Zabaci pusti da tone, sačekaj koju sekundu, cimni pa opet pusti da tone...udarci su u propadanju ili u potpunom mirovanju strimera na dnu (najčešće). Drži se dijelova gdje ima kederske aktivnosti, velike štuke uglavnom leže na dnu i mirno čekaju da im strimer dođe u blizinu pa ga pokupi čak ni ne kontrira, nego ostaje u mjestu ako ti "zapne" udari blagu kontru lako može biti štuka koj je samo pokupila strimer i ostala mirovati.lazar je napisao(la):Bare na kojima bih pecao shtuku su dosta duboke 3-4 m,ima i nekih za nijansu plicih,da li postoji neko pravilo shto se tice strimera,njegovog vodjenja i ostalo... ??? ???
Pa trebao bi pogoditi prirodno propadanje , dakle imitacija bolesne ribive koja ugiba, to moraš uskladiti sa špagom koju koristiš (tonuća ili plivajuća?) ja koristim intermedijat špagu na dubljoj vodi i nekoristim otežanaj na strimerima, a na plitkim vodama čak plivajuću špagu također bez otežanja, jer što je teži strimer , ako se još napije vode biti će ti ga teško baciti.lazar je napisao(la):Hvala!! A kakav bi strimer trebao da bude mislim na neko otezanje?
E ovo upotpunjavanje savjeta od strane više ribiča-više iskustava, više znači nego sve knjige svijetasebastian je napisao(la):gogo je skoro sve opisao, ona najvažnije jeste 100%...ja lovim u jezeru čija dubina često ide odmah uz obalu od 2m do 10, ima i pličih mesta ali... najbolji su strimeri koji nisu ni malo otežani ili nešto jedva malo pored glave ali za to je potrebno imati tonuči kanap. Ja tako lovim. Strimeri koji su više otežani kod glave, sa njima se da jigovati ali meni su se pokazali kao manje uspešni mada sam i njima lovio. Ako loviš na viđeno i ako vidiš da štuka samo posmatra strimer i ne želi ga uzeti i nakon nekog mmirovanja onda ga pokreni ka da bolesna riba pokušava panično da pobegne ali se brzo ustavi od iznemoglosti![]()
Neotežani strimeri ili vrlo malo otežani imaju najlepšu akciju i u povlačenju i propadanju. Važno je i od kojeg materijala se radi strimer...koliko je taj materijal plovan, kako upija vodu itd.