Mixmasterova i Simpsonova filozofija

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je mesto za moje i Simpsonovo prepucavanje, a druge teme su na drugim mestima. Zapravo, bas smo mi naceli najvise tema. Jedine clanke smo bas mi napisali. Zato, pustite nas da ovde mirno kenjamo i jedan drugome solimo pamet. Dobro je da neko kaze koliko je u pravu Simpson, a koliko Mixmaster i tol'ko.
Simpsone, malo si me razocarao danas. Mislio sam da si vredniji sagovornik. U stvari, mnogo si me razocarao. I pored detaljnog objasnjenja moje filozofije, ti i dalje izgleda ne mozes da poverujes da bilo koji stanovnik Balkana, koji zivi juznije od Beograda, moze nesto bolje da zna od tebe. Pre ces da se obesis nego da priznas da je vestina musicarenja prvo dosla u sve ostale krajeve bivse Jugoslavije, pa tek onda u Beograd. Prvi musicarski klubovi su osnovani u Valjevu, Nisu, Leskovcu... a jos nijedan u Beogradu. Tu nesto mora da smrdi, a? Polupismeni ljudi zive u svim tim provincijskim gradovima. Kako oni mogu da ukapiraju musicarsku filozofiju i taj otmeni stil? Nikako! Ne nose Simms, nego maskirne bluze. Pa i turbofolk pevacice nose najskuplju i najmoderniju garderobu iz Milana i Pariza, pa nemaju veze s muzikom. Oni koji sviraju dzez ili ozbiljnu muziku veoma skromno izgledaju. Opa, love karase, bodorke i klenove musicarskim priborom! Pa to je za svaku osudu. To je prelilo Simpsonovu casu. Znao si da smo budale, ali ovo je prevrsilo svaku meru. E, sad sto je medju nama veliki broj odlicnih poznavalaca lova lipljena ili pastrmke, to cemo zaboraviti. Sve, pa i musicarski trendovi moraju da dolaze iz Beograda! Beogradjanima dosadila govna, stajace vode i mirne reke, videli da provincijalci lepse provode svoje ribolovne dane, musicareci, pa resili da i tu uzmu stvar u svoje ruke. Zasto neki vasljivko iz Nisa da vodi glavnu rec na sajtu o musicarenju. Slucajnost je sto je sajt bas i zacet u Nisu. Vec je jedan moderator iz Beograda. Strucnjak za musicarenje i sve ostalo uvek zivi u prestonici. Ali to kad se zajebavamo. U musicarenju nema toga. Musicarenje nije turbo-folk. Znas li onu pesmu Ranba Amadeusa. Ja dodajem: Beogradski musicari su turbo-folk!
A sto se poducavanja drugih musicarenju tice, napisacu i o tome par recenica. Ja sam puno ljudi ucio musicarenju. Zaista ne znam da je bilo ko pre mene to radio na tako ozbiljan nacin. Smatram sebe veoma uspesnim u prenosenju znanja, jer su ljudi koji su od mene ucili ili bar skupljali fazone, najbolji musicari koje sam ja ikada upoznao! Gde ja nisam isao, isli su oni. Svuda su veoma uspesno lovili. A to je ono sto pocetnik trazi od svog instruktora. Da ga nauci da ulovi ribu. Mogu i tebe da naucim. To sto se ti pravis pametan, ne smeta mi. Imam iskustva i sa takvima. To mi je cak veoma simpaticno i uopste mi ne smeta. Naucicu te kako se lovi lipljen. Kako se pravilno zabacuje. Kako se musicom lovi krupan klen i pastrmka. Otvoricu skolu bas za takve. Placa se, kao i sve na ovom svetu. Za tebe, drugarska cena. Ozbiljan sam.
Pitanje za Simpsona:
Sta znaci polusvet? Da li ja pripadam toj ekipi? Mozda ti? Nisam te dobro razumeo. Ja mislim da tako nesto ne postoji. Ja postujem sve ljude. Narocito one koji svoje vreme provode na reci.
I jos nesto mi nije jasno. Sto se ti bavis musicarenjem? Ja sam objasnio svoje razloge. Pobratime, kazi zasto ti mases musicama. Po svemu sudeci imas potpuno drugaciji povod za to. Voleo bih da ga saznam.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixe dragi da ti nije mene ko bi te i citao ovde :hammer: .

