Zakula, dvadeset godina mladji (od mene) stanovnik mog grada. Kad ga upoznam, morace da mi objasni ovu neverovatnu slucajnost. Ili je vrac koji mi cita misli na daljinu, ili ga ista skola musicarenja navodi i na iste ideje.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Naravno da ima razlike, Rackelhanen je odvratna muva koju nikada ne bih vezivao, doduse oni je koriste samo za imitacije "walking caddis"-a , tj vuku je po povrsini vode, a za to je idealna i oblikom i plovnoscu. Zakulina i tvoja izgledaju mnogo bolje. I miris i ukus.
 

machak89

Junior member
Učlanjen(a)
26.07.2006.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Ljudi ajde dajte jedan step by step o izradi over muhe, nikako da je dobro napravim...
Jel moze???
Ajd pozdrav...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hajde Zakula, pisi i slikaj. Mladji si.
 
Vrh Dno