Musicarenje pastrmke na jezerima

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Imao sam priliku da se oprobam u musicarenju pastrmke na jezeru prilikom boravka u Sloveniji. Sada mi je mnogo jasnije zasto neke ekipe pucaju bas na ovakvim lokacijama. Za ovo treba biti.... Dali sam uhvatio tog dana? Nisam kao i svi sem jednog domacina koji je upecao dve. Ali je koristio stelt tehnologiju. Samo stap viri iz sumice, zbunja a njega nema i upecao je dve kalifornijeske pastrmke za nekih par sati. Nije nimalo lako prevariti pastrmku. Lovi se na vidjeno , sad pokupi suvu muvu a za par sekunde je 10 metra od tog mesta i samo spartaju, ne zadrzavaju se da bi imali vremena za promenu musice ili drugog. Bacis joj nimficu u pravcu kretanja na par metara ispred ali ona je vec okrenula guzu i odleprsala svojim putem. Propustio sam priliku zbog drugih razloga da se oprobam i pecanju kalifornijeske pastrmke na drugom jezeru gde se jedino moze iz dubka, ali sledecom prilikom. Ko ima prilike neka proba
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sigurno je zajebano,sve ribe koje obitavaju u mirnoj vodi puno plivaju,što zahteva perfektnu preciznost.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Musicarskim stapom na jezeru ju nije lako uloviti...osim ako je ima na povrsini i ako je stvarno aktivna ili ako predveče ili ujutro juri sitnu ribu...ja to kod mene nisam nikada doživeo. Eto na mojoj vodi se to teško može videti..ja ni jednom u 6 godina. Evo sada sam se vratio iz šetnje sa psom oko jezera...ne raubuje ništa a kamo li pastrmka. Kalifu je lakđe uloviti a jezersku vrlo teško FF načinom. Uglavnom je na velikim dubinama u hladnim slojevima vode. Vec sam negde pisao o njoj. Moze se ju lakse uloviti u septembru i u samom mrestu jer onda prave mrcine dolaze na povrsinu...prelepe jezerske pastrmke...ali ja sam svaku pustio na miru...i bacao ogromne stirmere samo za stuku. Ona je vise slucajan ulov osim ako se ne lovi na viđeno. Jednom sam samo probao pretraživati dubine (10m) brzotonućom strunom sa obale gde je odmah dubina velika i naglo ide ka još dubljem i uglavnom je tu voda uvek hladnija...e to sam samo imao jedno praćene jedne manje prekrasne jezerke ali trt. Budem jednom ili dva put probao malo tražiti opet po dubini iz čamca ali to je mnogo dugotrajno i meni pomalo dosadno...ja volim da je akcije malo češća. Nije to za mene da dva tri sata cimkam bacam a da ribe ne vidim...nisam sada trenutno u tom fazonu...ali ko zna...možda me uveti neko ludilo pa se i potrudim malo više. Ali pored štuka i smuđeva  :blush: :D teško če to da bude.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja bih to 'vako pecao: tonući konac, teški strimer, pustiš na 20 m iza čamca i veslaš: troling mušičarenje!  :lol:

Ako ništa bar je dobro za kondiciju.  :) A možda te i usere pa uvatiš pastrmku ili zlatovčicu.  :blush:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Zlatovcicu pecaju na 20-30m ali ne sa musicarskim priborom, vise podseca na morski ribolov kad spustis mamac na dno i nesto slicno kao dzigujes. Verovatno je stvarno uspeh prevariti je na tonuce sisteme ali nisam cuo od ljudi koje sam upoznao da je neko tako prevario.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
Ja bih to 'vako pecao: tonući konac, teški strimer, pustiš na 20 m iza čamca i veslaš: troling mušičarenje!  :lol:

Ako ništa bar je dobro za kondiciju.  :) A možda te i usere pa uvatiš pastrmku ili zlatovčicu.  :blush:

Da imao sam i to u planu...mada to neki na zapadu vec uspesno rade a kako ce se pokazati kod mene to ce mo tek da vidimo...dubinu znam, cak i mesta gde bi mogle da se vise zadrzavaju ali...ce vidimo :blush:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
video sam na nekom ribolovackom kanalu kako lovi neki italijan. Imao je stap dugacak nekih 4-6 m izgledao je kao match stap, vrlo elastican, koristio je glistu(veliku) a na strunu imao je samo olovo i udicu zakacenu ispod olova na nekih 30-40 cm. Bacao je daleko i vukao tako da stalno mrdao stap koji je prenosio vibracije glisti. Tako pecao pastrmke po nekim njihovim jezerima.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
i ja sam ga gledao ....neki što reklamira daiwu ...
 

