Muve bez kojih se ne moze

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Bez kojih suvih muva ne bih izasli na vodu? mozda sam trebao temu negde drugde da pocnem,al ajd.I da li imate nekog favorita od suvih,koji vas nikad nije izneverio?  :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nikad me nije izneverila "suva imitacija" muve koja se trenutno roji  ;) :lol:


ok, verovatno oces konkretan odgovor... mene licno nikada nije izneverila F-Fly I bez nje ne mislim izaci na vodu ako idem na pastrmku, lipljena pa I klena. Mada za klena radije koristim policelonke i bambulu.

F-fly naravno u vise velicina od #20 do #10
 

IgorPetrovic

Junior member
Učlanjen(a)
02.12.2013.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Sebastian, sa koliko cdc pravis F-fly, uvek sa 1 ili stavljas i vise pera?

Ja sam pokusao na klena sa f-fly i nisam nesto preterano odusevljen, tako da sto se klena tice uvek u kutiji nosim prve muve kojima sam poceo uspesno loviti, a i jednostavne za pravljenje, "pocetnicke" muve od policelona (najcesce u bojama tzv svica tj soldier fly), kafica i bambula.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
F-fly pravim od 2 ili 4 perca ovisi o velicini muve i kvaliteti perja.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
:-D ahaha moram da se nasmejem profo, to sam i ja skoro izjavio :-D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cni panteru, vec je bilo dosta reci ovde o toj muvi pa ako te zanima imas opciju "pretraga" ... ako si lenj za to imas ovde precicu: http://www.diptera.co.uk/patterns/f/f_fly.html
Inace autor ove skromne a efikasne muhe je slovenac Marjan Fratnik koju je osmislio i navezao sada vec pre 34 godine.  Genijalna a prosta muva. Iako volim da isprobavam svoje vezacke vestine i da ih takodjer dopunjujem vise zbog izazova uglavnom uvek kada mi treba suha musica Fratnikova puhovka (F-Fly) je nezaobilazna u izboru.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.285
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Pantera mrzi da lista forum..xaxxaxaax..druze moj..jebeno je biti pocetnik..sve razumem ali moras malo da ukljucis pretragu, iscitas pa onda ako ti nije jasno ( a verujem da ti nece biti jasno dosta stvari kao i meni sad iako sam u ovome par godina ) onda pitas..imas internet i youtube i pogledas kako se sta veze itd..ne moze sve odmah..
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.285
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Najgore su one da nadje sebe u vremenu i prostoru xaxaxaaxxa
 
Vrh Dno