Mravi, mravi i mravi

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mokra muva, ali pripada ovoj temi. Zlatni mrav - atraktor.
 

Prilozi

  • IMG_1120.jpg
    IMG_1120.jpg
    81,2 KB · Pregleda: 43

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
марку све најлепше у даљем раду, постављању видеа и личном послу. и свиђа ми се ово његово опредељење : локација- на морави. сећам се неколико разговора са покојним јованом-јовчом/ по коме је показана мушица добила име/, правником по занимању, великим човеком коме је главна одлика била поштовање правила у fly fishing-у ондашњег времена.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Kome trebaju vrhunske makro fotografije mrava kao mustre pri izradi imitacija i podaci o veličini radnika i matica, ovo je odličan sajt.

Odgajivači mrava... :smiley:

 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Guglao nešto tipa "vrste mrava u Srbiji" i nađem pojmove kao što su Lasius niger (oni minijaturni crni što ih najčešće imitiramo), Lasius flavus (žuti livadski mrav), Formica fusca (šumski mrav) itd. I tako naletim na ove fanatike. Dokon čovek. :grin:

Dobro je što link gore vodi do fotografija evrospkih vrsta, da ne gubim(o) vreme sa nekim mravuljinama iz Amazona ili Ugande.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ja tu imam tamne(crne uglavnom) braon ponekad... I pravim ovde medne boje.... Jer se ovde termiti roje ko blesavi kad je kisna sezona. Ne sme prozor da se otvori. Najbitnije mi je velicinu i generalnu obojenost da ubodem..
 
Vrh Dno