Ivan VP

Newbie
Učlanjen(a)
28.10.2007.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Privet priqteli!
U nas u bugarsko na planisnsko ezero  osnovno se peca na suva mushica i redko na strimer i nimfa.
Standarten stap 9'0'' #5
aau.jpg

aac.jpg

aag.jpg

2faae27c77b9ce970a126af71cc9aee1.jpg

Glavno potochara /20, 35 cm/ i redko siven/brook trout/
Riba e mnogo kaprizna  i mnogo zawisi ot mushica/ size 14 - 20, model whickam's fancy, adams, ant with wing /
Pozdravi!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Obilazio sa devojkom nase prirodne lepote kad neko lepo jezerce uz sam put, cek da svratim... Podeljeno branom na dva dela, na jednom se kupaju na drugom pecaju  ???

Ne budem lenj, pitam kolege sta ima od ribe, vidim ozbiljno zabacili - saran i pastrmka - ma zezaju me. Pitam coveka sto prodaje dnevne dozvole - 300din, privatan posed - stvarno pastrmke i sarani. Kaze jezerska pastrmka...opa bato, krenem lagano nazad preko pomenute brane kad na 10m od mene izlete ogromna pastrmka iz vode i odjuri dalje kao torpedo, ja zanemeo ???. Vuce me devojka, ajde samo na pecanje mislis, a ja se branim da naravno da nije tako i kucam poruku mojim alamanima da se spremaju na novu destinaciju.
Jurimo azdaje samo za slikanje :drool:

Kad odemo okacicu slike i javiti utiske i lokaciju dotle, a brzo ce, samo ova pricica da vas zagolicam 8)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
strashni je napisao(la):
Obilazio sa devojkom nase prirodne lepote kad neko lepo jezerce uz sam put, cek da svratim... Podeljeno branom na dva dela, na jednom se kupaju na drugom pecaju  ???

Ne budem lenj, pitam kolege sta ima od ribe, vidim ozbiljno zabacili - saran i pastrmka - ma zezaju me. Pitam coveka sto prodaje dnevne dozvole - 300din, privatan posed - stvarno pastrmke i sarani. Kaze jezerska pastrmka...opa bato, krenem lagano nazad preko pomenute brane kad na 10m od mene izlete ogromna pastrmka iz vode i odjuri dalje kao torpedo, ja zanemeo ???. Vuce me devojka, ajde samo na pecanje mislis, a ja se branim da naravno da nije tako i kucam poruku mojim alamanima da se spremaju na novu destinaciju.
Jurimo azdaje samo za slikanje :drool:

Kad odemo okacicu slike i javiti utiske i lokaciju dotle, a brzo ce, samo ova pricica da vas zagolicam 8)

jedva cekam izvestaj sa terena  :tbumb:
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Sva prica mi ukazuje na Jokino vrelo.....od Uzica prema Zlatiboru,pa u Susici desno prema Mokroj gori i Visegradu posle jedno 500m levo..... ::)
 

Zacoola

Junior member
Učlanjen(a)
13.06.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Ivan VP je napisao(la):
Privet priqteli!
U nas u bugarsko na planisnsko ezero  osnovno se peca na suva mushica i redko na strimer i nimfa.
Standarten stap 9'0'' #5
aau.jpg

aac.jpg

aag.jpg

2faae27c77b9ce970a126af71cc9aee1.jpg

Glavno potochara /20, 35 cm/ i redko siven/brook trout/
Riba e mnogo kaprizna  i mnogo zawisi ot mushica/ size 14 - 20, model whickam's fancy, adams, ant with wing /
Pozdravi!

IvaneVP je li ovo planina Rila? Skijao sam puno puta na njoj (Borovec)?

Pozdravi!
 
Vrh Dno