mušičarske cipele

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pokušao sam da nadjem neku otvorenu temu u vezi mušičarskih cipela i ne nađoh ništa .
Stvari stoje ovako ,počele su da mi propadaju moje vision cipele...doduše već im je godinu dana . Filcovani djon sam lepio već ko zna pokoji put ,počele su da se odlepljuju po spojevima između materijala i gume i tako to,lepim ja to tako posle skoro svakog izlaska na vodu pa mi se već malo smučilo,pa bi s emožda odlučio da kupim neke nove .Može biti da ih nisam održavao kako treba mada u principu baš vodim računa o opremi .
Kolege kakva su vaša iskustva ,održavanje ,sa kojim cipelama imate pozitivna iskustva ...itd
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Šone je napisao(la):
Pokušao sam da nadjem neku otvorenu temu u vezi mušičarskih cipela i ne nađoh ništa .
Stvari stoje ovako ,počele su da mi propadaju moje vision cipele...doduše već im je godinu dana . Filcovani djon sam lepio već ko zna pokoji put ,počele su da se odlepljuju po spojevima između materijala i gume i tako to,lepim ja to tako posle skoro svakog izlaska na vodu pa mi se već malo smučilo,pa bi s emožda odlučio da kupim neke nove .Može biti da ih nisam održavao kako treba mada u principu baš vodim računa o opremi .
Kolege kakva su vaša iskustva ,održavanje ,sa kojim cipelama imate pozitivna iskustva ...itd

Dobar obucar ume da pomogne ako mu objasnis kompletan problem. Ziveli stari zanati! :hammer:
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Šone je napisao(la):
Pokušao sam da nadjem neku otvorenu temu u vezi mušičarskih cipela i ne nađoh ništa .
Stvari stoje ovako ,počele su da mi propadaju moje vision cipele...doduše već im je godinu dana . Filcovani djon sam lepio već ko zna pokoji put ,počele su da se odlepljuju po spojevima između materijala i gume i tako to,lepim ja to tako posle skoro svakog izlaska na vodu pa mi se već malo smučilo,pa bi s emožda odlučio da kupim neke nove .Može biti da ih nisam održavao kako treba mada u principu baš vodim računa o opremi .
Kolege kakva su vaša iskustva ,održavanje ,sa kojim cipelama imate pozitivna iskustva ...itd
Kupi simms cipele  od 120e do 250 e su cene  ,kupis i ne mislis cetiri godine
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
sale je napisao(la):
Kupi simms cipele  od 120e do 250 e su cene  ,kupis i ne mislis cetiri godine

Koliko sam ja čuo, simms baš i nije neka marka za cipele... Ja bih ti preporučio cipele Korkers, 100% najbolje cipele u industriji, a nisu ni toliko skupe.... ili možda ove, koje sam kupio ove godine i mogu da kažem da sam zadovoljan 150% - Patagonia Riverwalker Sticky za oko 120€...

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
na žalost kod nas je jako teško ako čak i nemoguće pronaći cipele marki  patagonia,simms,korkers,scierra ..etc  a još i da budu u broju ..nemoguća misija .pretpostavljam da je onda jedini način da se naruče preko interneta gde se pojavljaje problem (prave veličene) tj  kupovine na neviđeno (ne probano) .Svedenost je na par proizvođača hardy ,greys ,vision (usput koji nisu propraceni svim brojevima kao što je recimo br 11,12  ) od boljih i gomile nekih rasnih kineza koje po izgledu nemogu da izdrže ni pola jednog dana u vodi ....  :doh:
inače jel ima neko iskustva sa Vision sprinter amfibija ,da li stvarno ovaj gumeni djon dobro prijanja uz kamenje u vodi a po vlažnom tlu možeš da se krećeš a ne klizaš se i padaš  kao sa filcovanim djonom ?
visionsprinterboots.jpg

za sad je ovo jedina realna opcija  ::)
 

white

Newbie
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
pre neki dan sam video ove cipele i uzivo... pomalo su glomazne (naspram ostalih koje sam vidjao, a i vlasnik ima povecu nogu  ;))...
ali covek ih lepo nahvalio, sa naznakom za jako veliku cenu... ali kaze da se ovaj gumeni djon ne kliza, sta vise, jako dobro prijanja na podlogu + ima te siljke koji pomazu u neklizanju... to je neka gumena masa, koja se razvlaci i vraca u prvobitni oblik, pa samim tim i bolje prijanja uz podlogu...
ovo pricam kao neko ko je neiskusan u upotrebi ove opreme...
 

PeterŠRUG

Newbie
Učlanjen(a)
29.02.2008.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Zdravo!
Ja sam sad uzeo za novu sezonu od Greysa GRXi. Izgledaju dobro napravljeni vidit čemo koliko če izdržat...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
He, he, kako je krenulo doći će svi na piroćance.
Da l' je Mix bio avangarda. :D
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ima li neka zamena za filc koju bi mogao nalepiti na djon? Ne daje mi se bas 2500 u euro fishu za filc. A u NSu ne mogu naci takav filc.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Probaj kod obućara ili sam uzmi itison  :D
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
etison je preslab ,steta ljepljenja ,nema boljeg filza osim onoga sto ima na orginalima ,,gumeni djonovi su slabi protiv klizanja dotovo nikako jedino u kombinaciji sa kramponima ali opet slabije u odnosu na filz ,,
najbolja je kombinacija krampona i filza ,,sam filz je upasan,klize se kad idemo preko blata ,,u vodi na kamenju  je odlican..
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Ja imam cokule i sa filcom bez krampona i sa gumom u koje sam skoro usrafio klinove. Moja iskustva su drugacija, manje mi se klizaju cokule sa gumenim djonom i bez i sa kranponima
 
Vrh Dno