Musicarenje Zimi

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Zdravo

Htio bih znati ko od vas voli da ide na pecanje zimi? Meni je to ustvari najbolje vrijeme za pecanje dok su temperature tu negdje oko nule. Imam cijelu rijeku za sebe.

Ja vjerujem da kod vas imaju neke regulacije na rijekama te je zabranjeno pecanje zimi, ja zivim u USA New York drzava a idem pecam u New Jersey gdje ima par rijeka gdje je pecanje zabranjeno recimo od novembra do aprila. Ima jedna rijeka koja se zove Raritan gdje mozes da pecas cijelu godinu ali samo musicarenje mozes da zadrzis pastrmku jednu ako je veca od 15 inchi, i ako ja ne zadrzavam na toj rijeci ni jednu pastrmku vec pustam sve i musicare koje sam vidio 99 posto ih pusta nazad, znaci totalno sportski.

Kako god, za mnoge zimsko musicarenje je bezveze, a za neke to je san. Kao npr za mene.
Sto se tice zimskog musicarenja i dana gdje su temperature 0, musicarenje sa dry flies je gubljenje vremena. Znaci nymphe su te koje rade zimi i evo ove zime barem odem jednom sedmicno u ribolov i ne vratim se a da nisam uhvatio od 5 do 10 komada.

Obicno lovim sa Hares Ear nymph, English Pheasent Tail, midges, wooley bugger  i streamers (izvinjavam se na engleskim imenima ali stvarno ne znam kako se to kaze na nasem)

zimi u rijeku ne ulazim i ako udjem rijetko je to mozda udjem metar ili dva u rijeku do koljena maksimum. pripremim se dobro ponesem termos jednu  i kad dodjem na rijeku i pogledam snijeg na obali osjecam se ko malo dijete kad mu neko da igracku.

volio bih da znam da li iko od vas ide na zimsko musicarenje i ako ide te sta koristite?
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nino,

Što se tiče Srbije, nažalost, zabrana na lov svih vrsta pastrmki kreće 1.oktobra i traje sve do 1.marta. Puno puta sam poželeo da je lovim zimi ali zakon nam ne dozvoljava. :) Tako da se moje zimsko mušičarenje uglavnom svodi na lov štuke i ređe klena.

Hvala ti što si podelio sa nama svoje iskustvo. Lepo bi bilo neke slike te reke da okačiš!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nino, dobrodosao! Kod mene u sloveniji od januara nema do marta nikakvog pecanja osim mladice ali nanju ne moze bas svaki smrtnik da ide...tu je jos gomila pravila naocigled suvisna ali imaju smisla.
Ja volim ribolov u svim godišnjim dobima, tako da bi i zimi vrlo rado izlazio u ribolov ali ovde je za mene sezona završena i do marta nema pecanja, na žalost.

Kažeš da si NY i da odlaziš loviti u New Jersey...jesi li probao izaći na okean mušičariti strajpera? Ja planiram jednog lepog dana ::) poset familiji sa ženine strane baš tamo a na moju sreću oni najčešče love strajpera i bluefisha o čemu ja sanjam...nisu mušičari ali zato ja jesam i kada mi se ukaže prilika probat ču i to.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ukoliko voda nije zaleđena, a vremenski uslovi podnošljivi, bez vetra, padavina i temperatura oko 0, ne vidim razlog da ne izađem na vodu i uživam.
Štuka, bandar, smuđ, bas.....
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
jesi li probao izaći na okean mušičariti strajpera?

Zdravo Sebastijan, nisam nikad otisao na strajpera i ako imam prijatelja koje sam upoznao u Orvisovoj radnji koji idu na strajpere bas im je prije mjesec dana bila sezona, musice su ogromne za te ribe.

Nisam nesto za morsko musicarenje ili na jezeru recimo musicarenje. Najvise volim otici na rijeku, to mi je najljepse.


Odgovor za rancica, voda gdje sam ja isao je bila zaledjena pri obali, ali posto je rijeka prilicno brza ostali dijelovi nisu bili zaledjeni, snijeg je padao, ali to mi nije smetalo da ulovim 4 komada, stap mi se ledio ali to bih rijesio tako sto bih ga stavljo u vodu svako malo.


Sto se tice musicarenja, samo lovim pastrmku.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja vec par godina mastam o ff-u na okeanu na ribe kao sto su strajperi ... lovim i ja pastrmke u lipljena sa velikim zadovoljstvom ali to me ne zadovoljava u potpunosti...tako da sam jedan od onih koje vole da ulove mušičarskom opremom i tehnikom sve ribe koje mi se učine zinimljivima.
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
nije daleko od mene to pecanje strajpera, to je na long islandu, mozda nekih pola sata od mene.

kad budes dolazio u new york Sebastijan, javi mi se, pa mozemo otici na musicarenje zajedno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ninomakota je napisao(la):
nije daleko od mene to pecanje strajpera, to je na long islandu, mozda nekih pola sata od mene.

kad budes dolazio u new york Sebastijan, javi mi se, pa mozemo otici na musicarenje zajedno.

Da ovi moji idu sa camcem (malo vecim) bas tamo na long island na strajpera...vazi, jednog lepog dana kada se bude realiziralo javit cu ti.
 

ninomakota

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2009.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
e moji musicari ja evo pod punom spremom, idem na odmor kako ja zovem pecanje.

temperatura -1
prognoza vremena snijeg s kisom.

bistro
 
Vrh Dno