Musicarenje beovice

nickollica

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2007.
Poruke
46
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
hee...danas sam bio do Velike Morave ispod mosta na autoputu kod Cuprije...i dogadja se sledeca scena..

bacam musicu za klena,neku sugavu,kupljenu...raspada se pri zapacaju ali dobro...pada klen...posto su musice super kvaliteta...sve se raspale..ali ostao je jedan zamotuljak konca...
sta se dogadja...beovica odlepljuje na to...nisam mogao da verujem da na polutku musice radi beovica...i jos kakva...a sto je borac..aaa...to sam tek sad shvatio...
mislim da kad bi beovica bila kao saran,bila bi borac br. 1.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nickollice, pobratime, svaka ti čast! Opisivao sam sa oduševljenjem mušičarenje raznih vrsta riba, ali o beovici nisam imao hrabrosti da pišem. A to je tako dobra mušičarska vrsta! Ako ništa drugo, idealna je za početnike. Verovali ili ne, iako sam lovio i lipljene, pastrmke, štuke, bucove...na mušicu, ima dana kada ciljano lovim baš beovicu. Sviđa mi se to. Bezbrižan ribolov koji opušta. Baciš-vadiš, baciš-vadiš...a posle nateraš nekog da ih očisti i isprži, pa zajedno krkate.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
beovice su super zahvalne ribe :):lol: ne biraju mnogo. Uzmu svaku muvu koju im bacis pred, vazno je samo da mogu da ju progutaju. Meni su spasile jedno popodnevno musicarenje na dunavu iz camca. Na suvu, palmera, sam ih lovio bolje nego davno na crva :lol: "FF for the win!" ;-). Lovio sam na sve moguce male muve, skoro sa svima podjednako dobro. Nisu mi nesto extra ali moze i to biti zabavno;-)
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ove godine moram jednom da izadjem namenski na beovice. Cini mi se da je Zavojsko jezero dobar izbor, ali kad sam vec tamo blizu su i pastmrke ...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pazi, nase pastrmke su prosecno iste duzine kao beovice! Ako odes na Zavoj, beovice su bolji izbor, jer su tamo ogromne.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Umara me ova riba,nosim averziru prema njoj jos iz ranijih dana
Tako da ne bi da komentarisem.
--POZDRAV--
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja sam samo jednom (pre desetak godina) namenski mušičario beovice na Južnoj Moravi. Hvatao sam klenove i imao samo 3 komada, a onda sam stao iznad jednog brzaka i u deo gde je zbog neke prepreke voda nešto mirnija samo spuštao neku mušicu na udici 18, sačekao da se kanap malo zategne, a muva malo potone (jer ribe nisu bile na površini zbog brze vode) i na svakih 30-ak sekundi vadio po lepu beovicu. Fina večerica beše, za više osoba...  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
može to biti itekako zanimljivo...pre par godina na dunavu iz čamca mahao sam i lovi lepe beovice, ne bolena, ne smuđa, ne ništa konkretno, na velikoj širokoj vodi beovice i po nekog sabljara  :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Eh ti sabljari, kako bi ih rado lovio na mušicu...

Nego ima li nego iskustva u mušičarenju beovičine rođake plašice sa Vlasinskog jezera?

plasica.jpg
 
V

vaga

Guest
Goci je napisao(la):
Eh ti sabljari, kako bi ih rado lovio na mušicu...

Nego ima li nego iskustva u mušičarenju beovičine rođake plašice sa Vlasinskog jezera?

plasica.jpg

Plasica sa Vlasinskog jezera,veoma retko prilazi obali.To je jatna riba,veoma plasljiva.Uglavnom se javlja po obodima brojnih zaliva,u koje ulazi povremeno kada ne duva Bugarin a narocito uvece u smiraj dana, i u blizini ostrva.Za ciljani lov musicarskim priborom na ovakvoj vodi neophodno je plovilo s kojim bi se prislo jatu.Uvece u smiraj dana spretniji (krivo)lovac,na sistemu sa vaser-kuglom u stanju je da za sat-dva namlati dozvoljenu dnevnu kvotu...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
643
Broj reagovanja
19
Beovica je jedna veoma zanimljiva a u neku ruku i dosadna riba. Ja sam na pocetku sezone krenuo ciljano na lipljena i pastrmku. Dolazim na vodu bucka na sve strane. Zabacih 5 puta i 4 beovice i jedna pastrmkica. Bacam dalje, ono ista situacija. Jedva sam uspeo da nadjem neku vecu musicu koju ona nece da uzima, inace bi izludeo. Ali kada se ide ciljano na beovicu onda je stvarno dobar ulov, dobro raspolozenje zagarantovano!
 
V

vaga

Guest
U Ohridskom jezeru takodje zivi plasica,kazu da od njene krljusti prave cuvene makedonske bisere ako je to ista vrsta kao i u Vlasinskom jezeru onda bi to verovatno moglo i kod nas,ne znam koliko je to profitabilno ali je svakako znacajno za razvoj tzv. seoskog turizma,koji se kod nas na zalost realno zanemaruje a eto Makedonci a i vecina ostalih "komsija" mlate lovu a mi samo mudrujemo i filozofiramo...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Verovatno je to ta ista - šta više, kolko je meni poznato, sve te alohtone vrste dunavskog sliva u Vlasinskom jezeru (ohridska pastrmka, plašica, grunec, jadranska crvenperka i mergur) potiču iz Ohridskog jezera. Bar tako zvuči logično - došle namerno ili slučajno pri poribljavanju ohridskom pastrmkom.
 
Vrh Dno