MLAVA

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Hvala drugari,Vlado slikao sam u Crnicu sa starog zeleznickog mosta,gde je pruga nekad vodila do Pozarevca.Ne znam dal si posetio te terene,ako nisi kad krene sezona obavezno idemo  ;)
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
E pa cika Vlada savlado tehniku pa moze i vrhom stapa da je nabode  :D evo jos koje sa Mlave
 

Prilozi

  • bokac.jpg
    bokac.jpg
    137,8 KB · Pregleda: 402
  • stap.jpg
    stap.jpg
    76,8 KB · Pregleda: 383

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
crni je napisao(la):
Cika Markovic im usao u sesnaesterac  :smoke:
Е мој Црни, неће бити више тог шеснаестерца смрадови зидају брану :'(
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
6 комада се зида, данас ми реко рибочувар :'(
 

Salex

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2012.
Poruke
85
Broj reagovanja
8
Lokacija
Pozarevac
Jos se ne zna tacno koji tip elektrana ce se grditi.. ukoliko bi radili prelivne elektrane sa vecom akumulacijom to i ne bi bilo tako lose..formirala bi se jezerca-virovi gde bi riba mogla da se krije, hrani i lepo naraste. Prolbem su najave da ce odredjene "elektranice" cevima odvoditi vodu iz toka zbog "pada" tako da ce te deonice posebno u letnjem periodu ostati bez vode. Pricaju o nekakvom bioloskom minimumu koji ce kao i sve drugo ostati samo slovo na papiru, a reka bez onog sto je cini rekom - vode. Koliko smo uspeli da saznamo, projekti su vec urdjeni i dobijene su sve saglasnosti. Ostaje nam nada da nece upropastiti jednu predivnu salmonidnu vodu u ovom regionu koja ima dosta potencijala da postane jos mnogo lepsa.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
druze, ako se pravi 6 brana zaboravi pecanje na toj reci . jedino iznad njih ce moci a ispod nema pojma . vodostaj ce toliko da varira da da ce ribolov biti gotovo nemoguc ...a veliko pitanje je da li ce se riba mrestiti bar deo koliko sada
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kad uporediš HE na Dunavu i te planirane igračke na Mlavi, shvatiš čemu one jedino mogu da posluže - da neko drpi pare.
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Ne mogu da verujem da neko ovu lepotu hoce da rusi,,,,da sam znao da ce to biti kad sam tamo zadnji put setao i poveo drugara,decka koji tek kreno da musicari poneo bi i stapove i ako je bio lovostaj,,,,, steta velika steta  :'(
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Nikad nisam bio bio na Mlavi, nikad nisam ni pros'o pored Mlave. Znam je po divnim slikama i vodi prelepe boje. Isto tako znam da mi ne mozemo samo da stojimo i gledamo kako ce neko da je upropasti.

Ne znam kako se odupreti tome, ali stariji ste, valjda znate neki nacin. Imate moju maksimalnu podrsku da se ova lepotinja sacuva i sta god treba - tu sam. Samo vas molim da REAGUJETE!!! Makar vi koji zivite u blizini!

Ja bre ne bih dao da mi neko takne Ibar pa makar cele godine bio mutan!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
faktore, i na ibru pocinju da prave cetiri, pet komada  ;)
to direktno ugrozava mene jer ce vodostaj stalno da mi varira  :doh:
 

Salex

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2012.
Poruke
85
Broj reagovanja
8
Lokacija
Pozarevac
Nemocni smo mi tu... tesko je bilo sta raditi u ovoj zemlji, a da se ne preplice sa politikom..
Sve to uslovljava interacija sa EU i sa odredjenim procentom energije koja se dobija iz obnovljivih izvora. Fora je sto tu postoje debeli fondovi za razvoj te vrste enerije i neko je tu nanjusio interes. Tesko da se tome moze stati na put. Tuzno je sto se to radi bez ikakvih planova, reda i potrebnih elaborata o uticaju ne samo na prirodu nego na jos sto sta. Jbg ko nam je kriv kada sve to dozvoljavamo, a posle su nam krivi  Rusi i Amerikanci...jaooo
A za pastrmke cemo morati preko grane... postace i to deo kolektivne svesti, tj. postace svima jasno sta smo uradili samo kao i za sve ostalo kada bude bilo kasno.
 
Vrh Dno