Morsko mušičarenje

seabass98

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Danas sam po prvi put izašao barkom na more,pošto se vrijeme konačno proljepšalo.
Radili su mali zubaci i kanjci ali je voda još dosta hladna pa priobalna riba još nije prišla kraju.
U očekivanju dolaska plave ribe šaljem vam ovu sliku u nadi da će vas zainteresovati da se i vi okušate u SWFF, u uvijerenju da ćete loviti i morske grabljivice sa podjednakim uspijehom kao i riječne :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jednom rečju RESPECT.
Ako imas vremena napisi malo vise o morskom musicarenju. Članovi koji odu na more onda mogu da isprobajui taj ribolov!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Slazem se sa Lakijem. Daj da nesto vidimo i o musicarenju na Mediteranu na nasem sajtu.
 

seabass98

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Biće i članak uskoro,ako Bog da,a do tada pogledajte ovu Vladanovu reportažu o Boki koju je napisao kada je bio kod mene i koju je objavio najjači talijanski sajt posvećen morskom mušičarenju:

http://www.medflyfish.com/mag/kotorsk.html

P.S.Izvinjavam se zbog natpisa na slici (veliki luc),tako mi je ostalo zapisano kada sam skenirao za moju internu upotrebu,jer imam više tih slika i nisam znao da će se to pojaviti (moje neznanje sa računarima je već poznato).Nije mi bila namjera da veličam ribu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Što se tiče članka, jedva čekam, a što se tiče slike i veličine ribe samo opušteno!
 

tik

Newbie
Učlanjen(a)
09.03.2006.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Super sto smo se dotakli morskog musicarenja. Interesuje me dali ste nekada musicarili na ptezu Sutomore-Canj-Kraljicina plaza, i ako jeste, koju ribu ste lovili i kojom musicom?
 

seabass98

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Dragne,ja nikada nisam lovio na tom terenu mušicom ali taj teren solidno poznajem.
Na samom kraju sutomorske plaže uliva se jedan mali potok.Idealno mijesto za brancina (varalicom ga uspiješno love).Siguran sam da bi i mušica odličnop radila.
Od strimera: deceiver,clouseri i ALF-ovi.Ako lovite štuku mislim da bi većina većih strimera radila posao.
 

razbojnik

Junior member
Učlanjen(a)
11.06.2007.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Republica of Fly Fishermans
Odlična tema, većina nas tzv. slatkovodnih mušičara bi sa rado oprobala na moru ali i da ima mnogo ribe koja čeka samo mog strimera ima brate i mmmmnnnnnooooggggooo vode. :(    u svakom slučaju ove godine moram da probam. M I R N O  M O R E!!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: :tbumb: :tbumb:

mene isto ta misao oduševljava, misao o mušičarenju na moru.........

"Razbojnik" dobrodošao na musicarenje.org
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Ljudi, da li neko ima makar približno pojma o mjestima duž Crnigorske obale gdje bi se moglo pokušati nešto uloviti? Neće valjda sad poćeti ono "zabaci u vodu" i tome slično
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
Tek sam je sad vidio,ovo je izuzetna dobra tema,štoviše odlična! :tbumb:
Ja svake godine ganjam brancina i iglicu(Belone belone,garfish)varalicama,ali ove godine bi im ponudio malo strimera da ga .... ::)
pa ako je netko već mušičario,nek se javi...
Po mojem iskustvu on(brancin) najbolje radi oko(barem kod mene) 4 ujutro kad se nemilosrdno zaletava u jata gavuna parkirana u plićaku,a kasnije mu se priključe iglice koj deru cijeli dan..Na Netu sam pronašao da su dobri strimeri tipa Crazy Charlie(imitiraju malu kozicu,koja mu je omiljena hrana uz gavuna), i razni strimeri tipa Surf candy,razni bijeli strimeri kao za bucova....
Planiram si  uzet 6-icu štap i 6 WF(floating)konac i deri....all day long ;)


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zakon! sve najlepse ti zelim i na slanoj vodi. za iglicu je dovoljno namotati crvenu vunicu na udicu pa ožeži  ;) ali tako da se u nju upetlja kljunom...to verovatno znaš. Na moju žalost brancina nisam ganjao...ali koliko znam on poput smuđa voli tanke duguljaste strimere...a tu 100% dolaze u obzir clouser minow-i, charliji i ostali koje smo vec spominjali. O musicarenju na moru ne mogu bas mnogo da pisem jer nemam iskustvo...teoretski i to sto sam naucio od drugih mogu :D :D
ok. iglicu sam lovio uspesno sa crv. vunicom namotanom na udicu  :) eto to je moje slano iskustvo (ne racunajuci nemusicarske oblike ribolova na moru)  :) ;)

uglavnom zelim ti uspeh i nadam se kakvoj  ff slanoj prici kada se vratis sa mora. ;) :tbumb: :bye:
 

bojan

Junior member
Učlanjen(a)
14.03.2007.
Poruke
61
Broj reagovanja
0
Fala Sebastian na lijepim željama,nadam se da ću mrknuti po koju ribu,a i par FF priča(i slika) sam dužan kad se vratim s mora.... ;)

P.S.da tu foru sa vunicom znam,ali FF je FF!! :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa naveži muvu od crvene vunice  ;)

srečno!!!!!!!!!  :tbumb: :bye:
 
Vrh Dno