Ocigledno imas problem da razumes sta sam ja zeleo da kazem. No oprosticu ti jer znam da si umoran od silnih babushki i crvenperki....
Ali pre nego sto pocnem da ti crtam, da pokusam jos jednom.
Rekoh, ribolovom se u zadnjih 20 god bavi polu svet!!! Zato sam ja i pobegao u musicare jer ih ne smatram polu svetom!!! U koju ti grupu spadas, znas sam valjda.

Poredis "visoku modu" narodnjaka i tehnical garderobu musicara??? Smesan si...to mozes samo ti.

Da ne komplikujemo vise, pisem Luckiju PM da me oslobodi duznosti moderisanja, jer vidim da i ti imas problem da shvatis sta je funkcija moderatora jednog sajta. Ovako ispada da ja solim pamet vama "strucnjacima" i da se moderator dodeljiuje prema nekim zaslugama u musicarenju :lol: . Veruj mi, lakse i meni i vama...

A skola, to je posebna prica. Skole drze sertifikovani instruktori:hammer:, a ne samozvani.
Skolu mogu da drze dr. Aca Ivanovic ili Ivan Dragojlovic, ljudi koji poseduju licencu za to. A ti? Ti mozda mozes da otvoris neki musicarski babysitter servis :lol: . Skolu nikako...

Klubovi??? Klubovi musicara sluze da se popularizuje lov bodorke? Mislim ucinite nesto sa vasim prelepim rekma ako ste mocni. Da ste svu mrznju prema BG i svemu sto iz njega dolazi usmerili prema kasapima sa vasih voda, situacija bi bila dramaticno drugacija. Mozda bi onda pricali o musicarenju pastrmki i lipljana?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Sta reci. Mix i simpson su glavni akteri ovog sajta (sto je dobro jer nas njihovi ostri jezici teraju da svaki dan proveravamo ima li nesto novo na sajtu).

Blizi su mi stavovi Mix-a ali ni po koju cenu ne bih voleo da se simpson povuce sa moderatorskog mesta.

