Mladica 2012/2013

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
bas mi je zao.
Svaki pud kad vidim da ima nesto novo na ovoj temi nadao sam se da ces nas obradovati sa slikom od mladice 100+sm.
Vise srece sledece  kolo :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala drug! I ja se nadam. Ova sezona je prosla tako kako je zbog više barijera od jednom....najvise zbog cesto visoke vode za ff i nedostatak vremena u retkim prilikama kada bi trebalo biti idealno za ff  :blush:

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Misliš li na lov noću? Kod mene je dozvoljeno loviti je samo od zore do sat vremena posle zalaska sunca a sezona traje (negde) od oktobra a negde od tek 15. novembra do 14. februara.

Ili izraz "noćnica" znači nešto drugo?
 

StariAs

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2013.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Znam da je noćni ribolov zabranjen,ali "noćnice" imaju drugo značenje.
Uveče postaviš živog peša u neku dubinu,ujutru dođeš i kući odneseš fin komad.Znam da nije sportski i nemam namjeru da se bavim tim,ali me zanima i ta vrsta ribolova(višak znanja nije na odmet) :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sa takvim ribolovom nisam imao kontakta ali znam neke koju su tako lovili soma i smuđa na Dunavu...efikasna metoda ako se želi do "RIBLJEG mesa" a što se tiče sportskog pristupa ribolovu tj. ribolov za zabavu ili zadovoljstvo to nikako nije za mene...dapače, ja več više od deceniju lovim ribe samo mušičarskom metodom jer mi se samo takav način dopada. Ako bi bilo baš pitanje egzistencije i da moram da jedem samo ribu lovio bi je na najefikasniji način kojim bi raspolagao u tom trenutku  :blush:

Kod mene u 2013. je sezona na mladicu trajala od prvog januara do četrnajstog februara a otvara se ponovo tek od oktobra a na nekim vodama tek od petnajstog novembra. Do tada ima mir od mene.
 

StariAs

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2013.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
sa takvim ribolovom nisam imao kontakta ali znam neke koju su tako lovili soma i smuđa na Dunavu...efikasna metoda ako se želi do "RIBLJEG mesa" a što se tiče sportskog pristupa ribolovu tj. ribolov za zabavu ili zadovoljstvo to nikako nije za mene...dapače, ja več više od deceniju lovim ribe samo mušičarskom metodom jer mi se samo takav način dopada. Ako bi bilo baš pitanje egzistencije i da moram da jedem samo ribu lovio bi je na najefikasniji način kojim bi raspolagao u tom trenutku  :blush:

Kod mene u 2013. je sezona na mladicu trajala od prvog januara do četrnajstog februara a otvara se ponovo tek od oktobra a na nekim vodama tek od petnajstog novembra. Do tada ima mir od mene.



Upravo o tome govorim  ::) Nisam postavio pitanje,jer imam namjeru da lovim ribu na taj način,nego isključivo iz radoznalosti.I u potpunosti se slažem da je mušičarenje najljepši i najatraktivniji vid ribolova  :tbumb: :) :tbumb:
 
Vrh Dno