Musicarenje lipljena zimi novembar-decembar

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
patak po meni ima i bolje karakteristike nego ptica  kreja ,, kreja mi je malo pomekana a patci su jos  vodene ptice evo jedne slike uslikano u ribolovu na vrbasu  masovno rojenje  novembar ili decembar nisam siguran  beatida rhodani vjerovatno ili krem sivo braon kreja ,,,odgovara ovoj muhi od vrane [
oa3gjb.jpg
][/img]
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
stasha je napisao(la):
Sta koristis za ovog patka?
Stasha, krila su od patka umesto kreje... Ne znam jesi li to pitao, verovatno te nisam najbolje razumeo  ???
Dzolix, slažem se s tobom jer mislim da između ova dva materijala nema suštinske razlike
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Mislio sam na cijelog patka,posebno tijelo,porebranje... Bitno se rallikuje od patka na koga sam ja pecao...ne znam odakle si tj.na kojim vodama pecas...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nisam postavio muvu "patak", već da mogu isperci patka da posluže umesto isperaka kreje. Inače, rep i nožice su džindžer pevac, telo je guljeni paun. Nema porebravanja
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Hm bitno se razlikuje od gorskog patka kojeg ja poznajem ali vazno je da radi. I ne porebravas ga? Ja mu radim duplo porebranje. Nemam ni jednog svezanog jbga
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Super lepak ispod, lak preko i sve ok. Nisam imao problema sa takvim telima  :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
stasha je napisao(la):
Hm bitno se razlikuje od gorskog patka kojeg ja poznajem ali vazno je da radi. I ne porebravas ga? Ja mu radim duplo porebranje. Nemam ni jednog svezanog jbga
  gorski patak je velika jednodnevka a ima i srednja varijanta ,,rusty spiner,,  ona muha od vrane je mala jednodnevka ili ti kreja, krejica 
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
dzolix je napisao(la):
  gorski patak je velika jednodnevka a ima i srednja varijanta ,,rusty spiner,,  ona muha od vrane je mala jednodnevka ili ti kreja, krejica
Ja govorim o velikom gorskom patku,iskreno nikada ni na slici nisam vidio jednodnevku bilo koje velicine sa tijelom koje nije segmentirano. Ako je vezes na #22-#24 i ne porebras je bar ljuskom oku to nece biti toliko upadljivo ali kod velikog gorskog patka ...iskreno ne trudim se impregnirat musice da traju,nek je ona lovna pa nek se i rascupa da imam sta radit,ja volim da musica dise,da ne izgleda kao "kinez"...jbga svako ima svoje
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Stasha zeza te Vrana koristi gusciju mast za patka al neće da kaže krije ko zmija noge. E sad ja rekoh ako ima ko perje kreje nek posalje. A ja ću vam kad navezem musicu i klepim 50+ lipca objasniti sta i zbog čega bas kreja ;)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
I Dzolix u pravu si jeste Rhodani ili ti Parče dark olive i to subimago ;)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Stasha zeza te Vrana koristi gusciju mast za patka
Ovo uopšte nije tačno, ništa dodvao nisam mimo onog što sam naveo

Stasha, rekao si da duplo porebravaš, ali ne da bi ojačao muvu. Iz toga zaključujem da porebravaš radi bolje imitacije pa bih voleo da kad navežeš tako nešto, postaviš sliku. Hvala unapred  :tbumb:
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
vrana je napisao(la):
Ovo uopšte nije tačno, ništa dodvao nisam mimo onog što sam naveo

Stasha, rekao si da duplo porebravaš, ali ne da bi ojačao muvu. Iz toga zaključujem da porebravaš radi bolje imitacije pa bih voleo da kad navežeš tako nešto, postaviš sliku. Hvala unapred  :tbumb:
Tu musicu mi je prvi put svezao prijatelj,extra musicar. I pecamo na Ribniku na nimfice,kaze mi on da stavim "onog" patka posto mu se riba dize na konektor. Voda pojaka bila,brzak,prvi zabacaj i spektakularno ga pokupi kapitalna potocara...okacicu je obavezno
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
stasha je napisao(la):
Ja govorim o velikom gorskom patku,iskreno nikada ni na slici nisam vidio jednodnevku bilo koje velicine sa tijelom koje nije segmentirano. Ako je vezes na #22-#24 i ne porebras je bar ljuskom oku to nece biti toliko upadljivo ali kod velikog gorskog patka ...iskreno ne trudim se impregnirat musice da traju,nek je ona lovna pa nek se i rascupa da imam sta radit,ja volim da musica dise,da ne izgleda kao "kinez"...jbga svako ima svoje
vec je o ovome bila rasprava oko rebara ali hajd jos jednom cu ,,Neke muhe imaju jace izrazena rebra a neke vrlo slabo tako da ako na neke stavis rebra pogotovo jace izrazena  ona onda  gubi imitirajucu snagu,,, pogotovo ako se radi o sitnijim krejicama ,,pogledaj kod ove na slici,, rebra se jedva naziru [
24wc1ty.jpg
][/img]
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Opet se vracamo na pitanja gdje,kad...i kako sve to riba vidi....... Sto se tice porebranja,nijansiras ga blazim kontrastom. Elem postujem svacije,ja ti iznosim svoja iskustva.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ljudi potencirate rebra u detalje, dal se vise dal manje vide....a koristimo imitacije koje imaju gvozdje koje muvi viri iz dupeta... Pa ne pecamo fakultetski obrazovana bica vec ribe sa malim mozgom, prilicno jednostavnim. "Daj da se najedem i da me nista ne pojede....i jednom godisnje sex i ja srecna" takva bica pecamo....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno