Mušičarenje u džungli

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vidim da je vežbanje mušičarenja na livadama i širokim rekama veoma popularno. Ovo, što se može videti na ovom snimku, veoma je česta slika mušičarenja potočnih pastrmki ili klenova u Srbiji i mnogim drugim zemljama i regionima. Obratite pažnju kako je ovaj opaki mušičar prvo na trenutak osmotrio (snimio) pozadinu, pa onda kao crni panter prišao i počeo zabacivanje veštačke muve.
Možda nekome ne izgleda dovoljno elegantno, ali meni je ovo vrhunski fly caster. Pera, moj mlađi kolega.
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/J1qoN1KqclM[/flash]
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
zanimljivo,kako se zove zabacaj koji je izveo na kraju kad opisuje 2 kruga vrhom stapa? jel to neki skocko roll cast? za sta sluzi? ako moze pisana instrukcija kako se izvodi,los mi net
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je jungle cast. Izvodi se tako što se prvo preispitaju minimalne mogućnosti mušičarskog zabacivanja, a onda se jedva zamahne, proturi konac unazad malčice kroz granje i sprovede napred preko i ispod granja, a muva padne dovoljno precizno da pogodi bar kvadratni metar u kome se nalazi pastrmka ili klen..
Dugo se uči ovaj zabac i teško ga je opisati i prikazati. Još ga nisu izučile vodeće fly casting škole, tako da ga ni instruktori ne znaju. Ovo je ekskluzivan snimak jungle cast-a, jedini na Internetu.
Ekskluziva na www.musicarenje.org!
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Nista lakse! stoijis u sred vode i bacas uzvodno ili nizvodno i to cela 3m  :bleh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Genijalne stvari uvek izgledaju jednostavno.  :tbumb:
Šteta što nemam snimak svog jungle cast-a. Ja čak ni ne mašem štapom. Stavim bambulu u usta i pljunem je 15 metara u dalj!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Pisu ljudi istoriju, JUNGLE CAST-om. Svaka cast.
Obozavam sve sto se dotice pravog,istinskog divljeg musicarenja. ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
JUNGLE CAST  ??? hmm :-[ ::)  pa zanimljivo se čuje  :) šteda snimak nije tako čist da se vide svi pokreti. Svi zabačaji su jednostavni  :) ali kada ih se razume i nauči  :bleh: :D Nadam se da če mo moči videti video gde sa precizno vidi svaki pokret štapa, konca i mušičara.
Ja priznajem da svi moji zabačaji nisu baš nešto elegantni i da se moram još više posvetiti tome. Jednom je sve ok drugi put ko da nikad nisam bacao  :D  :doh: ok, bar ne šljapkam/nesečem špagom po vodi i barem ne plašim ribe :) Još uvek mi se tu i tamo javljaju neki čudni trbuščiči na zabačajima 20m+. Nekada zabrljam i u zabačajima do 10m+ no to mnogo ređe  :D Kada sam u "đungli" onda često improviziram, kao da bi radio neki falš snake roll cast ili obični falš roll cast ili sve to pomešano sa nekim side castom....bah zabole me glava od same pomisli kako bi to nazvao  :doh: :D Jungle cast prema ovim snimcima bi trebalo doraditi, uvesti neku elegantnost ili preciznost...verovatno se nisam ni dobro izrazio ali u glavnom prema samom snimku ga treba usavršiti. U svakom slučaju  :respect1:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma, ovo gde me je Lazza snimao, nije prava džungla. Možda je nekome i to džungla, ali ja to smatram širokom i jenostavnom rekom. Vratimo se na onaj snimak crnog pantera, Pere, u pravom "tunelu". To je JUNGLE CAST!
Pretražujem neke svoje stare snimke, pokušavajući da izdvojim neki zabačaj, koji prolazi kroz hiljadu grana, listova i ostalih zakačaljki, a nepogrešivo nalazi put do ribe. Nisam pozirao, kada su me snimali, pa nije baš profi, ali nadam se da će neki snimak poslužiti. Malo strpljenja, molim. Nije lak ovaj video editing.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Kao jedan od poklonika JUNGLE CASTA moram dodati vaznu cinjenicu: JC je jedini zabacaj na svetu koji se ne uci i trenira na fudbalskom igralistu vec na licu mesta , na recici ili potoku, a najbolje se uci ako na ovakvu vodu dodjete pecati sa SAMO JEDNOM MUVOM (zaboravite kuci kutiju sa musicama)  ;)
 
V

vaga

Guest
Jungle cast...hmmm...prava stvar.Gledajuci Peru kao da vidim sebe.Nekako na otvorenom trudeci se da zabacimo na pravo mesto to cinimo vise rutinski,mehanicki ali ovde je potpuno drugacije,mnogo je uzbudljivije,sam pristup,provlacenje,sunjanje a svaki dobar zabacaj na ovakvim mestima ima svoju posebnu tezinu a istovremeno i zadovoljstvo...treba probati ;)
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Kuzma je napisao(la):
  JC je jedini zabacaj na svetu koji se ne uci i trenira na fudbalskom igralistu vec na licu mesta , na recici ili potoku, a najbolje se uci ako na ovakvu vodu dodjete pecati sa SAMO JEDNOM MUVOM (zaboravite kuci kutiju sa musicama)  ;)
Ma ja bi tad pre naucio da se verem po drvecu!  :(
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cika Misko pa nama to koliko znam nije nista strano..
Stavise zabrinemo se ako ne dodje do pentranja :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 
Vrh Dno