Musicarenje Nemacka

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
U Minhenu sam dve nedelje pa ako neko ima iskustva sa musicarenjem u nemackoj, informacije o rezimu ribolova ili bilo kakav savet...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
Imas par dobrih reka ali mislim da su u donjem delu a oko Minhena mozda ima jedna voda ali nisam siguran i to Eisbach nekih par kilometara od Minhena. Ima pastrmke.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Sve u radijusu od 100km oko minhena mi je prihvatljivo i bez mnogo cimanja...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Tihi,imas normalne cene dozvola za jako lep ribolov tj. terene.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Mafke imas neke preciznije informacije puno bi mi znacilo...

Hvala u svakom slucaju


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Moj otac je pre 6-7 godina pecao na Isaru svega par km od Minhena, blizu aerodroma, gde su neke prevodnice na reci. Pecao je na plovak i crviće i hvatao bodorke od 300-600 g, uz nekoliko kolateralnih ali jako finih (40 cm) lipljana i kalifa. Predpostavljam da u reci ima i mladice.

Nije imao dozvolu, ali jesu imali Nemci koji su ga vodili na pecanje. On je pecao dok je jedan od njih odmarao, dakle nikad nisu pecala sva trojica. Ipak, naišao je kontrolor i tražio svima dozvole, uz napomenu da ih je gledao dvogledom i video da svi pecaju. Kako otac nije imao dozvolu bilo je zajebano, zamalo da dobije kaznu od čini mi se 150 evra, ali su se nekako spasili jer su svi bili profesori i doktori nauka, pa se vadili na to da su samo kolegu iz Srbije, koji je bio gost na njihovom univerzitetu, hteli da ispoštuju i odvedu na kratko pecanje.

U svakom slučaju, imaš lipljana i kalifu, a treba ti dozvola.

I da, lipljan lepo radi na crve.  :-*
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mala off-topic dopuna: Tada je od kolega iz Nemačke čuo da su njihovi ihtiolozi otišli toliko daleko u zaštiti riba da proučavaju oticaj pilula za kontracepciju, koje putem mokraće dospevaju u reke, i tu kao ometaju mrest riba, naročito skobalja, koji im je važan kao hrana za mladicu, koju naročito štite.

Pa ti uporedi to i to kako mi "brinemo" o mladici...  (Perućac, HE: "Nemoj da isipeš sav piralen odjednom, će bude pomor, bolje da sipamo nekoliko dana po malo...")
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Tihi,pre cetiri god. sam  boravio na tromedji Francuske,Svajcarske i Nemacke pa sam pesaka  isao do rajne. Secam se nedeljnih i mesecnih dozvola. Bilo je i papreno skupih dnevnih  za Svajcarske  pastrmske reke.

Sam se raspitaj,jednostavno je samo slobodnog vremena nadji. Riba ima bas,bas. U Holandiji sam dozvolu kupovao u posti, 9.5€  :doh:

Samo se raspituj  ;)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Mafke Fly je napisao(la):
Tihi,pre cetiri god. sam  boravio na tromedji Francuske,Svajcarske i Nemacke pa sam pesaka  isao do rajne. Secam se nedeljnih i mesecnih dozvola. Bilo je i papreno skupih dnevnih  za Svajcarske  pastrmske reke.

Sam se raspitaj,jednostavno je samo slobodnog vremena nadji. Riba ima bas,bas. U Holandiji sam dozvolu kupovao u posti, 9.5€  :doh:

Samo se raspituj  ;)
Izvini za malo r ( Rajna ) ,posaoooooooo  :( :bye:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
Goci je napisao(la):
Moj otac je pre 6-7 godina pecao na Isaru svega par km od Minhena, blizu aerodroma, gde su neke prevodnice na reci. Pecao je na plovak i crviće i hvatao bodorke od 300-600 g, uz nekoliko kolateralnih ali jako finih (40 cm) lipljana i kalifa. Predpostavljam da u reci ima i mladice.

Nije imao dozvolu, ali jesu imali Nemci koji su ga vodili na pecanje. On je pecao dok je jedan od njih odmarao, dakle nikad nisu pecala sva trojica. Ipak, naišao je kontrolor i tražio svima dozvole, uz napomenu da ih je gledao dvogledom i video da svi pecaju. Kako otac nije imao dozvolu bilo je zajebano, zamalo da dobije kaznu od čini mi se 150 evra, ali su se nekako spasili jer su svi bili profesori i doktori nauka, pa se vadili na to da su samo kolegu iz Srbije, koji je bio gost na njihovom univerzitetu, hteli da ispoštuju i odvedu na kratko pecanje.

U svakom slučaju, imaš lipljana i kalifu, a treba ti dozvola.

I da, lipljan lepo radi na crve.  :-*

Pa Goci ovaj snimak je sa Isara. Pogledaj ovde kako do dozvole http://www.alpineangler.eu/Guest-angler-info-Isar
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
331
Lokacija
Beograd
Evo ti za Minhen sta mozes i gde da pecas
http://fliegenfischerschule-mittelweser.de/fliegenfischen_gewaesser_inland_sueddeutschland.html#Anchor-58328
 

intro

Junior member
Učlanjen(a)
03.04.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
fehmarn-nemacka
Ja zivim u Nemackoj ali na krajnjem severu, odnosno na granici sa Danskom.
Da bi pecao u Nemackoj moras da izvadis privremenu dozvolu za strance koja kosta nekih 20 tak eura. To vadis u opstini u gradu gde ces pecati. Naravno placas plus dozvolu za odabranu reku. Dozvole u revirima u Nemackoj su dosta jeftinije od recimo Austrije.
KOnkretno za region oko Minhena,najbolje ti je otici kod Rudi Hegera u Siegsdorf, nekih stotinjak km od Minhena i tamo pecati na Deutsche Traun. Dozvole su u  zavisnosti od dela revira izmedju 40 i 60 eur.
 
Vrh Dno