Mravi, mravi i mravi

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Djole je napisao(la):
Uživač je napisao(la):
Ja se za naredno leto spremam i pripremam čitav...
normal_mravi.jpg
mravinjak.

Koji ti je za mustru  :D :D :D

Treći odozgo s leva  :D  :hammer: :D
 
Z

Zakula

Guest
Mrav od tvrdog silikona,sa krilima od belog polipropilena i nozicama od "chokoladnog" petla.Guza ili abdomen je porebren osnovnim koncem crne boje,cisto radi segmentacije.Ovaj mrav nije hi flaoting imitacija i generalno mi je najbolje rezultate davao tako sto sam ga vodio u vodenom filmu,tik ispod povrshine.Odlicna muva za septembarsko musicarenje na bujicavim (free stone) rekama kao sto je Temska.Naravno,na glatkim prelivima i u mirnim virovima je lovio ribe i na povrshini. 
 

Prilozi

  • Zacoola Red Ant.jpg
    Zacoola Red Ant.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 481

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja gde god da potrazim ovu topljivu plastiku u boji gledaju me kao da sam dosao iz druge galaksije  ???
Zato moram da se zadovoljim ovakvim mravima od policelona.Nije da nisam zadovoljn samo mi ponekad prave problem kad hocu da ih vodim par centimetara ispod povrsine.Ne kazem da je nemoguce samo mislim da su za tu priliku bolji ovi kao sto je Zakulin.
 

Prilozi

  • S7300545.JPG
    S7300545.JPG
    65,3 KB · Pregleda: 494
Z

Zakula

Guest
Evo josh jednog WAX mrava,uradjenog na udici #16.
 

Prilozi

  • Wax Black Ant.jpg
    Wax Black Ant.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 476

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
crni je napisao(la):
Ja gde god da potrazim ovu topljivu plastiku u boji gledaju me kao da sam dosao iz druge galaksije  ???
Zato moram da se zadovoljim ovakvim mravima od policelona.Nije da nisam zadovoljn samo mi ponekad prave problem kad hocu da ih vodim par centimetara ispod povrsine.Ne kazem da je nemoguce samo mislim da su za tu priliku bolji ovi kao sto je Zakulin.

Mene su ubeđivali trgovci da u boji uopšte ne postoji  ??? i gledali me kao da tražim detonator za bombu. Inače mravče je super!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da se neko ko je manje upucen ne zbunjuje oko ovih mrava. Ide ovako : telo moze da se pravi od silikona, epoxi lepka, plastike, lepka kao pokriva preko konca, zice, badrljice ili neceg drugog.... U principu kome sta legne, sta ima pri ruci, sta moze nabaviti. Evo za sledeci put cu napraviti tri ista mrava od razlicitih materijala i nece biti teorije pogoditi koji je od cega a glavno sto je za sve da svaki lovi podjednako dobro. Zakljucak imajte i h obavezno u kutijici i plivajuce i tonuce
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Naravno da moze,mislim da i drugi to znaju.Ja samo hocu da kazem da mi ovaj Zakulin privlaci paznju i da u Leskovcu ne mogu da nadjem topljivu plastiku u boji.A inace i ja ih pravim(tonuce) od konca prelakirano par puta. :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo ću vam napisati dve reči: bambula-mrav.
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Naprvio sam dva mesnata bambula-mrava,ovog leta sam rasturio klenove na njega,cak i kad su mu se raspale nogice skakali su kao ludi!!!
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo zarazili ste me... Dakle opet balza, naravno, epoxijem zaliveno,crni alkoholni marker, noge su od crnog konca namještene pomoću trenutnog ljepila, pa sve lakirano.
Eh da udica je Tiemco Hopper #16 Bronze

 

Prilozi

  • mrav odozdo.jpg
    mrav odozdo.jpg
    150,8 KB · Pregleda: 448
  • mrav odozgo.jpg
    mrav odozgo.jpg
    76 KB · Pregleda: 459

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Dobar mrav!!!! Klen ne moze da odoli!!! :hammer: Probao si noge od konca kako se rade jeli lakse od isperka pera  orla!?!?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gogo je napisao(la):
Evo zarazili ste me... Dakle opet balza, naravno, epoxijem zaliveno,crni alkoholni marker, noge su od crnog konca namještene pomoću trenutnog ljepila, pa sve lakirano.
Eh da udica je Tiemco Hopper #16 Bronze

Gogo, ne sećam se da sam ikada video boljeg mrava. Ono što su nam doskora prikazivali najveštiji svetski fly tyeri kao imitaciju mrava je smešno u odnosu na ovog tvog bambulastog mrava. Ovaj izgleda kao pravi i odlično će poslužiti-nije zezanje.
Možda neće plivati visoko i neće se lako uočavati na površini, ali ni po tome se neće razlikovati od pravog mrava :tbumb:.
 
Vrh Dno