Mladica 2012/2013

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nadobudno tek Decembra 2012. uspeh jednom izaći na vodu i probati sreču. Još uvek povišen vodostaj što otežava mušičaru normalno gaženje i pretraživanje terena a blago zamučena voda ipak daje neku nadu da je sada mlada manje oprezna i malo agresivnije lovi bliže obali ali za tih par sati popodnevnog ribolova ne beše ni jedne. Kolega je pretraživao cofom i voblerom a ja kao i uvek FLY-ONLY :smoke: Od mlade ne bi n M. Ipak sam se upisao nekim ulovom dok je kolega na žalost ostao "suvih ruku". Na strimer od 20cm je udarila pastrmka...i evo, par slicica od prvog ovo-seozonskog izlaska. Posle sam imao previse obaveza oko posla i nisam mogao vise na vodu....cim se je voda popravila i odmah su bili bolji rezultati, taj kolega je tada jos jednom otisao da lovi sa jednim drugim kolegom i ulovili su krasnu debelu mladu od 103m. Sledeci tedan bi tebalo da imam malo vise vremena pa možda opet izađem da isprobam "sreću".
 

Prilozi

  • P1080454.JPG
    P1080454.JPG
    64,2 KB · Pregleda: 491
  • P1080455.JPG
    P1080455.JPG
    51 KB · Pregleda: 480
  • P1080456.JPG
    P1080456.JPG
    45,3 KB · Pregleda: 499
  • P1080460.JPG
    P1080460.JPG
    50,8 KB · Pregleda: 490

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas sam planirao na mladu ali kada sam vidio da sneg pada i da nije stao od jucer reko Lorencu da mi se danas ne ide a nije se ni njemu dalo...mene je najvise mucilo gde i kako doci autom jer je pristup do vode skoro nemoguc i ne znam kako je ocisceno tamo... i tako odustadoh za danas...danas i tri naredna dana sam slobodan pa reko vec jednom ima da izađem ali u međuvremenu je jedan drugi ribolovac zvao Lorenca da pođe s njim i nekako ga ipak nagovorio... nisu dugo baš ni lovili i kolega Lorenco se lepo upisao! 105cm udarila je na sivog strimera.

Sutra ako bude kako planiram idem popodne i ja da isprobam sreću.

 

Prilozi

  • lorenco.jpg
    lorenco.jpg
    124,5 KB · Pregleda: 477

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
cestitam na opasno dobroj ribi...ovakva ribetina kod nas je moguca samo u ribnjaku...daj da vidimo i strimera ako moze...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sliku strimera nemam....uglavnom sive boje prirodni materijali...zeko ;)

tesko predatori odoljevaju krznu zeca i slicnom ;)

kod nas u SLO su strimeri jako popularni i kod varaličara pa ih rade uglavnom na jig udicama...uglavnom je rec o vrlo bogatim verzijama zonkera.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ph... danas je trebao sneg da malo stane a ono jos vise pada... koliko sam ja blesav ja bi jos i otiso ali kolega i nije toliko lud ko ja pa je predlozio da bi radije neki drugi put kada sneg prestane toliko padati.... do sada sam lopatao po dvoristu i pijem caj kod kuce i gledam kroz prozor... dvoriste je tako kao i da nisam cistio, toliko ga je opet zapadalo... ali siguran sam da bi sada dobio neku lepu mladicu, bas danas po takvom blesavom vremenu  :yeswink: ali sta je tu je... drugi put....  :blush:

danas cu malo da vezem neke strimere za mladu ;)

naravno....velike marabou tubanere  :yeswink: i jednog misa po uzoru Ken Sawad-e
nesto ovakvo:
296.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
veoma zanimljiv a i prvenstveno ga je Sawada radio za tajmene ;)

u pravim uslovima i naša mladica če da raspali po njemu a materijali su tako izabrani i vezani da je stomak uvek odozdo ;)

