mokrom muvom i nimfom na klena

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja i moji drugovi klena musicarimo na zapadnoj moravi u donjem delu toka.tu je reka prilicno velika , pa je veoma teska za musicarenje.teska je u smislu da je dosta duboka i brza pa nemoze svuda da se gazi...
dscn0611.jpg

rekom moram da se krecem nizvodno , i nemam pristup svakom mestu musicarskim priborom.pokusavao sam u posetku sa suvim muvama i dobijao uglavnom sitnu ribu ,zato sam polako presao na mokre muve.
picture3589691631resize.jpg


 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Kad je klen u pitanju, mokre mušice i nimfe su na nekim terenima i u određenim situacijama daleko efikasnije od suhih mušica.

ja9mkz.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Koji su to tereni i situacije pitanje je sad.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
za pocetak pribor koji vam je potreban za moravu......
od pribora koristim stap klase 5 i kanap DT,jer zabacaji retko prelaze 18m.nema svrhe bacati daleko ne postize se nista bolji rezultat .predvez od 8ft ,od ove sezone moj rucno pleten i podvez od monofila 0.15 ili 0.16 duzine oko metra.muve neotezavam tako da plivaju u gornjim slojevima vode .za dublja mesta koristim mesinganu perlu na musici
picture1041resize.jpg
 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Strelac je napisao(la):
Koji su to tereni i situacije pitanje je sad.

Kad nije aktivan na površini (veći klenovi se često drže dubljih dijelova), kad se hrani u brzacima i kad uzima larve sa samog dna. U blizini slapova se redovno hrane ispod površine.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Loveći nišavske pastrmke, koje se uglavnom hrane na dnu, i ja sam se malčice "navukao" na nimfarenje klena. Pošto je pastrmka u ovoj reci još uvek retka, često imam glavatog drmatora na sistemu. Zanimljivo, uvek se obradujem, jer je njegov prvi beg snažan i nalikuje krupnoj pastrmki. Drugi razlog da mu se obradujem je to što je njega nimfom teže uloviti nego pastrmku, pa me i na taj način obraduje kao neki mudri lisac koga je teško zeznuti.
Najkrupnije klenove sam lovio i najbolje rezultate  postizao dead drift tehnikom sa teškim nimfama, bez indikatora.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo nekih slika terena gde ga pecam na ovaj nacin...
36resize.jpg

37resize.jpg

64resize.jpg

picture3575resize.jpg

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
juce voda na moravi mala i pomalo mutnjikava .klan tatalno neaktivan , nigde ga nema  :'( presao sam nekoliko kilometara reke bez udarca,cak i sitan samo pipne muvu i ostavi je  :doh: sve dok na jednom sprudu koji je obrastao vodenom travom nisam nasao raspolozene ribe.uzimaju muvu pored trave do glavnog toka pa je veoma tesko prezentovati muvu.nemoguce je ici uzvodno ,a jos gore nizvodno.uzimali su kad muva padne nekoliko metara dalje i voda je ponese nizvodno bez zadrzavanja i priblizi travi.udarci su toliko jaki da sam pomislio da se radi o bucovu.veliki problem je vadjenje ribe jer se zamrsi u vegetaciju i poplasi druge klenove , ali sam ipak uspeo da na 50-ak metara terena ulovim petnaestak ovakvih riba......  :smoke:
p8150007resize.jpg

p8150017resize.jpg

p81500081resize.jpg
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Nikad nisam isao na klena nimfom, ali mokrom da. sad recimo oce da jede petrovica
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
ledukri je napisao(la):
Nikad nisam isao na klena nimfom, ali mokrom da. sad recimo oce da jede petrovica

Menjaj pristup ako hoces one dobre klenove. Ovog leta sam forsirao nimfarenje klenova i mogu ti reci da sam vise nego zadovoljan. Brzaci, virovi, mesta iza veceg kamenja - stena...
 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Jedan od dražih klenova ove sezone - na nimfu.

21jua7q.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Al. nas nikad ne razocara svojim fotografijama  :tbumb: .....
ovaj je uzeo mokru muvu na kraju brzaka gde je prelaz u duboku vodu.....
p5190096resize.jpg


111asg.jpg


p5190101resize.jpg
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
ledukri je napisao(la):
Nikad nisam isao na klena nimfom, ali mokrom da. sad recimo oce da jede petrovica

Menjaj pristup ako hoces one dobre klenove. Ovog leta sam forsirao nimfarenje klenova i mogu ti reci da sam vise nego zadovoljan. Brzaci, virovi, mesta iza veceg kamenja - stena...

Da, da, izgleda da cu morati da probam i sa nimfom na klencuge. Do sad sam pristojno prolazio i sa suvim. Najveci ove sezone 1,2kg, pao na razbojnika. Na bambulu ove sezone najveci 700g
 
Vrh Dno