Mušičarenje grgeča

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Fox je napisao(la):
Lipovacke bare kriju velike grgece!!!!!
Prosle godine imao sam jednog baju kojeg sam dobio na strimercica koji je bio namenjen STUKI...a baja je bio oko 500g. Mada su sada te bare prekopane tako da trenutno stanje na tim barama u ovom trenutku je meni nepoznato....
Ako neko ima svezije informacije o ovoj ribi na ovim barama neka napise nesto jer sam vidjao i dosta krupnije grgece....

--FOX--

Bas sam juce bio na Lipovackim. Od starih bara ostalo je malo. Voda se povukla, neke su presusile. Doduse ima jos uvek onih koje kriju velike stuke (grizla je samo sitna). Nove bare su lepe, ima jedna ogromna i nju zaposedaju ribolovci. Na njoj ima krupnog klena, kao i na jos nekim, i verovatno ima krupnih grgeca, samo sto mi se nijedan nije zaleteo. Ustvari, video sam jednog kako juri i bucka, ali nisam imao nekog popera.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
grgeci od pola kile su za mene vec prava zanimacija a ovi od jedva do 200 gramcica je stvarno sica a da ne gvorim o onima sto nemaju ni 50 grama...kada vidim galvonje od pola kile ili čak kilogram ili još bolje više od toga  ::) to je več zabava a svetski rekord na sporstski način ulovljenog negde UK je oko 3-4kg (koliko tačno zaboravo sam) tako da ako tamo u tom jezercetu može da naraste može itekako i kod nas u jezerima i rekama, Dunav da i ne spominjem.

E da je ovakve loviti u lepom broju sa nekim laganim stapom to bi bila milina

http://globalflyfisher.com/staff/bouma/perch/index.php#perch
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
valjda je grgeč isto što i bandar ... danas sam se malo igrao u plićaku sa žuto-belim clouser minnow-om

 

Prilozi

  • bandarche.jpg
    bandarche.jpg
    161,7 KB · Pregleda: 676
  • bandarche2.jpg
    bandarche2.jpg
    133,5 KB · Pregleda: 666

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Prvi izlazak na vodu u zadnjih mesec ipo dana i otvor sezone 2010 ..ciljano na bandara  :yeswink:
dva bandara ,moglo je i više...  :-[

02012010829.jpg


02012010830.jpg
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ovo što ću napisati nije baš mušičarenje grgeča, ali je zanimljivo. I može biti korisno mušičarima...

Juče sam vodio druga na Moravicu da peca pastrmke na muve. Uhvatio svoju prvu potočaru na suvu muvu! Napredujemo, prošli put kad sam ga vodio uhvatio prvu na strimera.  :)

Nakon nekoliko pastrmki i klenova odosmo na Bovan na grgeče. Bacali smo strimere i ništa, a onda napipah u džepu par malih silikonskih džigova, zaostalih sa nekog varaličarenja... Al mi se nisu bacali silikonci fly štapom i koncem, to mi nekako svetogrđe, pa skinuh čekrk!  :lol:

Fly štap, monofil 0,15 mm za vrh i nimfa. Sediš kraj obale i radiš vertikal džiging!  :D Nit je Spin, nit je Fly...  :D

Ma briga me, beše sjajan provod, 15-ak grgeča težine 100-250 g. Svi uredno pušteni.

grganimfa3.jpg


Naravučenije: probati vertikal džiging na male strimere sa treperavom akcijom poput woolly buggera ili daljim zabacivanjem i povlačenjem strimera sa izraženom džig akcijom (sa metalnim očima i sličnim).

Oprez: ima puno štukica, pa razmislite o bilo kakvom predvezu koji će eliminisati ili bar smanjiti broj grickanja, a neće ometati rad strimera. Makar neki predvez dužine 6-7 cm.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Dobro je bata Goci ,prošli put si koristio samo jedan segment od mušičarca (bidzin splav*) a sad i ceo štap  :tbumb: ,sledeći put ćeš sigurno  i strunu da staviš :D hi hi hi....


