Morsko mušičarenje

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
gegula je napisao(la):
to sam i ja mislio kad sam upropasti da tada meni omiljenog thompsona ali sada s obzirom da sam stacioniran na kipru i svuda okolo je sredozemno more ipak ce biti dobar i pametan potez uloziti u pribor jer ovog aprila cu se itekako posvetiti swff....planiram stap 7 da koristim mada moram da priznam da nisam video nekih impozantnih riba dok sam ronio okolo ali zato iglice su na sve strane ;)..... ko ima iskustva neka kaze gde je najbolje pecati,plitka plaza,dubina,oko stena ili sprudova ne znam ama bas nista ,,,,svaki predlog bi mi koristio....... :tbumb:
Pozdrav Gegula! Ziveo sam mnogo godina na Kritu ( a tu ti je blizu :) ) i uglavnom pecao match fishing tehnikom (tamo ga zovu `engleziko`) i varalicario pomalo. Ono sto ti mogu reci je da se drzis luka ako ces loviti grabljivice. U vecernjim satima se tu skupljaju najveci predatori Lavraki i lica (izvini sto ne poznajem nase nazive ali ces ih pod ovim lako razumeti). Lavraki je svastojed. Bukvalno ce uzeti sve sto vidi da se mrda. Najbolje rezultate sam imao sa silikoncima. Beli ili neka svetla boja u toku noci. Drugo dobro mesto je uliv reke u more. Rano ujutru i kasno poslepodne.
Kad sad odem tamo u posetu prijateljima, ne nosim pribor za musicarenje tako da ti o tome ne mogu nista odredjeno reci, ali ako bih isao na sargosa ili murmuru to bi obavezno bio neki shrimp.



 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Silvio,
nisam pecao iz čamca već sa obale i nisam mušičario. A ulovio sam je na usoljeno meso dagnje.
Sve ostalo uglavnom na polovinu inčuna ili gauna, takođe dobro usoljenu.
Sve što sam upecao bilo je od 4.30 - 6 ujutru.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Je da je off ali moram,
Rančiću orada je za mene najbolji borac od svih morskih riba koje sam imao na štapu, mislio sam da si je nekako izmušičario, obavezno probaj na lignju loviti drugi put ali nemoj da ti totana uvale nego baš lignju.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hvala nespetro, lavraki je morski bas tako se i ovde zove i znam da ga ima po lukama jer je koncetracija riba u luci i najveca verovatno zbog kojekakvih otpadaka sa brodova koji si izvor hrane za mnoge ribe za licu nisam siguran mada verovatno i nje da ima,vidjao sam jos dok sam ronio i nekoliko puta tune....ma ici cu negde na otvoreno i na plaze oko stenja velikih pa valjda ce neka i naleteti makar slepa :hammer: :hammer: :hammer:.....u svakom slucaju hvala...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lov na viđeno ti je najlepši u mušičarenju a kada več pišem o tome evo ti jedne opcije  :D ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vzzx0QdaZyw[/youtube]

Tu ti nije potreban ni košara za strunu, ni nikakva zaštita od sunca, fino se brćkaš i loviš ribe  ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ovaj lik je najextremniji ribolovac ever,koji kralj svaka mu cast  :drool: :tbumb: :drool: :tbumb: :drool: :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma suti bre, mene je ovog leta mucilo da isto probam na jezeru ...  šaran i som, ali eto kao nisam hteo da ispadnem čudak, posle ugledah ovaj video i reko ako može on mogu i ja  :D :doh: :hammer: pa tako sledeče godine i ja ču da pokušam tako nešto....mada sam več prošle i ove godine vukao mušicu rukom i lovio tako neke bodorke i grgeče  :D iz čiste zafrkancije....nitko od mojih kolega nije znao da imam mušicu i nešto najlona namotanog na kamen u đepu :doh: pa sam se zafrkavao, kao - ajd da ču da zaroniti i uloviti ribu...svi u smeh...ja pitam: hoćeš grgeča ili bodorku? Brat od žene kaže aj grgeča...ok, ja zaronim i ubrzo nađem par komada na dnu...odmotam, pustim među njih i cim cim i op, evo ga...izranjam sa grgečom u ruci...a ovi  ??? ??? ??? a ja  :D  :lol: posle isto ajd očete kakvu bodorkicu da vidite...tako isto i nju...ovima ništa jasno...posle sam im odao moju čaroliju  :D :D Malo sam otišao sa teme ali nema veze...probao sam ja tu metodu i na moru...razmišljao sam i o štapu ali tu sam se vazda nečkao a sada nema nečkanja  :D :doh:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
danas sam promenio nekoliko mesta na moru,od plaza sa peskom ,izlasci iz marine i sama marina,cak sam bacao i sa stena da bih se na kraju locirao na pescanoj plazi koja na pojedinim mestima ima vestacki odradjen nasip....skinuo sam cizme i pregazio nekih 20m i popeo sa na nasip,do nasipa je voda od 0,5-1.5m dok je iza nasipa duboko...bacao sam strimere koje sam imao s obzirom da nikad pre nisam musicario na moru a ni prikladan pribor nemam za swff pa je zato danas samo bio experiment. koristio sam stap 7 i wf plivajucu strunu,a obzirom da musicarim tek nekoliko meseci zabacivao sam oko 20m a koristio sam ove strimere duzine 6-7cm ,a onu malu tunicu dobio na belog prepravljenog bucovskog clauser-a(bio se razvezao pa ga ja dotegao belom vunicom :tbumb:). eto,za prvi put odlicno,pao je prvi ulov a sad ce i porudzbina sw strimera :hammer: :hammer: :hammer: upropastice me ovaj sport....e da zaboravio sam,pa onu tunicu nisam poneo kuci ,cekam vecu da dodje.... :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • ABCD0011.jpg
    ABCD0011.jpg
    122,6 KB · Pregleda: 485
  • 1.jpg
    1.jpg
    100,5 KB · Pregleda: 494

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
@nespetro: Levrak je grčki naziv za brancina. Preuzeli su ga i Makedonci

@gegula: Čestitam na ulovu one "tunaste" ribe!  :tbumb:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Hvala Goci  :tbumb:

Bravo Gegula...obicno su u jatu tako da moras biti brz da bi uhvatio vise riba... :tbumb:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Gegula, nemoj da postavljas slike ulova sa mora Gringo ce da dobije koprivnjacu  :D
Samo napred i daj suta neku bombastiju  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ta tunica je definitivno Luc ili eng Little Tunny koju se često da zameniti sa pravom Tunom...u glavnom to je ta familija...jos jednom svaka cast...kazu neki podaci da narastu do 20kg sam pa za sigurno ne znam koliko narastu...Tune pa narastu heh...to vec svi znamo kakvi goliati to mogu da budu...no, ovakve ribice do 10kg su prava poslastica za borbu ....jedno desetak ovakvih od 5-10kg :drool: sta ces vise.

Da li tamo u Grckoj treba dozvola za ribolov sa obale?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jovanča je napisao(la):
Gegula, nemoj da postavljas slike ulova sa mora Gringo ce da dobije koprivnjacu  :D
Samo napred i daj suta neku bombastiju  :tbumb:

A ima jos dosta slicnih Gringu, eno ih lece vec koprivnjacu

 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Cestitke na ulovu Gegula, lepa lokacija i odlican ulov.

Ulovljena riba nije luc, nego trupac. Trupac ne raste mnogo veci od ovog sa slike i najcesca je riba iz porodice tuna koja se moze uloviti sa obale na Mediteranu.
 
Vrh Dno