Morsko mušičarenje

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
sebastian je napisao(la):
Da li tamo u Grckoj treba dozvola za ribolov sa obale?
Teoretski možda i treba, praktično - jok! Ja za 15-ak godina pecanja na grčkim rekama i moru nisam čuo da postoji ikakva kontrola. Ipak je njima prioritet da turista bude srećan, a ne da ga oteraju neki nadrk ribočuvari.  :)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jovanča je napisao(la):
Djole, samo noge u lavor sa toplom posoljenom vodom i heklaj te musice   :D

A nisam ja u toj kategoriji mene vucu gore severniji, hladniji krajevi  :)

Ne bi ti ja izdrazao toplese i sl
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok. hvaka za info. Kod mene u sloveiji ne treba dnevna i nikakva dozvola da se lovi sa obale...u HR je potrebna i mislim da ih baš  briga šta če turist da kaže  :) Mada sam ja do sada isto i u HR uvek lovio bez dozvole čak i iz plovila  :D Otoci su divota jedna. Ali kako kaže situacija i ovo globalno zagrijavanja ima i da naše slo more dobije ribe kojih prije nije bilo...u HR u istri u zadnjih par godina su se pojavile ribe kojih nikada nije bilo ili su bile retke...mislim na ribe kao što je lica i ove iz porodice tuna je mnogo više nego pre...prema nekim podacima koja ja imam.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Tražih trupca koga spominje Oldsurehand i nađoh ga ovde, zajedno sa opisima svih skušovki: http://riblje-oko.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=51

O samo o njemu imate ovde: http://www.burzanautike.com/ribolov/riba-mjeseca-rumbac
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Luc
LBF_little_tunny.jpg


Palamida
palammeto.jpg


Trupac
scurmo2.jpg


Lokrada
82502c.jpg


Skuša
fish.jpg


Šnjur
Horse%20Mackerel%20(Trachurus%20Trachurus).jpg


i njeno visočanstvo Tuna (Bluefin)
bluefin-tuna2.jpg



a ima toga još...
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Evo ga jedan kraci tekst koji opisuje lov trupca (frigate mackerel/bullet tuna):

http://www.medflyfish.com/mag/tigl.html

Male svetlucave imitacije su pozeljne. Trupac u jatima ponekad ume da bude vrlo probirljiv-kao i ostale tune.

Ovaj mali "Ghost" je moj predlog (jig udica nije neophodna)...

ghost3.jpg
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Moraću da napravim nekoliko ovakvih za predstojeće leto, veoma lepo izgledaju i garant bi se razne ribe gurkale koja će pre da ga mazne. Hvala za ideju. Nego koja je veličina ove udice?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mali beli clouseri bi isto morali biti ok, u sredinu tela kristal felš i to je vrlo jednostavno...samo da su prozračni...nikakvog epoxija i packanja...mada vrlo su lepe ovakve imitacije kao sto je pokazao vladan i isto tako i mini surf candyiji.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Velicina udice na slici je 2, ali ako se imitira vrlo mali plen, kao recimo mali gavuni, velicine 4 i 6 na jacim udicama takodje treba imati u kutiji.


Bele imitacije sa kontrastnim ledjima (sivo bele, maslinasto bele, braon bele, sartrez bele, zuto bele i plavo bele) su neke od popularnih kombinacija, kao i skroz bele. Osim clousera, candyja, takodje male bunny musice (potrazi bonito bunny), mali skroz beli soft hackle ili craft fur strimeri, male Ray's fly's ili ALF imitacije-sve su to popularne musice medju lovcima na tunoidne ribe.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nespetro ,voleo bih ja da sam upecao jos neku ali to je bio jedan jedini raub ribe za taj dan sto sam video,mahao na istom mestu jos dva sata ali dzaba,ovu malecku sam zamarao 6-7min mislio sam da imam ribu od 2kg,adrenalin proradio kao nikad do sad :drool:,kad ono corak,vuce mala kao luda,meni tipet 0.16 pa nisam smeo jako natezati sledeci put ide 0.20 sutra idem da se snabdem a sto se dozvole seb tice ne treba nikakva dozvola za more samo za vestacke akumuacije i kosta 34e za sva jezera(ima ih oko 20).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok, hvala...mene tamo samo more zanima a jezero imam pod nosom  ;) bile su neke mogucnosti da bi sa familijom malo osli u grcku sledece godine ali to ce da vidimo sta ce da bude od svega toga...ako idem naravno moj ff pribor ide sa mnom, tako je to gde ja idem ide i to sa mnom  :D (u 90% slucajeva).
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
gegula je napisao(la):
nespetro ,voleo bih ja da sam upecao jos neku ali to je bio jedan jedini raub ribe za taj dan sto sam video,mahao na istom mestu jos dva sata ali dzaba,ovu malecku sam zamarao 6-7min mislio sam da imam ribu od 2kg,adrenalin proradio kao nikad do sad :drool:,kad ono corak,vuce mala kao luda,meni tipet 0.16 pa nisam smeo jako natezati sledeci put ide 0.20 sutra idem da se snabdem a sto se dozvole seb tice ne treba nikakva dozvola za more samo za vestacke akumuacije i kosta 34e za sva jezera(ima ih oko 20).

Odlicna je :tbumb:...Ja sam u tim vodama samo varalicario tako da sam ih uglavnom dobijao na svetle silikonce. SHIMANO-v special spinning 0,22 najlon je bio sasvim dovoljan za brze izvlacenje. Inace su ove ribe lude za iglicama... eto da vezujem strimere bio bi mi to domaci zadatak  :D :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tacno, iglice su poslastica mnogim tunaidama ali bitnicama (npr. lica...) i ostalim predatorima...malu imitaciju iglice je najjednostavnije a sto realisticnije uraditi od e-z body-a ili pak srebrne mylar tube. Jedan od načina http://www.medflyfish.com/mag/aguk1.html
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ej primorci ako vas ima tamo a mora vas biti,neka mi neko kaze kako se smenjuju plima i oseka,jel su u isto vreme svakog dana???? danas sam bio ali na moru da masem ali zbog plime i ogromnih talasa mesto mi je bilo poplavljeno i talasi su mi mrsili strunu urnisali me,vise je bilo nerviranja i eskiviranja talasa ,preko ostrih stena i ako more nije hladno,nego uzivanja u pecanju...
 
Vrh Dno