montaža za nimfarenje

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Relativno sam nov u mušičarenju, za sad imam neki low cost komplet za nimfarenje i to kako-tako radi posao...ono što me zanima je kakvu liniju preporučujete, šta se vama najbolje pokazalo? Imam na čekrku neku wf5 strunu, posle nje ide monofil 0.20mm u fluožutoj boji, nakon toga ide oko 60cm do 1m dvobojnog sightera debljine 0,16mm, zatim microring i onda predvez debljine 0.10-0.12mm u odgovorajućoj dužini...wf5 struna je praktično becking i nju ne koristim kada nimfarim, znači osnovna je monofil 0,20mm....ono što mi ne odgovora jeste što sa takvom montažom imam poteškoća pri plasiranju lakih nimfi, a čini mi se i da sam sistem ne pruža baš najbolju kontrolu drifta....interesuju me vaše montaže i preporuke šta vam se najbolje pokazalo....
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.717
Broj reagovanja
1.019
Lokacija
Svilajnac
Ja sam ljubitelj Bosanskog nimfarenja i svestan sam da više puta se upustim u mahanje a bolje bih prošao da priđem par koraka bliže i odradim direct contact nimfarenje međutim ovako volim i to ti je pa makar i ne upecao jednu na deset riba više uživam ovako sve do trenutka kada suva dođe na red a onda je to već melem za dušu. Hocu reci da nisam preiskusan u Češkom nimfarenju jer ga konkretno ne upraznjavam vec samo polovično ali u nedostatku odgovora iskusnijih napisaću ti šta mislim a to je da ti je problem taj deo od 0.20 pretanko je to. Probaj da nađeš Sunset Amnesia ili Maxima Chameleon, obe su bez memorije i preporucuju ih za mono rig i ja bih išao na bar 0.35mm debljine pa na više.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
hvala na odgovoru, probacu da podebljam sistem…i dalje su saveti dobrodosli…🙂
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Druže što se tiče sistema OK je, 90% nas koristi sličnu kombinaciju.
Koji štap koristiš?
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Filex Nymph, možda je i do štapa, a i do ribolovca je 😂
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Pecao sam s tim štapom, nije loš, vredi više nego što košta.
Koliko su ti lake te nimfe s kojim imaš problem?
Ja koristim predvez od nailona 0,20 dužine oko 3,5 m, zatim bicolor oko 1 m i zatim tipet.
I s tim sistemom nemam problema ni na jedan štap koji koristim.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Mislim na one od 3mm pa lakše...šta ti je osnovna struna...?
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Mislim da sa tungstenom od 3 mm ne bi trebao da imaš problema dok za manje taj štap nije.
Koristim nimfaroški kanap od 0,55 mm i on je neophodan ako lovimo na većim daljinama gde kanap već jednim delom nalazi se u štapu.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Hvala drugar! Bolest uzima maha pa već tražim adekvatniji pribor...😁
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
E da, koji štap koristiš? I koje štapove preporučujete? A da nisu preskupi :)
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Imam neki kinez In touch, Byron Czech nimphing, Sonar, Vision Nimphmaniac... Uglavnom na svim tim štapovima isti je sistem.
 
Vrh Dno