Mokre muve - Wet Flies

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Oholi pogresio je Aca verovatno u kucanju permutovao.Znam da zna sta je spinner a sta spider. Tu nema greske.
 
A

Aleksandar993

Guest
Ja koliko sam upoznat a mozda gresim pa me ispravite:

Red spinner je imitacija zrelih jednodnevki  (Beatis, Leptholebia i Siphlonurus). A "spider" je tip muve. Što bi značilo da ono jesu spideri po načinu vezanja, ali je to i dalje red spinner :D


Sent from my HTC One using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
baš danas listam knjih o J.Petrovića i napominje da se mokre muve mogu otežavati sa olovom po tjelu!
 
A

Aleksandar993

Guest
tommylee je napisao(la):
baš danas listam knjih o J.Petrovića i napominje da se mokre muve mogu otežavati sa olovom po tjelu!
To smo već naučili juče :D

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Aleksandar993 je napisao(la):
Ja koliko sam upoznat a mozda gresim pa me ispravite:
ja mislim da si u pravu i da tvoje muve jesu crveni prelci mada nisu vezani u klasicnom fazonu sa krilima i repom
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
To za otezanje rekao Maric pre neki dan pa me napusili i padoh na popravni po njihovoj priči
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja ubuduce muve koje ne znam da kategorizujem stavljam u "ostali tipovi musica" pa admini neka se bave time,dje oni premeste tamo im je i mesto  :hammer:
 
A

Aleksandar993

Guest
sasats je napisao(la):
ja mislim da si u pravu i da tvoje muve jesu crveni prelci mada nisu vezani u klasicnom fazonu sa krilima i repom
Ovo bi bila klasična.

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1458247111942.jpg
    uploadfromtaptalk1458247111942.jpg
    60,1 KB · Pregleda: 172
A

Aleksandar993

Guest
Inspirisan listom mokrih od gospodina Panića.

Waterhen Bloa #14


Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1458249105920.jpg
    uploadfromtaptalk1458249105920.jpg
    85 KB · Pregleda: 148
A

Aleksandar993

Guest
Isperci iz krilnog pera fazanke :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Bas sad komentarisem sa Aleksandrom na PM. Red Spinner ima i svoju spider varijantu i to necete verovati do koje granice izmenjenosti ali krstavali su je i Englezi i Velsani i Irci pa i Skoti. Noge kod nekoliko verzija su od jarebice, sljuke pa do braon i sive kokoske. Jedne imaju repove, druge nemaju ali bitno je da svi znamo koje to insekte moze da imitira a vrstu imitacije cemo birati prema afinitetu ili nekom uslovu koji namece potrebu za ovom ili onom musicom. Ne samo uslovi reke i pribora, faza u razvoju insekta je takodje bitna. Ako su u pitanju zrele jednodnevke ili uginule, bice bolja suva musica a ako su insekti koji se roje vlazna i spider su sigurniji izbor.
Originalni recept za Waterhen bloa je skromno upredena dlaka krtice oko zutog konca i grudno pero liske, malo duzih isperaka od vrata udice. Meni omiljena kad se roji Baetis rhodani i ribe se hrane ispod povrsine, emerdzeri ove jednodneke su nezni, vreme hladno, mozda sa kisom pa se tesko probijaju na povrsinu, po tragovima koje ostavljaju ribe jasno se oceni dali se hrane na povrsini ili malo dublje.
 
A

Aleksandar993

Guest
pannic je napisao(la):
Bas sad komentarisem sa Aleksandrom na PM. Red Spinner ima i svoju spider varijantu i to necete verovati do koje granice izmenjenosti ali krstavali su je i Englezi i Velsani i Irci pa i Skoti. Noge kod nekoliko verzija su od jarebice, sljuke pa do braon i sive kokoske. Jedne imaju repove, druge nemaju ali bitno je da svi znamo koje to insekte moze da imitira a vrstu imitacije cemo birati prema afinitetu ili nekom uslovu koji namece potrebu za ovom ili onom musicom. Ne samo uslovi reke i pribora, faza u razvoju insekta je takodje bitna. Ako su u pitanju zrele jednodnevke ili uginule, bice bolja suva musica a ako su insekti koji se roje vlazna i spider su sigurniji izbor.
Originalni recept za Waterhen bloa je skromno upredena dlaka krtice oko zutog konca i grudno pero liske, malo duzih isperaka od vrata udice. Meni omiljena kad se roji Baetis rhodani i ribe se hrane ispod povrsine, emerdzeri ove jednodneke su nezni, vreme hladno, mozda sa kisom pa se tesko probijaju na povrsinu, po tragovima koje ostavljaju ribe jasno se oceni dali se hrane na povrsini ili malo dublje.
Hvala Vam još jednom.

Nisam mogao sa nadjem nigde klasičan recept za Waterhen Bloa muvu, ali sam uspeo sada, upravo to što ste i naveli.

Sada se treba posvetiti mokrim i savladati njihovu prezentaciju.

Sent from my HTC One using Tapatalk

 
Vrh Dno