Musicarenje

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Da li je po tebi Strelac musicarenje sinonim za pecanje na suvu musicu samo ili ne?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Iskreno meni je musicarenje sinonim za pecanje suvom musicom. Tu do izrazaja dolazi sve. Tu vidis koliko znas ili ne. U pecanju na nimfu nema mnogo filozofije. 90% ishrane riba se hrani na dnu. Poenta je samo spustiti ribi musicu na dno. Ok je treba znati I povesti nimfu. Ali nekako dryfly mi je lepsi I zahtevniji. Izbor musice, prezentacija, vodjenje musice itd itd.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Mušičarenje je po meni sinonim za pecanje kompletnim mušičarskim priborom sa ciljem da se upeca riba na imitaciju nekog vodenog ili kopnenog insekta ili neke druge živuljke ili imitacijom nečega što može ili bi moglo da bude riblja hrana.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Izazovnije je svakako,ja sam prve godine kada sam krenuo sa musicarenjem pecao samo suvom i vezbao na  livadi po 2,3 sata, i drago mi je sto sam tako poceo ..  :)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Strelac je napisao(la):
Mušičarenje je po meni sinonim za pecanje kompletnim mušičarskim priborom sa ciljem da se upeca riba na imitaciju nekog vodenog ili kopnenog insekta ili neke druge živuljke ili imitacijom nečega što može ili bi moglo da bude riblja hrana.
Definicija!
S druge strane, ne sporim češkanje i slične metode, probijale one okvire Strelčeve definicije ili ne. Na kraju krajeva, nije ni važno u suštini, ne mora sve da se strpa pod jedno ime
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Jbg brzo smo te odučili... mislio sam da ćeš više da se koprcaš  :bleh:

Mito pogodili su se termini sa svadbom kod kume I sa krstenjem sestrinog deteta u maju tako da da idem samo na Moravicu I pucam kes nema svrhe jbg.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.276
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
A I realno trebali bi da budete mnogo bolji musicari da bih ja digao ruke od takmicenja I okacio stap o klin  :D :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
Iskreno meni je musicarenje sinonim za pecanje suvom musicom. Tu do izrazaja dolazi sve. Tu vidis koliko znas ili ne. U pecanju na nimfu nema mnogo filozofije. 90% ishrane riba se hrani na dnu. Poenta je samo spustiti ribi musicu na dno. Ok je treba znati I povesti nimfu. Ali nekako dryfly mi je lepsi I zahtevniji. Izbor musice, prezentacija, vodjenje musice itd itd.
ne da nisi u pravu nego blage veze nema ovo sto si napisao  :D to se desava zato sto nimfarenje vezujes za gradac i muljanje na duzini stapa bez musicarskog kanapa a pecanje suvom vezujes za drinu i bacanje 25 m u dalj . jesi li probao da nimfaris na drini ili nekoj drugoj vecoj reci ? na 10 , 15 m od tebe ? ako se ne racuna pecanje na potocima od 5-6 m sirine , nimfarenje je mnogo komplikovaniji nacin pecanja nego na suvu .
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja mislim da misli na prezentaciju suve muve a svi znamo da ti ima puno fora i fazona,ja imam 4 dvd diska Hansa Rudija Hebajzena sa trikovima za lov suvom muvom koje eto vec osam godina skidam do najsitnijih detalja i realno ima bas komplikovanih stvari i situacija .. A sto se nimfe tice potrebno je "samo" da se dovede u zonu hranjenja ribe,a tu ko zna zna a ko ne zna nauci drugi treci put eventualno cetvrti ili peti ..  :D  :D
 
Vrh Dno