Mokre muve - Wet Flies

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
666
Broj reagovanja
304
Lokacija
Banja Luka
Mocno si ga vezao a jos bolje slikao.
Ja se zadnjih sedmica isto majam sa mokrim a nisam prije bog zna lovio na njih...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hahah, hvala hvala

@denmil ovo je tmc 2487 #14

Ni ja nisam nesto lovio na mokre.... Planiram da menjam tom 😉
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Super muva, Oholi!

20210628_193410_HDR-01.jpegEvo jedne mekonoge koju zovem Blue Jay Tail...Telo su isperci iz repnog pera americke kreje (nadjeno u sumi), nozice su cvorak.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Nisam je jos probao...ali varijacije sa fazanovim, guscjim i slicnim ispercima za telo (i nozice od cvorka) su ubojite kad se roji BWO.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Super sto si me podsetio.... Cvorka nisam koristio odavno. 🍺
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Jbt dok obezbedimo sva pera koja ste pobrojali ima da strada sva pernata i krznena fauna...realno je situacija u stvarnosti i u svakodnevnoj upotrebi potpuno drugacija i jednostavnija...da ne bude zabune zbog pocetnika postoji osnovni nivo pera i vestina koji potpuno zadovoljavaju ribolovne situacije i zahteve riba i nivo koji treba da zadovolji kriterijume potpuno nebitne u realnoj upotrebi, drasticno je lepse estetski ali previse napreze mozak bez potrebe u svakodnevnici
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Strashni, slazem se, ali ne mora da strada sve! :) Za vezivanje mokrih muva jarebica i cvorak su mozda najkorisnija meka pera, a nije ih tesko nabaviti. Fazan isto tako. Razna obacena pera koja nadjemo u sumi mogu da se fino iskoriste i cesto daju muve koje odlicno love.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Par vezanih uz kafu...Caperer wet (tamna & svetla verzija.) Imitacija krupnih sedzeva...

20210703_135519_HDR-01.jpeg
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Nizvodu pod 45 ili sta može malo opisa kako je najefikasnije
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Najcesce na dva nacina. Nizvodno (tzv. swing), kao sto si opisao. Ugao isto zavisi od velicine reke...na manjim vodama 45 stepeni nije uvek moguce. Na sporim rekama sam lovio i poprecnim zabacima (90 stepeni, pa i uzvodnije), pa bih nizvodnim mendovima malo animirao muvu uz sitna povlacenja. Kada je rojenje u toku, ovo je super metoda. Obavezno jaci tipet...ribe uzimaju izuzetno agresivno (minimum 4x, a 3x je jos bolji.)

Drugi nacin je uzvodno. Isto kao kada se lovi neotezanom nifom. Mora da se dobro prati ponasaje ribe i kontrira brzo.

Nekoliko puta mi se desilo i da njima uhvatim ribu na povrsini. Pocinjem pecanje i vidim buckanje, a na predvezu vez vezana mekonoga. Namazem na brzinu i ona odradi posao...al ovo se bas retko desi.
 
Vrh Dno