moje prve muve - kafice :)

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Namotah svoje prve dve muve... po uputstvu sa foruma, nekako mi najlakše bilo da probam kaficu. :)
Materijal:
udica 10 i 12,
telo - osnova konac iz ženine fioke, zrno kafe i neka mekana folija naknadno bojena...
rep - čupkano zečije krzno iz kineske loptice
noge - kokošije perje iz nekog starog jastuka.

:)


Bez puno podsmevanja, please  :blush:    (malo može) :)

m1-1
30dh004.jpg


m1-2
f1cr9e.jpg


m2-1
2jeo1fl.jpg


m2-3
ip4bjk.jpg


 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da ih skuvas i popijes pa ce naredne da budu bolje  :tbumb:
za pocetak probaj sa obicnim klasicnim muvama . odlicna za pocetak a sa istom sam i ja poceo je red tag . jednostavna totalno . kad nju uvezbas predji na nesto komplikovanije
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
ne bacaj ni slucajno, jesu ruzne ali imaju sve sto treba i kao takve ce da love sigurno, a bices presrecan kad krenes da redjas klenove. ja dan danas cuvam svoje muve poneke su i vise od deset godina stare
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Bravo Bobane...bitno je da HOCES da sam sebi motas muve...sve ostalo ce doci samo po sebi,
i lepse i bolje, tek si gotov kad upecas prvu ribu na sopstvenu muvu... :yeswink:
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Ovo je odlicno,moje ni dan dans nisu mnogo bolje.....
samo bi hteo da ti dam jedan savet (de bas ja nadje da dajem savet) ,kad pravis kaficu,trebace ti policelon,,,a njega mozes naci na podlogi od misa za komp,ona sundjerasta mas obicno crne boje...To ce muvi dati mnogo na plovnosti,inace jako tesko pliva....A taj policelon mozes za prvu ruku da farbas lakom za nokte u boje razne...

Pozdrav

I bravo za prvence  :tbumb:
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Hvala svima na komentarima, uvek su dobrodošli.  :)

Ovih dana ću da nabavim malo perja i ostalog materijala...
pa do proleća ću valjda da naučim :)

Hvala još jednom. :)
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Bobane poseti malo temu Vodic za pocetnike i naci ces dosta sbs(korak po korak) o muvama i kreni sa nekim laksim imitacijama,raspitaj se malo o materijalima ovde na forumu i svako ce te uputiti.

pozdrav :bye:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Bobane ovo će da lovi. Samo ti motaj, gledaj youtube step by stepove. I videćeš i sam koliko ćeš brzo da napreduješ i muve će da budu sve bolje i bolje.

Dobro nam došao! :)
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Дарго ми је што си изабрао да ти кафица буде првенац  ;).Свака следећа ће бити боља само полако.Једина замерка на овој кафици је сто ниси користио полицелон, који је јако битана јер помаже да се кафица остане на површини.Полицелон и зрно кафе немој да фарбаш лаком за нокте, него користи перманентне маркере (маркери за писање по дисковима).Лак ти не саветујем јер ћеш само да погорша пловност кафице. Свиђа ми се што си у старту почео да бургијаш(црвено дупенце на кафици). Обавезно испробавај разне технике везивања које има на форуму.А до пролећа ћес сигурно имати свој арсенал разних смотуљака који ће те сигурно усрећити на води.
Поздрав Владимир.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
sasats je napisao(la):
da ih skuvas i popijes pa ce naredne da budu bolje  :tbumb:
za pocetak probaj sa obicnim klasicnim muvama . odlicna za pocetak a sa istom sam i ja poceo je red tag . jednostavna totalno . kad nju uvezbas predji na nesto komplikovanije

Upravo tako, i ja sam skoro počeo sa tyingom i red tag mi je bila prvi izbor, pa onda isto ta samo sa policelonom, dobra je za mnoge vrste, evo baš sad vežbam  :doh:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                Kafica je odlican model i napravio sam par komada za probu.


              Probaj ovaj model Bobane. Uradi ga u nekoliko velicina od #12 do #16 cim nabavis malo bolja pera i budi siguran da ce takodje biti riba. Jednostavan i efektan model.
 

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Pozdrav i dobro došao.

Dajem sebi za pravo da i ja prokomentarišem ovu kaficu. Viđao sam ih, a i posedujem, originale, čak sam ih i vezivao. Ono što bih potrvdio je da je policelon obavezan, što reče kum Marković. Muve su odlične za početak, ali čim pročitaš ovo trk kod kineza i kupi one ramove za slike (ne od bambusa), tarabice (zelene ili bele) one su napravljene od materijala koji je neophodan (obavezan) a za 100-150 din/kom ima da ga arčiš dok ti žuljevi ne izađu na stegi. Naoštri skalper i kreni u reckanje, pravi trakice 3x2mm i uživaj u SBS sa YT-a. Najveća fizikalija je seckanje policelona i turpijanje kafe, ali trud je isplativ višestrukooooo.

Nadam se da sam pomogao bar malo :bye:
 
Vrh Dno