eto i moga,......sada samo jos na vodu....jao sto nam je snega palo ima ga vec metar i jos pada  :'( ali cim se smiri vatam drustvo i nadam se nekom lepom upisu i to bas na ovo povrsinsko "cudo"  ::)

index.php

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sa repom 20cm ... ;)

za mene je to "miška"  :lol: dosta potseča na šumskog miša kojih ima po našim šumama koje okružuju našu Savu. Leđa su im smeđa ili sivkasto smeđa a stomak beo. Taman kao ovo... još sutra sam slobodan pa ako bude mogućnosti možda sutra probam ovog miškota ;)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ovde ima materijala za 60 sedzica,30 velikih kamenjarki,20 strimera za bucova ...  :hammer:  :D  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, dobro si izračunao  :D  :tbumb:

na moju žalost otpade moj izlazak za sutra sada sam bio vani sa lopatom i još više pada a također i sutra treba ceo dan da pada  :'( tako da ovaj miško ostaje na toplom do daljnjeg... ali u svakom slučaju mu ne gine kupanje do kraja meseca  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uspeo mi još jedan izlazak na mladicu danas...posle nekog predavanja sam oko tri došao na vodu pa tako do sumraka. Jedino sam ja bio počašćen time što sam imao priliku da vidim jednu krasnu mladicu. Baš sam strimer dovukao na 5m do mene i tu dolete jedna krasna mladica i napravi ceo krug oko mene u 1m duboke vode. Jurila je jednu pastrmčicu i toliko je bila zaokupljena na tu jadnu ribicu da na mene nije obračala ni pažnju. Jurivši za tom pastrmkom prošla je na 1m od mog strimera...u tim sekundama sam se nadao da če joj se to učiniti lakšim plenom i da če pastrmku pustiti na miru i zgrabiti moj strimer ali čud je kod te krasne ribe takva...kada odabere žrtvu i kada je lovi ništa više oko sebe ne vidi osim odabranog plena. Posle toga ništa... Treba još jedan izlazak da uradim do 14. Februara i to je to za ovu sezonu. 15. je kraj.
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Svaka cast momci kako cuvate tako ce lovite...
Sta se desava sa Drinskom mladicom... vidim na youtube neki debili zvani asovi mrcvare i sutiraju ih po travi... ni jednog nisam video da je vratio nazad. Pa musicari li je neko, imali je jos ili su je asovi istrebili????
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
par dana prije, uslovi su bili idealni a ja kao uvek bas morao da radim ceo dan...i tako dvojica su lovila i ulovila na našoj Savi dve krasne od 103cm i 105cm. Na Bohinjki koja je mnogo manja reka i virovi su mali i kratki lakše je pronaći ribu pa ako je za akciju sve je lakše jer ne ide na lov u rasponu od par sto metara niže ili više nego max 50m i tu je nije tako teško pronaći, Tako je pre koju nedelju po mojim informacijama jedan stranac dobio jednu od oko 13kg+. Ali, tu ja ne lovim. Barem ne za sada.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sutra je zadnji dan sezone 12/13 na sulca kralja naših voda...ja se nisam baš proslavio ove sezone  :blush: i mogu samo da se nadam da če sledeča biti bolja. U samo tri izlaska i nije baš za očekivati neki reprezentativni uspeh. Sa malo izlazaka najključniji je faktor sreče jer se tu ne odlučuješ sam kada češ na vodu nego kada možeš...tako da najbolji dani i vodostaji ostaju propušteni.

Naš član foruma, sada več neko vreme neaktivan, a gospodar RD Vevče je početkom januara ove godine ulovio krasnu mladicu od 113cm i 14,5kg. A na istoj vodi (Ljubljanici) je 13. Januara 2013. jedan drugi ribolovac ulovio mladicu od 125cm (na cofa).

Na našem delu Save se 13/14 sezona otvara več prvog Oktobra pa ako se "kockice" poslože ići ču mnogo više na vodu i možda se i ja upišem sa jednom takvom zverkom.  ::)

 
Vrh Dno