Morača

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Niksad nisam video lepši teren za mušičarenje pastrmke od Međuriječja. Nažalost, dozvoljeno je loviti raznim tehnikama, a i krivolovci su veoma česti. No, to ne ugrožava lepotu Morače.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
O Morači znam jako malo. Šta tamo živi od ribljih vrsta - potočna pastrmka i lipljan? Da li su to tamo autohtone vrste ili ne?

Ne sećam se da sam čuo da ima glavatice i mekousne pastrmke, iako one žive u Zeti i Cijevni... Kao što rekoh, baš malo znam o ovim vodama, pa zato...  :)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Bio sam davno u poesti Moraci, al ne sa musarskim priborom. Bio sam kod prijatelja u jednom malo mestu pored Morace. Reka je predivna. Kvalitet vode odlican. Za ribe nisam tada bio zainteresovan jer nisam imao vremena. Sjajni tereni za musicarenje. Nije bas nepristupacna.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
mix nije moga da odoli da ne otvori temu :hammer: :hammer:

Sto se tice glavatice Goci ima je a mekousne nema vise na zalost desi da neka i zaluta na udicu ali veoma rijetko.

Mix je u pravu tereni idealni za musicarenje ali se krivolov lose sankcionise i lovi se na sve i svasta.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovu malu kamenjarku zna lipljen OPASNO da jede sa jeseni! Englezi je zovu "needle fly", a ja isto tako. Ja sam je imitirao "poslednjim prizorom" Kako se ona zaista zove?
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Ne znam Milance kako se zove da ako Pedja procita pa ti odgovori a osim ove danas sam vidio i neke crvenkaste i oker iste velicine a nema lipljena na zalost :(

Ajde postavi sliku tog poslednjeg prizora da vidim.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Čekajte bre momci, POSLEDNJI PRIZOR je moja lipljenska muva. Milanče, korisniče! :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Čekajte bre momci, POSLEDNJI PRIZOR je moja lipljenska muva. Milanče, korisniče! :tbumb:
To je prva muva za lipljena koju sam ja u životu video, pokazao mi je Sena u Perućcu pre skoro 10 godina. On je zove samo PALMER (što i jeste). Ali za naziv muve "POSLEDNJI PRIZOR" sam zaista čuo od Vas i ja ne znam za bolji i lepši naziv nijedne imitacije na svetu!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala, Milanče. Ja sam je krstio. Ipak, moraću da ti dam recept za Poslednji Prizor. Ne mogu da poverujem da je baš ista kao Senin palmer.
Mnogo je prosta i pomalo ružna. Napraviš dubbing od dlaka sa tela divljeg zeca i namotaš kao čupavo (ali ne previše) telo. Na kraju namotaš malo grizzle hacklea.
Pecao sam i u Morači na tu muvu, mada "samo" pastrmke.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa posto sam prozvan: Plecoptera: Leuctridae: Leuctra
Rod sa mnogo vrsta i u Sev. Americi i u Evropi, karakteristicni za faunu voda brzeg toka i krecnjacklih podrucja.
Licno sam prosle godine na Ibru video masovna rojenja sredinom septembra. Na Gradcu su pojedinacne do pocetka lovostaja, kasnije ne znam.
 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Milance je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Čekajte bre momci, POSLEDNJI PRIZOR je moja lipljenska muva. Milanče, korisniče! :tbumb:
To je prva muva za lipljena koju sam ja u životu video, pokazao mi je Sena u Perućcu pre skoro 10 godina. On je zove samo PALMER (što i jeste). Ali za naziv muve "POSLEDNJI PRIZOR" sam zaista čuo od Vas i ja ne znam za bolji i lepši naziv nijedne imitacije na svetu!!!

Eeeh, kako vas je grozno slusati... a jos gore gledati! Vi obojica zasluzujete samo muvu "The Poslednja Rupa ... na svirali"! Ta vam najbolje lezi!


 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Poslednja rupa na svirali daje najvisi i najlepsi ton, visine zavisne od registra svirale.
Da li u svetlu toga trpamo obojicu u isti kosh? Nije fer.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
"Poslednji prizor" ocigledno dobro cuvana tajna :naughty: jer nisam uspijo naci sliku istog na forumu.
Samo mix-ovo objasnjenje  kako se pravi cak sam i googlao i opet nema slike mada sam nasao na hi line fishing klub neke kreacije od mixa u prodaji a cini mi se da je negdje napisao da se ne bavi prodajom muva vec da je nekad to cinio.
U svakom slucaju lijep text i sad mi je malo jasnije o kome se radi :lol:
 
Vrh Dno