Nabavka pribora

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Za sad od pribora posedujem:
Stap Browning #5/6 8'6" (2,6m)
Masinu Silstar esprit (plasticnu)
i konac wf5f nepoznatog proizvodjaca. Imam i neki DAM-ov konac DT5f. Sem stapa sav pribor mi je polovan i darovao mi ga je moj dragi stric. (fala chicha)

E sad pitanja.
Posto mi se tetka vraca za nekih mesec dva iz Kanade sta da porucujem da mi donosi sta ne?

Imam u planu da nabavim stap #8 za stuku, ali sam cuo da zbog americke paranoje nesmeju stapovi da se unose cak ni u prtljazni prostor aviona (mada ne verujem). Ako neko zna nesto o ovome ? ? ?Preporuka nekog modela entri klase!!!

Da li su kompleti za vezivanje (gde imas stegu, kontra pincetu, bobinu... nesto perja i uputstvo za vezivnje nekih muva) dobri za pocetnike, ako neko zna neki od ovih kompleta koji valja, posto sam cuo da su vecinom krsh ?

I poslednje pitanje video sam na sajtu Le Baron-a strunu S.A. air cel  WF 6F (82ft) kosta 19 kanadskih dolara, u Cabella's-u ista ova struna kosta 25 USD, kao i verzija za strimerisanje basa (Air cel bass bug). Da li neko ima iskustva sa ovom strunom (bass ili sa obicnom Air cel WF) posto sam cuo da su bass strune dobre za vetrovite uslove?
Hvala unapred na odgovorima. ;)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Joco,
Nek ti tetka donese pera (skalpove) pevaca (braon, dun i grizli, recimo) i dobru stegu.
Sve ostalo moze se naci i ovde.
Ionako ce je to kostati bar 300$.
Mislim da visedelni stapovi ne bi trebalo da budu problem, ali ni dvodelni, s tim sto sam SIGURAN da ne smeju u kabinu, a rizik transportovana u baggage-u uvek postoji.
Na zalost, nemam ideju za #8 stapove za stuku, ali sam cuo da su SA Air Cell strune odlicne, posebno ona za pastrmku, ali i najobicnija, najstarija i najjeftinija, smatra se klasikom kao i Cortland 333. Ne bi toliko n itrejala da ne valja
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Kvalitetnu stegu obavezno naruci i nemoj na nju da stedis pare, a ostalo se vec moze naci i kod nas.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Sto se konaca tice, Scientific Anglers prave najbolje konce na svetu, tvrdim odgovorno. Od kako sam kupio Ultra 4 (za 35  evra u Kanadi) video sam sta znaci dobar konac. Testirali smo taj konac i Ron Thompson na stapu Sage Fli 586 i sa S.A. se dobija minimum 3m vise samo usled klizanja konca. To je posledica AST tehnologije (ne mogu sad da se setim sta tacno znaci skracenica). Kako se AirCel ne radi sa tom tehnologijom, moj ti je savet da uzmes Ultra4 ili Mastery Series GPX. Neces se pokajati (40-60$), malo su skuplji ali stvarno vrede.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
300$ za skalpove i stegu u jeeeee :eek:  :wacko:
Idem ja kod tetke u selo da zakoljem par pevaca :rambo: mnogo je ekonomicnije  :naughty:
Jel su ovo skalpovi?
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pod/horizontal-pod.jsp?id=0029629&navCount=3&parentId=cat20542&masterpathid=&navAction=push&cmCat=MainCatcat20431-cat20542&parentType=index&indexId=cat20542&rid=
Da li neko ima neku stegu da mi preporuci? :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
I ti pevci iz sela, kao i njihove devojke, imaju svoju primenu. Ali, ono sto je najdeficitarnije - dobra pera za suve muve - tesko mozes dobiti na selu, a investicija je ako sebi pravis muve visegodisnja. Ako mislis da pravis puno muva, druga prica, tu moras puno i placati materijal, bar onaj koji nema alternativa.
Sto se stega tice, sve koje nadjes na trzistu su dobre, ali dobro razmisli za sta ti treba. Ako za sebe pravis muve, svaka osnovna varijanta stege je sasvim OK, bitno je da su celjusti (glava) od kvalitetnog materijala, sto im daje dugotranost, i da je mehanizam stezanja pouzdan a jednostavan - tim se manje delova moze ostetiti i pokvariti a to je vrlo bitno ako je servis preko okeana. Ja bih ti preporucio Regal stegu, imas je u Cabelasu, kosta oko 150$. Imam takvu indijsku imitaciju vec cetiri godine i njome sam sasvim zadovoljan, pa mogu da zamislim kakav je tek original! Jednostavna konstrukcija i pouzdan celik - sta ces vise.
 
Vrh Dno