U svakom slucaju ova tema je bas osmisljena za tupljenje i medjusobne provokacije pa ne bi trebalo previse ozbiljno da je shvati niko od nas.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo si ljut, Simpsone. Znam i zasto. Ali nemoj odmah da dizes ruke. Ti znas da ja volim sto si tu i sto si moderator. Nema razloga da se bas toliko razljutis i da trzis od Lucky-ja da te oslobodi... Nemoj da si takav. Previse ozbiljno shvatas moje reci. To je mozda zbog toga sto ne umem da ubacujem ove coveculjke koji se smeskaju, placu, cukaju...
Naravno da si ubedjen u to da skolu musicarenja treba da drze oni koji su (sumnjivo) polagali ispite za FFF instruktore na zapadu. Ali, nisu sve skole na zapadu. Imamo i mi skole. I nasi profesori prenose znanje i daju ocene na nasim fakultetima i skolama, a da nikad nisu polagali ni jedan ispit na Zapadu. Sami su osnovali svoje skole. Tako i ja. Cak i ne postujem te titule. Znam da ih je lako dobiti. Ti, izgleda, ne znas. Uveravam te da i ti mozes biti FFF instruktor, za nekoliko nedelja. Obidji njihov sajt i procitaj sta treba da uradis. Ja zaista mislim da i ti to mozes. Treba da shvatis da mi imamo svoju "skolu" musicarenja, koja zasluzuje postovanje i ne pretpostavlja nikakve FFF sertifikate. Ne mozemo je tek tako odbaciti. Nipodastavace je mozda nasi FFF instruktori, ne bi li istakli svoje prednosti, ali mi koji poznajemo istoriju musicarenja na Balkanu, ne mozemo da se pravimo ludi. Da li si vec upoznao nekog domaceg musicara kome nista ne znaci FFF sertifikat? Ja jesam i to puno. Da nije tako, mnogi bi odavno pohrlili da polazu taj smesni ispit. Ja se sa zabezeknutoscu pitam: Da li je stvarno moguce da si ti Simpsone toliko neupucen, da si naseo na tu prevaru? Ne mogu da poverujem.
No, lako je resiti nedoumicu ko je bolji instruktor musicarenja. Organizujmo takmicenje musicara koji pripadaju mojoj skoli i onih koji uce od ove dvojice FFF. I to, u musicarenju lipljena i pastrmke, na terenu koji oni izaberu. U stvari, toliko su smesni, da bih im dozvolio da sva pravila oni izaberu, jer ako bih ja postavljao pravila tog takmicenja, oni bi prvo trazili da uplate jedan skraceni kurs kod mene (svog protivnika), ili momentalno, bez takmicenja, priznali poraz. Razliku izmedju njihovih ucenika i mojih, ja vec godinama proucavam. Bavim se time. Pripadnici moje skole su pri svakom susretu sa takvima bili apsolutno dominantni. Ali bas uvek. Ulovom, ne opremom. E, a sretali su ih iskljucivo na lipljensko/pastrmskim rekama!
Znas li ti sta je instruktor? To je onaj koji te za kratko vreme nauci necemu. Verujes li ti da sam ja za dva popodneva uspeo da naucim gomilu apsolutnih pocetnika, koji ni svoj stap nemaju, da musicare veoma uspesno? Ne verujes. Kako bi i mogao. Ni ja ne bih verovao da sam na tvom mestu. Instruktor musicarenja mnogo znaci. On je vredan kao da je od "suvog" zlata. On pocetniku ustedi ogromno vreme i novac. "Tvoji", verifikovani instruktori, koliko ja znam, samo oduzimaju dragoceno vreme i novac od svojih "ucenika". Ako poznajes nekog od njih, pozovi ih da mi "ocitaju lekciju" i malo me "spuste na zemlju". Imaju i oni Internet i