Musicarenje skobalja

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo nove teme, momci! Kakav je ovo sajt? Pogledajte kaliko je topica o musicarenju pastrmke. Nijedan!! Pisacemo i o tome, ali musicarenje "ostalih" riba zasad privlaci mnogo vise paznje.
Nemam sad mnogo vremena, ali evo par reci o mojim iskustvima u musicarenju skobalja:
Ja nikad nisam isao specijalno da lovim skobalja, ali sam mnogo puta odvojio po par sati za musicarenje ove vrste. Uglavnom lovim sitnije primerke(do pola kilograma). Samo nekoliko puta ulovio sam skobalja tezeg od kilograma. Te najvece ulovio sam na nimfu, a vecinu ovih sitnijih na suvu muvu. Desavalo mi se da bacam plivajucu vesticu broj 14 i na ocigled vise plovkarosa izvucem vise skobalja za pola sata nego svi oni zajedno za ceo dan.
Interesantno je da se na nekim rekama relativno lako lovi musicom dok na drugim skoro da nece ni da je pogleda. Na primer Lim je odlicna reka gde je lako uloviti skobalja suvom muvom. Takodje Juzna Morava je reka raspolozenih skobalja za povrsinsku muvu. I Crni Timok je super, ali reke kao Nisava, Beli Timok itd. nisu dobre za dry fly fishing for skobalj. Toliko za sad o lovu skobalja musicom. Treba reci da je najveci problem u musicarenju skobalja zakaciti ga, jer ima mala usta. Meni udari 5 komada dok izvadim jednog! Osrednji je borac, nesto poput klena.
Meni je interesantno da ga ponekad lovim jer je najbolja riba za zezanje prisutnih skobaljasa- plovkarosa. Zamislite kako im je kad nas vide da ih "trtimo"!?
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
a tek kad stavis vjestacku travu :) ako nemam vjestacku ja nekad stavim i pravu travu jer je zahvalna ne pada priliko mahanja niti se ispucava odlicna je, sigurno hvatas bar par komada i to kad plovkarosi ne mogu ni jedan jer uvjek ses ga zajebati kad mu je tako prirodno servirana hrana :), samo je bitno da je mjesto dobro i da je blizu...ali kad je na mrejestu :) e to je drama od zivota bukvalno svaki zabacaj i to komadi od preko kilograma svaki nema manjeg :) doduse tad ga i plovkarosi tuku ali imam prednost ne stavljam nonstop mamac he he samo cupam
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
hej rasho reci mi dali koristis indikator u ovakvom ribolovu
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
zavisi od situacije tj. kakvo je mjesto dubina i daljina zabacaja ali kad ga ne korstim uvjek imam drecavi konektor na kraju strune koji mi omogucava bolju vidljivost kraja strune
 
Vrh Dno