Mušičarenje u džungli

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Ja na you tube ne mogu da nadjem nijedan snimak sa ovim zabacajem, a ovi sa teme mi ne rade. Ima li neko snimak da ubaci u temu?  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ma nema ti tu nikakvog zabacaja... samo roll cast i kojekakvo snalazenje... moguce da cu skoro u cacak pa cu ti pokazati
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kao sto je rekao oholi...ne postoji tzv. "jungle cast"...to su sve varijacije roll casta sa improvizacijom po potrebi...da bi se improviziralo treba najprije nauciti roll cast pa kada ti to uđe u krv možeš da rollaš po potrebi.
 

vania

Newbie
Učlanjen(a)
08.03.2013.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Potpuno su u pravu i Oholi i Sebastijan, nikakav "jungle cast" ne postoji...
Međutim ima situacija ako ste baš u pravoj džungli, totalno i vi i riba opkoljeni granjem sa svih strana, gde čak ni "roll cast" ne pomaže. Jedini način je da izbacimo mušicu kao iz "praćke" ili je "katapultiramo". Naravno da ovo što ću opisati nema veze sa "fly castingom" ali mnogo riba sam upecao tako. Ograničeni smo na dužinu štapa i predveza - naprimer na svega 4,5 -5 m. Ako se uspešno prikrademo ribi sa leđa na tu daljinu, veći deo posla je obavljen. Držimo mušicu palcem i kažiprstom slobodne ruke, nategnemo štap, da se dobro savije, naciljamo precizno, kroz uski slobodan prostor i "opalimo"! I nimfice i suve dobro lete... Ako smo u nekom baš mirnom viru po malom vodostaju ili uočimo dobru ribu oklopljenu granjem ili lijanama sa svih strana kako skuplja a nije joj se moguće prišunjati, bolje je da je tog dana uplašimo i očistimo granje koje nam smeta i dođemo sutradan - riba će nas u doba hranjenja, najčešće čekati na istom mestu...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Tehnika koju spominjes zove se "bow & arrow cast", a prije nego sto je taj naziv izmisljen zvali smo ju jednostavno prackanje. Osim one najjednostavnije postoji vise varijanti kako se moze prackati na vise od dvije duzine stapa. Iako se ni tada to ne moze nazvati prvim musicarskim zabacivanjem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene u SLO se takav zabac barem lokalno ovde kod mene zove "indijanac"  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ja jos nisam uspeo a koristim je povremeno
 
Vrh Dno