pretpostavljam da su vec culi za ovaj sajt, ali oni se plase ovakvih poput mene kao, kao, kao... ribe kad cuju da se ja priblizavam reci. EEEE, toboznji velikani musicarenja, poznati sa televizije i nasih casopisa, su tvoji uzori i bas zato te ja zovem pocetnikom. Medjutim, kad malo bolje razmislim, mozda ti u okviru svog grada i nisi pocetnik. Moguce je da si ti najbolji musicar Beograda. Ne salim se. Ako nisi, bices uskoro, jer redovno upijas mudrosti svog najveceg prijatelja-putem musicarskih foruma, MIXMASTERA, a to nije mala stvar.
I opet trazis da "mi" nesto uradimo sa "nasim" prelepim rekama. Reka koja je blize Pirotu ili Valjevu nego Nisu ili Beogradu, ne pripada onima koji su manje-vise blizi. Po meni, to bas i nije mnogo pametno, da onaj ko zivi pored neke reke i gazduje njom. Ti, izgleda mislis da sam ja, kao osnivac Musicarske sekcije u Nisu, neki mocnik koji se pita nesto o zastiti reka u pola Srbije. Mozda mislis da sam ja neki primitivni muckaros, pa sam tako i dosao do mogucnosti da napravim Sekciju? Treba da znas da i u USR Nisava, u upravnom odboru, sede sve sami levaci i muckarosi, a Musicarska sekcija je nesto kao nezavisna organizacija, koja je redovno protiv svih odluka maticnog udruzenja. Ja sam veoma ostar,mocan i glasan protivnik svega sto se desava u organizaciji sportskog ribolova kod nas i, verovao ili ne, to je glavni razlog za strahopostovanje koje izazivam kod svakog rukovodstva naseg udruzenja. Medjutim, nisam u poziciji da rukovodim bilo cime osim M.S. Mogao bih, kad bih hteo i kada bih se malo potrudio, ali to nisu moje ambicije. Zar medju nekoliko miliona ljudi, bas ja da se borim za normalizaciju organizacije sportskog ribolova u Srbiji? Ja se odlicno zabavljam i u ovakvim uslovima i svoju energiju trosim na rekama. Mozda bi neko kao Simpson mogao da bude reformator. I pored toga sto je kao pocetnik-musicar u brojnim zabludama i tipican primer beogradskog turbo-folk musicarenja, dobio bi podrsku od mene, jer predosecam da nece zauvek ostati takav.
Odlasci u ribolov na mesta udaljena i do 1000 km? Hmmmm. To je kao kad se zaljubis u neku devojku iz udaljenog grada, pa ides tamo da je izjebes (nisam nasao bolji izraz). Dok si u svom gradu, apstiniras. Vidis, ako to prevedemo na musicarenje, ja koji musicarim razne vrste riba, blizu svog grada, kao da jebem svaki dan drugu picku i to ovde, na manje od sto kilometara, a ti jebes jednom mesecno, uvek istu devojku i za to moras da joj platis i predjes 500 km. Ako ovo nije dovoljno dobra ilustracija i poredjenje, onda...
P.S. Simpsone, je l' ti mene smatras prijateljem? Cudno mi zvucis u poslednje vreme, nije valjda da me mrzis.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
To sto moze da se postane FFF EU instruktor za 2 nedelje, mozes sa mastis samo nepismenima i neobrazovanima. Onaj ko se makar malo razume i ko je video kako jedan instruktor izgleda na delu, taj shvata da pricas teske gluposti. Nemoj pogresno da shvatis da su moje ambicije da postanem takav, nemam ni vremena ni zivaca za tolike treninge, ali ne zelim da ostale koji nisu videli nekog od instruktora u akciji, dovodis u zabludu.

