Mladica 2013/2014

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na nekim rekama se je otvorila oktobra a na nekim sredinom novembra a ja sam tek samo jednom izasao da je lovim...ne moz covek dobiti kompanjona. Ili neke obaveze ili posao I nikako...sutra sam mislio ici ali nemam sa kime  :blush:
Da lovimo sami po zakonu je zabranjeno I uvek mora da budu bar dvojica ili ako si gost da te prati neko iz RD na cijoj vodi lovis. Ja sam eto opet izvisio a bas sam se naostrio. Ove sezone sam ulovio samo neko mladunce od tek 60tak I kusur cm. Jucer sam pratio kolegu na Bohinjki I vidili smo oko 10tak lepih metarskih mladica ali ni jedna nije bila zainteresovana. Ulovio je nekoliko kalifa od kojih je jedna imala dobrih 63cm. Cak me je uvatilo neko ludilo da bi reskirao 50 eur za kartu pa da idem sa njim sutra na bohinjku ali predomislio sam se...previse je to a prilike na vodi ne obecavaju ulov....a da ih gledam to mogu I djabe  :hammer: Ipak cu radije malo jos sacekati pa da idem na "moju" Savu sa nekim od kolega iz moje RD. Steta da rd bled ima mnogo zakompliciran sistem jer bi inace na mladicu sa ovim kolegom isao bar jednom nedeljno po zimi ako ne I cesce. Ovako sve neko natezanje...kako I sta I kada I tralala.... Momci sa Drine koji je love nemaju pojma kakvu srecu imaju da je mogu loviti sami I skoro kad god to pozele.

Mozda mi se posreci pa sledeci tedan odem jagati mladu :blush: bar jedan dan
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Lov mladice na Drini nije baš idealana kako mnogi misle.Prvo je to ogromna voda sa jakim protokom.Drugi problem je što u ovom periodu je dan jako kratak a rad HE je nepredvidljiv.Ja bih je prije probao loviti ljeti po prelivima na manjoj vodi.

Na divljim manjim vodotokovima je skoro istrebljenja,ciljno ići na nju je fanatizam!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ovih dana na varaličarskim forumima pljušte informacije o ulovima mladica.Palo je više kapitalnih preko 20Kg!
Ovo se odnosi na Drinu,mada ima ulova i na  drugim vodama!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I kod mene su se varalicari lepo proveli, vode su non stop bile napete I povisene, blago zamucene I podota komada je palo oko 115cm a ja nikako.... :'( ne mogu na vodu izaci koliko god da se trudio...kada sam slobodan I kada su vode ok za fly ne mogu nikoga dobiti od kolega jer moramo loviti u paru. Kad ja ne radim svi rade I obratno. Ostalo mi je jos mesec ipo dana. Izgleda da sam ovu sezonu na mladu totalno popusio.  :'( :'( :'( :'(

Ulovio sam jednu od 60+ na pocetku sezone a ta se nije htela ni slikati....taman sam se namestio onako nad vodom da je slikam I odjednom je podivljala I otplivala. Nije mi ni bilo nesto krivo jer sam racunao na mnogo izlazaka jos kad ono prc....  :'( corak 

Probat cu predlagati nekako da se taj zakon ukine I u nasoj RD jer mi to ide na nerve....Vec dve RD kod nas imaju to promenjeno, RD Kocevje odavno vec I sada jos jedna od prosle godine....nadam se da ce to da utice I na ove moje... Najveca je muka kada ne mozes dobiti kompanjona a vreme je idealno a ti free jaoooo mukoooo  :'(

ok dosta plakanja  :hammer: :D

nadam se da cu do 14 februara da uradim barem cetiri izlaska na mladu da pokoristim karte koje imam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na delu Save kojim gospodari moje ribolovacko drustvo je danas ulovljena mladica od 125cm I 21kg...mesec je bio pravi, vodostaj isto I pravo dovoljno mutna...za varalicarenje idealno...
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Lim, mušičarski revir u Plavu. Alal vera  :tbumb:

http://www.musicar.rs/mladica-90cm-dorde-lazovic/
 
Vrh Dno