 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Goci nisi imao pravog strimera, inace bi ih hvatao na fly normalno!  :smoke:
Menu su juce bandari priustili fenomenalno pecanje a zahvaljujuci njima mislim da je jos jedan ribolovac pecen da predje na "tamnu stranu silie".  8)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas rascepih jedno jato od tridesetak bandarčića!Svi vraćeni u vodu,a zabava vrhunska!
 

Prilozi

  • 57.jpg
    57.jpg
    123,9 KB · Pregleda: 576
  • 58.jpg
    58.jpg
    132,5 KB · Pregleda: 583

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam krenuo u potragu za krupnim bucovima,a završio sam sa neverovatnim bandarima!Mesto je mali kej u dužini od stotinak metara u selu nadomak Kladova!Mesto je poznato po krupnim bucovima,ali mi meštani kažu da ih ove godine jako slabo ima!Ali je priobalje prebogato bandarima!Danas sam ulovio preko pedeset komada,svi u milimetar isti!Lupaju na strimer kao nenormalni,i na površini,i dole,i u srednjem sloju,uglavnom,svaki zabačaj riba!Skupili se seljaci i čude se kako je moguće da se lovi na ovaj način!Meni je bilo dosta simpatično njihovo oduševljenje pa sam im poklonio dvadesetak komada,osrtalo je sve vraćeno u vodu!Imao sam na udici i pravog lepotana,sigurno preko pola kilajke,ali je spao u samoj obali!Fenomenalan borac,obožavam kad zabije kao sumanut nakon kačenja!Izvanredno mušičarenje,prava razbibriga i odlična priprema pred mušičarenje na moru!Kod njega nema mnogo kalkulisanja,par sitnih džigova sa bandar-bunkerčićem,i odmah napada!Bandar je moja prva ribolovačka ljubav!
 

Prilozi

  • 63.jpg
    63.jpg
    137,4 KB · Pregleda: 499

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Super zanimacija  :tbumb: bandar dok ne krenu oni tvoji veliki bucovi ,ovamo na Tamišu još uvek mrka kapa ,radnici popravljaju branu ,dovukljali tešku mehanizaciju i buše ,ruše,lome bucovi su pobegli kilometrima daleko + Tamiš je toliko mutan da je vidljivost u vodi 3 cm ali bukvalno ! Kenjam malo  ,jeste da nisu kod brane ali provalio sam ih gde su ,na jednom ulasku u rukvac u limanu ,video sam ih prošli put izjutra kada sam mušičario štuku ,video sam majmune kako tovare kedere ko šašavi malo udju i u rukavac ali samo malo dok ih je većina u brzaku .ima jedna loša stvar nema šanse da im bacim tu bilo šta jer je Tamiš tu obrastao sa šibljem ,granjem ,lijanama ,mangrovima  :hammer:  i ostalim rastinjem ali sam ipak smislio kombinaciju da nekako nabavim neki čamac i da ih rasturim ,nadam se uskoro !!!
S*ebao sam topic "Mušičarenje grgeča" ,  sorry !!!!  :doh:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ma i ja sam digao ruke od bucova!Ova godina definitivno nije njegova na Dunavu kod Kladova!Verovatno će se kasnije približiiti obali krupniji komadi,još uvek je Dunav nestabilan,a i mutan!Zato me oduševljava ovo mesto,u neposrednoj je blizini Kladova,pristupačno,bogato ribom,bandar,smuđ,tako da je ovo nova mušičarska destinacija za mene nakon mora!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Kolateralna šteta  :D
 

Prilozi

  • bandar1.jpg
    bandar1.jpg
    135,8 KB · Pregleda: 1.064

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Kakvo halapljivo stvorenjce je ovaj grga  :doh: pogle kolku udicu je zagutao  :doh:
 
Vrh Dno