Sto se mene tice mozes da osnujes skolu koliko hoces, mi Srbi smo poznati po takvom nacinu poslovanja da svako moze da se bavi poslovima u kojima je priucen. Nije to samo u musicarenju, tako ti je i u mom poslu a i u vecini drugih.

Nego ja imam drugi predlog za tebe! Zajebi skolu musicarenja, ipak je to ozbiljna stvar. Nego blago meni ti bi trebao da osnujes sektu "sveti babushkari" ili "bodorkini svedoci", tu bi imao prolaz garant :hammer: . Zamisli sebe kao propovednika kada recitujes "iz blata se dizemo, kroz horde komaraca...!!!" :lol:

O gazdovanju necu ovom prilikom, znas moje misljenje na tu temu!

Odlasci na mesta 1000km! Pa jeste tu si me nasao, bas tako i razmisljam. Bolje Charlize Theron jednom mesecno nego Marija Serifovic i ostale nakaze 3x dnevno. :lol:

PS. Zar sumnjas kakva su moja osecanja prema tebi? :lol: :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Što se tiče škole mušičarenje, ja ne dam ni eura. Sa tim neću spasiti svoj zivot ni tuđi. Ali ako je upitanju faks medicine to je nešto vredno za uložiti. Baš me briga jel se slažete sa mnom, ali te škole nisu za mene. Ako tko želi da mi nešto pokaže, vidi kakvu moju grešku i pokaže mi bolje to je najvrednije, jer i ja tako poklanjam svoja iskustva drugima. Ali eto, ima i onih koji sve plačaju u životu, mora biti i takvih da bi instruktori imali od čega da žive. Odnosno da namaknu još koju paru pored drugih profitabilnih aktivnosti.
Iskreno, jos nisam doša sa mušičarenja a da nisam uhvatio ribu. I na največem vodostaju, u mutnoj vodi nešto sam piknuo. Nožda da me netko od vas školovanih vidi kako pecam bi se smejali, kada bi videli moj jeftiniji pribor bi vam se možda skupilo srce :) Ali ja sam na svakoj vodi uvatio nesto. Cak i u srbiji na neri, a znam da sam imao musice na manjim udicama ne bi mi se otkacili ni oni skobalji, nisam bas bio spreman i na pravom mestu pa sam ipak navuko ribu. U ribolovu su najvaznij trikovi. Treba ribu primamiti i bez prihrane, a kako ehehe ;-) Nism majstor ko Mix, jos sam daleko od njega. Ali jos uvek ja ne dođem kuči a da ribu nisam uhvatio, na bilo kojoj vodi gde ima ribe. Priznajem ne uhvatim uvek onu koju želim, ali zato onu drugu nađem za utehu :), a ima onih koji nista ne mogu, izgubljeni su na vodi. Trose pare na instrutore koji im jos vise sole pamet pa su izgubjeni i ne znaju sta bi na vodi ako nisu uveti onakvi kakvi su bili kada ih je ucio mister doticni :)
Nemam nista protiv jednih i drugih, ali te usuge ja ne plaćam. Heheh, zapravo ja malo usluga plačam, skoro ništa ne plačam. Platim samo dozvolu, samo stvari koje baš moram. Sve što mi se nudi đabe ja to iskoristim. A što se tiče mog skromnog pribora nije da si ne mogu bolje priuštiti,a li kada ga budem zaslužio onda ču se nagraditi, to je moj način. Ja sa mojim priborom zabacim kao i onaj sa priborom duplo skupljim, naučio sam se bacati i do 30m sada, ali to u praksi ne koristim, ja pecam na 5-10m tamo gde je riba!
Inace mnogo me nervira kada ljudi govore kako je riba prefrigana, ona je glupa za mene. Ima kratko pamcenje, vodi se cistim instinktom. Baci pastrmki kamencic, mali beli ili sivi ili crni, sta mislite. Oce pomisliti oh to je kamen. Malo sutra zgrabit ce ga ako je u njenom vidnom polju. Probajte!!! Kazu za sarana lukava riba, vraga!!! Oni ima samo specifican nacin hranjenja, sto puta usisa i izbaci i usisa, a ljudi fantaziraju kako je to kao on lukav pa isprobava dali je prevara. Neke se ribe teze vataju samo zato sto imaju određen način ishrane, a love ih oni koji provale tehniku i trikove, pa da ispadnu veci majstori onda te ribe žele nekako intelektualno podiči. Riba zna samo da jede, sere, razmnožava se i kada je u opasnosti pokušava da beži (posebno ovo važi za klena, ako je poplašen tj. neče ne da se upcea, nego ne ni da jede :)), ili napada ako je grabežljiva. Mušičarim svega par godina, ali ribolovom se bavim od kad znam za sebe. Ne samo onako kao oni sa kombinezonima i tranzistorima, nego kao zaljubljenik u prirodu, dakle proučavam. Teško če me netko razuveriti u sve ovo jer sve ovo gradim na iskustvu. Pecao sam stvarno na svakavim vodama i svasta naucio, a sada u mušičarenju sve to što sam naučio je došlo do jednog posebnog vrhunca kada počinjem sa usavršavanjem svega toga naučenog. I svaku ribu kada se provali uhvatit ce te ju.

Ako tko misli da gresim bas bi voleo da cujem u cemu!!???

:lol:

Bas ste me vas dvojica nekako napalia na ovakve razgovore :hammer:
Samo nisam jos ostar kao vi :lol: :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, ovo postaje veoma, veoma dosadno. Simpson se razume u sve. A ja sam danas, veoma skromno, zakucao nekoliko potocnih pastrmki od po pola kila na blue dun i to parachute verziju. Izgleda da me je ta "droga" toliko "sredila" da zaista nemam volju da odgovaram Simpsonu na njegova laprdanja. Ostaje mi samo da mu zahvalim sto se tako znazno batrgao i bacakao zakacen na ovu moju "udicu". Oslobadjam ga u fazonu "Catch & Release". Nadam se, dobro raspolozenog i neostecenog. Kad mi dosade pastrmke, klenovi, bucovi i lipljeni, mozda ga opet obidjem i malko bocnem. On se lako "peca". Preporucujem i ostalim musicarima sa ovog sajta da mu ponekad zabace neku svoju "muvu". Progutace je kao raspolozeni lipljen.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa eto konacno si ukapirao da se simpson razume u sve :lol:
Moram da priznam da ti je dugo trebalo ali oprosteno ti je :hammer:

A C&R imaju pravo da pominju samo oni koji ne nose 22kg ribe sa reke i to traktorom :hammer: . Tako to rade "instruktori" ???
 
Vrh Dno