Mušičarenje grgeča

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovaj tvoj bledski ima duplo više pruga po telu od ovih koje ja hvatam... pogledaj i uporedi sa fotkama sa prethodnih strana u ovom topic-u...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da istina, bas zanimljivo!

Brobavao sam danas sve moguce taktike iz ciste znatizelje ali na podizanje sa dna ka povrsini sa trzavim kretanjem je bilo doslovno smrtonosna tehnika. No to je I najcesce sto ja radim kad njega lovim na ovom jezeru. Bas sam se naigrao sa tim ribicama.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Juče izletim na vodu da vidim ima li bucovskih aktivnosti i da probam neke nove strimere,ovaj kolateralac je po plićaku lovio i presreo mi strimer,udica je Gamakatsu F14 2# a podvez monofil 0.30  :doh:

PxTuqH.jpg


f8IArM.jpg


 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Skoro na jednoj bari tražeći štuke nađem odličnu populaciju bandara.Sve pršti od njihovih rauba.Jadan keder nema gdje da se sakrije a ja samo ove xxl strimere.Gađao raube,provlačio preko hot-spotova li jok!
U te svrhe sam im spremio nešto interesantnije,na udicama broj 6#!
TLplau.jpg


Da li boja tjela kod ovakvih strimera ima neku važnu ulogu?
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ja mislim da su ti ovi strimeri vrh i za pastrvu a kamo li za grgu  :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Jedan dan loveći bucove naskaču na striemr koliki su i oni,drugi put raubaju na sve strane a neće ništa?
Razlika je u terenu ali mi nije jasno da ni udarac nisam imao?!?
E sad kontam ići sa manjom klasom,3#,da sve to bude osjetljivije,jer sam ipak bio sa mnogo jakom klasom štapa a i strune!
Nevjerovatno koliko ih je,pršti na sve strane od njihovih rauba znam da su lovljeni i preko 500g.
Za ultra light pribor bilo bi krajnje zanimljivo!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hoće bandar da gricka strimer odpozadi,što često bude apsolutno neindikativno za štap i osećaj u ruci.Hiljadu puta sam to gledao.Posebno celo jato zna da krene u pratnju.Sećam se da sam kao klinac u periodu kada raubuje po površini jedinu akciju imao bržim povlačenjem.Često napada,ali i često omašuje.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Danas se oprobao i doživjeo potpuno razočarenje.Ni udarac!Bilo je rauba,bilo je svega ali od bandara ni traga ni glasa.
Par klenčiča,i sunčica,pošto sam uvidjeo da je propast povukao sam se.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Probaj da baciš u raub  i povučeš brzo,kao za bucova.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ovih dana tražeći štuke nađem bandare.Interesantno je što ih vidim kroz naočari i mogu da pratim sva dešavanja.
Pribor neprimjeren,štap klase 10# i strimerčine,a opet napadaju.
Par dana ranije na istom terenu loveći klena provučem nekog hibrida pola nimfa-pola strimer.Bruku udaraca i par kačenja!
Ovi juče su malo veći,veličine dlana pa ću im ovih dana ponuditi nešto manje i suptilnije!
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Pre par godina sam se tako lepo napecao bandara jureci stuku. Neverovatno je koliki strimer bandar uzima bez pardona
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Meni jedna od jako lijepih riba.Dok sam varaličario uvjek sam kupovao varalice u perch dekoru.Živim da odem na Vrutke!
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Vrhunska  riba,problem je sto kod nas  tesko da ciljno  moze da se lovi i nalovi :(

Kad se setim  kanalcica u Holandiji i bandara  polakilasa na svaki  zabacaj, razocarm se strasno. Ne pamtim vece uzivanje u ribolovu

od lova  bandara na UL pribor,ovde  nisam ni pokusao :(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ime moje ja nasao odlicnu populaciju.Nisu neke gromade ali se za strimerom digne par komada.Sledeći pokušaj ide trojkom i nekim manjim strimerima i nimfama!
 
Vrh Dno