Mušičarenje Mladice (Hucho Hucho)

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
244
Broj reagovanja
304
Lokacija
Ključ, BiH
cestitke drug, znaci procepilo je, prava ljepotica,zdrava, evo i ovdje se sana namjesta
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
cestitke drug, znaci procepilo je, prava ljepotica,zdrava, evo i ovdje se sana namjesta
Hvala druže! Pa djelovala je dosta zdravo, iako ima poveću infekciju na repu. Ne znam tačno kako se zove ta bolest, ali mi nije prvi put da vidim ovo kod mladice.
Zna li neko o čemu se tačno radi?
 

Prilozi

  • A67E1D83-A783-40DB-8906-4C29C36286AC.jpeg
    A67E1D83-A783-40DB-8906-4C29C36286AC.jpeg
    289,3 KB · Pregleda: 34

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Tesko je znati bez dijagnostike na uzorku. Erozije peraja moge uzrokovati razni organizmi, najcesce bakterije i neki jednocelijski paraziti.
Ako je ribnjacka riba onda je situacija jos slozenija.. Raspitaj se u ribarskom drustvu kod tebe, mozda su se sustretali sa nekom odredjenom bolescu.
Visa temperatura i stres obicno dodatno pojacava efekte infekcije.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Hvala na informacijama Mladene. Evo poslao sam slike u društvo pa ću vidjeti da li oni znaju šta o tome. Pozdrav!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Vrhunski! Ovako stopovanje ribe je jedina opcija.
Obala izgleda bas teska za hodanje da bi se pratili beogovi ribe.

Imao si dobru pomoc! :D
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Vrhunski! Ovako stopovanje ribe je jedina opcija.
Obala izgleda bas teska za hodanje da bi se pratili beogovi ribe.

Imao si dobru pomoc! :D
Da, osjećaj kada se uhvati ova riba nakon milion pokušaja je stvarno vrhunski! Mislim da se to i vidi na meni na videu 😄. A kolega je uspio i da zalije u kombinezon 😂.
Montirajuci video bio sam stavio i glas one gospodje kada kaže "eno ga odnese voda sunce ti j...", ali sam na kraju izbrisao 😂.
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
244
Broj reagovanja
304
Lokacija
Ključ, BiH
Svaka cast Admire snimak je ispao spontan haj cao, desi se jednom u sto godina kad te trbuh odvede na to mjesto i nesto ti govori da ce bas tu "sapeti".

Ja sam jucer krampao po Vrbasu od jutra do mraka, teska je to rabota, spavao sinoc od 7 jutros 7
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Svaka cast Admire snimak je ispao spontan haj cao, desi se jednom u sto godina kad te trbuh odvede na to mjesto i nesto ti govori da ce bas tu "sapeti".

Ja sam jucer krampao po Vrbasu od jutra do mraka, teska je to rabota, spavao sinoc od 7 jutros 7
Sana druže, sve znaš, hoće mladica guzice 😄. I ja tako skoro svaki vikend, pa dodjem kući kao da me voz udario.
A za ovu ribu se posložilo hiljadu nekih stvari, počevši od toga da sam prije nje frisko zamijenio podvez i povjerio čvorove, stavio streamer sa trokukom nazad (na koju se i zakačila), napravio mjesta u memoriji telefona, isto da sam znao da će mi trebati da snimam.
Što kazes, jednom u sto godina...
Ali evo, ja sam opet juče bio - izazivam statistiku :).
Naravno, ništa.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Evo i videa:
Samo je još falila kafana sa kariranim stolnjakom da se završi dan. Ali za prvu pomoć posluzila i neka njemačka 😄
Dopada mi se režija i ona muzika na kraju. Verujem da tvojoj sreći nije bilo kraja u trenutcima dok si se slikao sa takvom ribom. Još jednom bravo na ulovu.
 
Vrh Dno