na pravom mjestu u pogresno vrijeme

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
do sada sam je gledao samo u maju i junu a pre 7 dana mi sleti na stap i iznenadi me zato me zanima nesto vise o njoj jer sam slab sa nazivima i periodima rada pojedinih musica inace obicno sidjem do vode i vidim sta pada  trenutno jede samo na nju i medara
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Igleda da je neki krznokrilac, ali za razliku od insekta, kog nisi baš najbolje uslikao, odlično si prikazao prste pravog, okorelog, ribolovca. Poštujem to iznad svega-ispucali prsti od vode, vetra i čestog prihvatanja riba. :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Insekt na slici je tularas Hydropsyche instabilis a poznat je po musicarskim imenima sa naseg govornog podrucja : Sivas (Slovenija), Kvasiguz (Bosna). Javlja se od kasnog aprila do oktobra. Za nekoliko veoma slicnih rodova malih morfoloskih razlika zajednicke su iste imitacije. Odlicna plivajuca tradicionalna imitacija je Henrywille Caddis za zrelog insekta, sve lutke zelenog abdomena za fazu pupe, dok su za larveni stadijum odlicne ceske nimfe zeleno-crnog kontrasta tela.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
da to je ta lucky samo ja nisam znao tacan naziv(kao sto i ne znam za vecinu insekata koje pravim) mada me to i ne smara previse nadam se da cu zapamtit sada :whistle:
mix duvao je vjetar taj dan zato nije mogla bolja slika a htjeo sam sto blize da slikam pa sam eksperimentisao sa macro modom a prsti ka opanci haha :D
:bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
asader je napisao(la):
da to je ta lucky samo ja nisam znao tacan naziv(kao sto i ne znam za vecinu insekata koje pravim) mada me to i ne smara previse nadam se da cu zapamtit sada :whistle:
mix duvao je vjetar taj dan zato nije mogla bolja slika a htjeo sam sto blize da slikam pa sam eksperimentisao sa macro modom a prsti ka opanci haha :D
:bye:

dobro dosao asader... vidim da si se potrudio da slikas (meni se cini) najvazniji detalj a to je abdomenalni deo insekta...ono sto prvo padne u oko ribi...prvo padne u oko pa onda u želudac  :D
 
Vrh Dno