Mušičarenje grgeča

skespa

Newbie
Učlanjen(a)
27.08.2010.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
ekoljuba je napisao(la):
Goci nisi imao pravog strimera, inace bi ih hvatao na fly normalno!  :smoke:
Menu su juce bandari priustili fenomenalno pecanje a zahvaljujuci njima mislim da je jos jedan ribolovac pecen da predje na "tamnu stranu silie".  8)

zbog ovog coveka i zbog ove ribe sam gotov skroz na skroz!  :lol: :doh: ne verujem da sam imao komad preko 150g ali je ono bilo jedno od onih pecanja koje cu zauvek da pamtim!

PS, sto se tice predveza za prevenciju stukogriza, smislio sam resenje koje za sada zadovoljava sve kriterijume, fotografije uskoro!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
beše uz put  i ovoga na beloga woollya dok sam proganjao jezerske pajkice.
 

Prilozi

  • P9280070.JPG
    P9280070.JPG
    47,7 KB · Pregleda: 434

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
A možda i dalje rođake, bez pruga i bodlji?  ;)  (bucove)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za njih posebno! :smoke:
Letos sam nekoliko mušičarskih izlazaka posvetio bandaru!Nagazaio sam jedno mesto u blizini grada gde je bandara bilo kao blata!Mali kej u dužini od 200 metara,velika dubina i trava.Pored trave milijardu bandara!Razbijao sam ih na imitacije bandarčića!Bacim pored trave,pustim da potone dvadesetak cm,i počnem povlačenje sa čestim propadanjima strimera.Odjednom,iz trave kreće potera od desetak bandara!Ludnica!
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Super situacija, u vreme raznih lovostaja super zanimacija, steta sto tako nesto nenalazim kod mene  :(
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Nasao si!!!Drugar je bio skoro na nasem kanalcetu da peca na plovak(?!?) i kaze da je hvatao crvenorepe ali i mnostvo bandara!Imam u planu da proverim ovo,deluje mi zanimljivo. :yeswink:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Super, samo ipak dok to mi ne proverimo i live nevidimo  :tbumb:
Ako je istina, super je onda ;)
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Otvorenje moje fly sezone 2011 sam započeo bandarom (i klenom i balinom) al bandara najviše. Danas eto krasan dan pa šteta bi ne izaći na vodu. Prošetao sam uz Karašicu i u biti tražio klena, i našao, ga ali slabo uzima tek 2 mala. No zato su se bandari isprsili, bilo je nekoliko komada (oko 5-6)  otprilike ove veličine kao na fotki za otvorenje i zabavu ma ubili se. Baš su me fino oraspoložili.
Mušica (jajček-imitacija ikre) nisam znao čime bi krenio a ovo mi nekako univerzalno i dobro se i pokazalo.
bandarMedium-1.jpg

bandar2Medium.jpg
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Iznenadio me u sred brzaka.
 

Prilozi

  • 42.jpg
    42.jpg
    169,5 KB · Pregleda: 496

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Solidan,a uzeo je kao pravi bucov,samo je sevnuo.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U samom centru Kladova postoje dva jezera,jedno je veštačka tvorevina,drugo je prirodno i nastalo je na mestu gde je bila nekakva močvara pre sto godina.Kada sam počinjao da ribolovim,kao klinac od 7-8 godina,ta jezera su bila prebogata ribom.Osim klasičnih ciprinida,obe vode su bile poznate po kapitalnim bandarčinama.Nije bila retkost da pojedinci uhvate komade preko 1kg. dok je ovih od 600-700 gr. bilo kao blata.Nažalost,ni na jednom od ova dva nekadašnja bisera više nema takvih riba,a siguran sam da bih na njima provodio podjednako vremena kao i na Dunavu u potrazi za nekim kapitalnim bandarom.Lovili smo ih tada na punoglavce,žabice,a padali u ekstazu mogućnošću bandara da proguta krupnu ribu koja je služila kao mamac na udici.Sve se to dešavalo na desetak metara od obale pa bi mušičarenje ovog grabljivca danas bila prava milina .
 
Vrh Dno